Viimased kommentaarid

1. Jaanuaris- veebruaris sai nauditud Dominikaani Vabariigi loodust ja elu-olu. Märtsis viibisime juba varem tuttavas Tai kuningriigis. Koju tagasi jõudsime nädal pärast eriolukorra kehtestamist.

Dominikaani pikad, sihvakad palmid ja merenge muusika olid lummavad. Ka Bacardi saarele ihkab hing tagasi.

2. 2021 reisiaasta algab 10. Jaanuaril, plaan veeta kuu palmi ja päikese all ning matkata mägedes.

3. Ootame häid lennupakkumisi Kesk- ja Lõuna Ameerikasse, miks mitte ka Aafrikasse.

Vahvat, uut reisiaastat kõigile!

Meil olid lennupiletid Norweigianiga Helsingist Malagasse, Hispaaniasse. Äralend pidi olema 2. sept 2020.
Lennu tühistamise teate saime 3. augustil, samal hilisõhtul tegin ka raha tagastuse taotluse. Raha ilmus kontole juba päev hiljem, 4. augustil.

1. Oli saarte reisi-aasta. Sri Lanka, Tenerife ja La Gomera Hispaanias, Korfu Kreekas, Madeira ja Porto Santo Portugalis. Põnevaim oli Sri Lankal.

2. 2020. aastaks on plaanid tehtud: Tai- Bangkok ja Ida-Tai saared. Hispaania- Malaga, Marbella, Gibraltar. Kindlasti veel kusagile. Oleneb, mis head pakkumised ette satuvad.

3. Kasutatud sai nii Tui, Novatours kui Aurinko viimase hetke lennupakkumisi. Sooduspakkumisi ootan Portugali, Lõuna-Ameerikasse, Filipiinidele, Indoneesiasse, Sansibarile jne.

To 

lints

Meie saabusime Moskvasse terminali D ja Sri Lanka lennule läksime samuti terminalist D. Lendude vahe oli ca 7 tundi.

Tagasitulles saabusime terminali D, väljumine Tallinnasse oli terminalist E. Lendude vahe oli alla kahe tunni, kuid jõudsime kenasti. Terminalide vahel natuke jalutamist oli, õues seiklema ei pidanud, lihtne ja loogiline. Ei mingit viisavajadust. (jaan 2019)

Soovitan oma kogemuse pealt.

Mõnusa atmosfääriga kohad majutuse võtmiseks on Paleokastritsa, Ipsos ja Kassiopi või siis Roda-Acharavi oma ilmatu pika rannaga. Pealinnas ma majutust ei võtaks. Rendiautoga saare avastamine on tore, leidke näiteks Cape Drastis, imelised vaated!

Ja olge valmis sääskede rünnakuteks. Mitte päeval ja päikese käes, küll aga õhtul ja öösel. Me ostsime poest elektrilise sääsepeletaja, kuhu sisse käib tabletilaadne asjandus ja torkasime selle magamistoa seinakontakti. Jäime ellu :)

TereJust jõudsime Horvaatiast tagasi. Nüüd ja ka kaks aastat tagasi rentisime auto, mõlemal korral nõuti üle tuhande euro krediitkaardi deposiiti. Kuna meie krediitkaardiga kaasneb ka rendiauto kasko, loobusime rendifirma poolt pakutavatest kindlustusest ja leppisime selle piraka depo summaga. Kui osta rendifirmast kindlustused juurde, võib saada hakkama ka väiksema tagatisrahaga.Auto rentisime veebist vahendajalt ehk Cars-Scanner.com lehelt 73 €/ 8 päeva, saime Sixt rendiauto Opel Adami, mis oli sõitnud vaid 2600 km. Minu krediitkaarti, millega olin auto veebist tellinud ja rendi summa ka tasunud, tagatiseks ei sobinud, sest autojuhiks olime veebis pannud minu abikaasa (oleme sama perenimega). Nõuti tema nimega krediitkaarti :P. Krediitkaardi probleemi poleks tekkinud, kui oleks otse Sixt-st rentinud.Rendiauto pakkujaid on palju, näiteks Economy Car Rental.Mõnusat reisi!

  1. a detsembris sai nähtud- külastatud seitset Filipiinide saart: Luzon, Bohol, Panglao, Balicasag, Virgin Island, Camiguin ja White Island.Eriliseks lemmikuks kujunes Camiguin, mis oli väike, armas, puhas ja lausa koduselt sooja vastuvõtuga.Meie pere Filipiinide video 1 min 30 sek on praegu Õhtulehe reisivideote konkursil. Kui see meeldib, ootame teie lahket hääletamist, klikake allolevale lingile ja punasele südamele.https://konkurss.ohtuleht.ee/reisivideod/14751Hääletada saab kuni 14.05.2018. Kniksud- kraapsud vaatajatele- hääletajatele!

Tere! Kui reis novembris, siis sooja võib saada Hispaania lõunaosas Marbella ja Malaga kandis. http://www.holiday-weather.com/ annab aastate keskmise vee ja õhu temperatuuride info piirkondade ja kuude lõikes kenasti kätte.Vahemere saartest on tavaliselt novembris soe veel Küprosel.  Suure tõenäosusega saab suvesooja ka Marokos, Agadiris. Aastaringselt on mõnus kliima ka Kanaari saartel.Ja muidugi tasub vaadata kaugemaid sihtkohti- Indoneesia, Filipiinid, Tai, Vietnam jne.

Tere! Minu kogemus eelmise aasta juunist- juulist.Apartemendid Budvas- Becicis pigem odavad. Väljas söömine odav. Autot ei rentinud, sest kohalikud teevad, professionaalseid ekskursioone mõistliku hinnaga. Päeva tuur mugavas konditsioneeritud bussis ja muhe kahekeelne giid. Hind 25 eur kahele. Tivati lennujaama tellisime auto järele,  sõitsime ca 30 km Budva külje alla Railovici, 25 €.Montenegro on imeilus, head avastamist ja mõnusat reisi!

Dets 2017 võtsime eurod kaasa ja vahetasime lennujaamas ning hiljem mujal vahetuspunktides. Kusjuures kõige parema vahetuskursi saime just lennujaamas! Ja kui raha üle jääb, saab tagasi vahetada samuti lennujaamas, vähemalt Manilas sai küll.

Mulle lubati teenustasu 10 tp jooksul tagasi maksta. 13.02 saatsin Tickets.ee-le kaebuse+ uue EU direktiivi lingi ja 14.02 saadeti vastus, et aktsepteeritakse minu nõuet.

  1. 5 reisi: Tai, Lanzarote ja Fuerteventura, Rhodos, Montenegro, Filipiinid. Kõige eksootilisem- põnevam Filipiinid. Heas mõttes üllatasid Fuerteventura ja Montenegro.
  2. 2018 jaanuaris käidud Tenerifel, minemas Fuerteventurale, juunis Horvaatiasse ja sügisel plaan Madeirale ning aasta lõpus kas Kariibi mere saartele, Aasiasse või Indoneesiasse.
  3. Soodsaid lennupileteid ootan Kariibidele, Madeirale miks mitte ka Kreeka saartele.

Sai tickets.ee-st ostetud lennupiletid suveks. Tasusin Visa Credit kaardiga. Ühe otsa piletid sain lisatasuta (teisel katsel tunnistas Visa Credit makset), tagasi piletitele väänati lisatasu 15€. Ootan neilt lahendust.

Vastuseks Marxile Rendiautoga Lanzarotelt Fuerteventurale ja vastupidi on lihtne praamiga sõita, lisatasu autot rentides pole. Lanzarotel saab praamile Playa Blancast ja Fuerteventural Corralejost. Praamipiletid auto+ 2 reisijat märtsis 2017 oli 52- 60 eur, hind oleneb kas satute Armas praamile (odavam) või Fred Olsenile. Praamid liikusid vist iga tunni tagant. Praamipiletid saab osta koha pealt sulas või kaardiga, etteostmisel ei näe mõtet. Fuerteventural on väga ilus lõunaosa, kogu Jandia poolsaar. Cofete randa peab nägema! Kena oli Las Playita rannaküla oma promenaadi ja palmialleega. Kindlasti tasub minna ka mööda adrenaliini pakkuvat mägiteed Kanaari saarte kõige Aafrika poolsesse tippu, kus tuletorn Punta de la Entallada. Tugev tuul ja meeliülendavad vaated on seal vapustavad. Meile meeldis ka armas Butihondo kuurort ja rand, kus oli palju vöötoravaid, kes aplalt pähkleid nurusid. Lanzarote suurimaid vaatamisväärsusi on Timanfaya National Park, kus maapind vulkaaniliselt kuum ja vulkaani "peal" küpsetatakse kanakoibasid :) Ekskursioonibussidele on ligipääs kiire, rendiautodele oli väga pikad järjekorrad, seega soovitan pigem korraldatud ekskursiooni, mis hõlmab ka El Golfo ja Jameos del Agua külastamist (seal näeb ka albiino krabisid). Meie tegime jalgsimatka 15 km Playa Blancast omapäraste soppidega väga kaunisse Playa Papagayo randa. Sinna saab vabalt ka autoga sõita. Omaette vaatamisväärus Lanzarotel on Mirador del Rio, pilet 4,5 €/ in. See oli ka ainuke koht, kus vaatamise eest piletiraha tuli tasuda. Fuerteventurale plaanime kindlasti veel minna. Mõnusat reisi ja saarte avastamist!

Tere! Olen Tenerifel neli ja Fuerteventural korra käinud. Mõlemad on põnevad, kuid üsna erinevad saared. Fuerteventura oli minu jaoks tõeline üllatus heas mõttes. Väga head teed, et rendiautoga saart avastada, ilusad, ülipikad kuldse liivaga rannad, oluliselt vähem turiste kui Tenerifel ja pea igalt teelt maha keerates meeliülendavaid vaateid, kusjuures piletiraha ei küsitagi :) Olen nõus, et kui Kanaaridel pole üldse käinud, võiks esimene valik olla Tenerife.

Kumb on Filipiinidel soodsam, kas raha vahetamine vahetuspunktides või ATM-st sularaha väljavõtmine? On käesoleva aasta kogemusi?

Tere! Kirjutasin oma küsimused sõnumitesse.

Detsembris 2016 oli meil aega ümberistumiseks 55 min. Ostsime Priority Boardingu, et esimeste hulgas lennukist maha saada. Lennujaam on väike, kontrollid läksid kiiresti, lennujaama töötajad olid abivalmid ja aega jäi ülegi :)

Kõige rohkem ajaveetmisvõimalusi ja rahvast on lõunas, Maspalomases, Playa del Ingleses. Igale poole on sealt hea bussiühendus. Minu isiklik lemmik on imeilus Puerto Rico (saare edela osas), kuid ehk üksi reisides jääb pisut igavaks. Seal ka kena liivarand Amadores.

Madeira, Maroko Agadir, Küpros, Kanaari saared. Mais ka Kreeka saared soojad juba.

Saad broneerida veebist Tenerife Kompassi lehel. Need on sisukad ja meeldejäävad saaretuurid eesti keeles.

Olen Kanaaridel olnud nii detsembris, jaanuaris kui veebruaris. Hea suveilm on olnud alati. Temperatuurid 20-25 kraadi, vahel soojemadki. Juhul kui kisub ka pilviseks, soe on ikka. Püüdke kohal olla vähemalt kaks nädalat, siis on nädal päikesepaistet garanteeritud :) Autrentimise kogemustest meenub, et Cicar nõudis vähemalt 2-aastast juhistaaži. Lennupiletite otsimisele paralleelselt võiks vaadata ka ööbimispaiku. Kuna saar on väike, siis broneeritakse pikalt ette ja valik muutub üha väiksemaks. Meie näiteks ostsime lennupiletid ja broneerisime elamised mai kuus, lend nov. lõpus. St pool aastat ette.

Kui on soovi Indoneesia ruupiaid kaasa võtta, siis on pakkuda 782 000, 50 € eest. 25.07.2016 seisuga ruupiad leidnud uue omaniku.

Euro ei ole seal väga levinud. Kui juhtumisi soostutakse vastu võtma, siis kurss võib maksja kahjuks olla. Tahetakse ikka ruupiat. Paar korda nägin ka austraalia dollaritega maksmist. Raha vahetamine on lihtne. Nurgataguseid vahetuspunkte otsida pole mõtet. Vaata linna peatänaval ringi, seal, kus kursitabel ja "no comission" kirjas. Antakse ka vastav kviitung kaasa. Me küsisime 100 000 rahatähti, alati saime ka. P.S 782 000 Indoneesia ruupiat endiselt müüa.

25.07.2016 seisuga ruupiad ära müüdud.