Localrent.com tagasiside ja autorent Montenegros

Tere

Kas keegi on rentinud autot välismaal läbi localrent.com-i? Sooviks kuulda tagasisidet, kas on usaldusväärne vahendaja jne. Eriti näiteks just Montenegros, kuhu ise plaanime minna Augustis ja kus hetkel uuringi rentimise võimalusi. Kui keegi oskab jagada soovitusi localrent.com-ile ja üleüldiselt Montenegros autorendile (algusega Kotoris v Tivatis), siis oleksin väga tänulik. Olen autot rentinud vaid kord elus Kreetal (ja see oli rendifirma poolt ikka õudne kogemus) ja siis ei old ise roolis, kuid seekord plaanin ise sõita, kuna kaaslasel puuduvad load. Kas võtate alati täiskindlustusega kaitse? Mis võiks üldse norm hind olla autorendile nädalaks ajaks Montenegros? Kas soovitate sealsel mägisel maal manuaali v automaati? Kodus sõidan igapäevaselt manuaaliga. 

Igasugune tagasiside ja nõu on väga teretulnud!

Endal minek juuni lõpus Montenegrosse ja ka silma jäänud hinna poolest localrent.com. Huvitaks ennast ka tagasiside. Või äkki oskab keegi soovitada soodsamat autorenti seal?

0
0

Autorenti ei oska soovitada, ise sõitsime taksodega ja liinibussidega. Ka Horvaatiasse tegime reisi liinibussiga, sest nii oli mugav ja odav. Olge valmis, et liiklus on aeglane, sest autosid on palju ja kõik peavad ära mahtuma peateele,  sest mägede tõttu kõrvalteid ei ole. Mõõda kellestki sõita ei saa, sest mõlemas suunas on vaid üks rada. Kui tahad minna Kotorist kuskile, siis ongi ainult üks tee. Kui tahad minna Budvasse, siis ongi ainult üks tee. Kui tahad minna Tivatisse, siis ongi ainult üks tee. Politsei on sisuliselt kõikjal ja kogu aeg peetakse autosid kinni. Kui oled välismaalane, siis küllap leitakse mingi põhjus, miks kinni pidada ja kergelt pääsemiseks ole valmis altkäemaksu maksmiseks. Viimati käisin seal aprill/mai 2022.

0
0

Rannikul on tõesti tihe liiklus, aga samas on ka vahemaad üsna väikesed.

Politsei kohta ei oska midagi halba öelda. Rannikul on üsna raske keset päeva kiirust ületada. Õhtuti läheb sõit kiiremalt ja on hulgaliselt kindlaid kohti, kus patrullid kiirust mõõdavad. Enamasti ületavad kohalikud rohkem kiirust ja peetakse enne kinni ;) Kui kiirust ei ületa, siis ma põhjust ei leia, et miks politsei just sind kinni peab. Eelmine aasta pidas politsei kahe nädala jooksul kinni vaid korra Albaania piiri lähedal väiksel maanteel. Seal kontrolliti lihtsalt Albaania poolt tulejaid, kui ütlesid, et tulid kohalikust linnast, siis sellega asi piirdus. Moe pärast vaadati ka juhiluba.

0
0

külmik ja vatse
Kas vastab tõele, et Montenegros mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikul olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga?

0
0

ei vasta

0
0

Ei vasta. Kui info pärineb VM-i lehelt, siis sealne juhilubade info on väga ebaadekvaatne.

0
0

Panen ka oma vastused Montenegro autorendi koha pealt.

Lennates Tivati võtsin rendi teenusepakkujalt car-hire-montenegro.com (Sladjana, +38269448466).

Hind tuli minu senistest kogemustest pika puuga kõige odavam, €20/päev (juuni kuus) 10a vana Panda eest (reis 2019). Kokku sularahas tagatisraha €100, ei pidanud ootama teenusepakkuja putka ees, sõbralik naisterahvas (kes andis ka kohapeal tegevuste osas nõu) ootas saabumiste ukse ees.

Mis oleks tõsisema õnnetuse korral juhtunud --- dunno, ehk oleks midagi ikka küsitud, aga meilis käis läbi fraas zero excess. Vahest ka rehvikahju korral oldaks midagi küsitud, kuid tbh, see oleks ka oodatav, ja ilmselt jääks ka allapoole vist ainsa rendiautokasko pakkuja omavastutusele (Swedi krediitkaardiga, omavastutus vist oli €400).

Liikluskultuur on normaalne ja mõnus kulgeda.

Pärast seda head kogemust olen eelistanud võimalusel väikest rendikapakkujat, kellel Google's head ülevaated, ka mujal. See on ikka päris väärtuslik, kui saad ilma ootamata auto otse uksel kätte, eriti suuremas lennujaamas, otse omanikuga suhelda Whatsapp'is, ja ei pea muretsema huijarliku kultuuri pärast teatud suurte brändide kohapealsete frantsiisipartnerite poolt (kas saad tagatise täismahus or not, õnne küsimus osade maade kultuuri arvestades).

1
0

@701, rendiauto omavastutuse kindlustust pakub ka LHV, kuni 2000€: https://www.lhv.ee/et/reisikindlustuse-tingimused#rendiauto-omavastutuse-kindlustus

0
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased