Lõuna - Poola/ Slovakkia

Tere, ootaks soovitusi mida külastada Lõuna - Poolas ja Slovakkias. Oleme enda autoga, seega liikumine ei ole probleem.

Erilist plaani hetkel ei olegi, mõned kohad lihtsalt välja valitud. Krakow, Zakopane, Bratislava, Tatrad, Moskie Oro jne.

Kuidas seal kandis koroonapiirangutega on? Poolas vist tuleb rahvarohketes kohtades maski kanda? 

Aitäh panuse eest.

Tere ! 

Kuna plaan ka sinnakanti minna, siis küsiks kas Slovakkia ja Austria vahel on eestlastele vaba liikumine ? On keegi hetkel seal kandis ringi reisimas ?

0
0

Tulime just eile Lõuna-Poolast ja põikasime ka Slovakkiast läbi (elame Poolas, seega oli lühike weekend-trip). Mind ennast väga huvitasid Lõuna-Poola nn puitkirikud (vt siit: http://www.drewniana.malopolska.pl/?l=en). Seal on kohe nn puitarhitektuuri-tee (seal lehel on ka kaart). Kuivõrd polnud selliseid mujal näinud, tahtsin külastada seda kanti. Tõesti huvitav ja võimas - nii väljast kui seest. Vaatasime miski 5 kirikut vist (mõnesse küll sisse ei saanud, sest samal ajal käis pühapäevahommikune jumalateenistus). Ööbisime ise Tarnówis. Hotellid ja restoranid on lahti, poodides jne tuleks maski kanda. Põikasime ka Slovakkiast korraks läbi, vaatasime Bardejov'i linna, Špis lossi ja Hervatovis asuvat puitkirikut (väga ilusad maalingud puidul). Igati vahvad kohad, kindlasti tahaks uuesti sinnakanti minna. Poolas on piiranguid ûsna vähe viimasel ajal - mask siseruumides ja social distancing. Slovakkias on ka mask siseruumides kohistuslik, tanklas ei lastud maskita sisse nt. Rahvast palju ei ole, seega saab mõnusalt kulgeda ilma rahvamassideta.

2
0

5 päeva tagasi olime seal kandis. Lisaks nimetatutele soovitan külastada kuumaveetermi Poolas Bialka Tatrzsnskas https://www.termabania.pl/

Palju basseine, saunast saab kunstlumme ja üldse äge kogemus, ujud nagu soojas Värska vees. Slovakkia poolele sama teed edasi sõites on äge matkarada Bachledova Dolina, mis on sõna otseses mõtte puude kohal ja kõrge vaatetorniga Tatardele. Mäkke saab köisraudteega. https://chodnikkorunamistromov.sk/

Poolas ja Slovakkias peab poes ja söögikohas maske kandma, eriti Slovakkias nõuti seda nii tanklas kui söögikohas. Poolas oldi leebemad. Omaette teema on Slovakkia väiksemad maanteed, nende teede kvaliteet on kohutav. Sõitsime otse Slovakkias põhjast lõunasse Ungarisse ja siia maani on autost kahju. Läti lapitehnikas paigatud külateed on selle kõrval luksus ja puhas SPA. Tatarde piirkonnas on teed väga auklikud, lisaks ei saa tagant tulevad kohalikud aru, mida sa seal jorutad ja oma autot hoiad. Aga kui aega on, siis kogemus on äge. Põhja-ja kesk Slovakkias näeb külasid kus on majade kaupa kodud hüljatud, tõelist ääremaad on Slovakkias palju. Kiirteel püsides on muidugi võimalik ka tempokalt liikuda. Poola ja Slovakkia vahel, samuti Slovakkia ja Ungari vahel mingit piirikintrolli ei olnud.

3
0

Just külastamas Zakopanet ja Slovakkiat (Vysoke Tatry piirkonda). Maski soovitaks alati kotis kaasas kanda. Üdljuhul pigem vist soovituslik (90% rahvast avalikes siseruumides kannab), kuid mõnda kohta ilma lihtsalt ei saa (näiteks Kasprowy Wierch cable car oli väga range selle koha pealt). Samuti mõnes hotellis ei lasta ilma maskita  hommikusöögile.

Kui ilusa ilmaga Morskie Oko'le plaan minna on, siis soovitaks väga vara minna. Ise läksime pühapäevasel päeval kell 7 hommikul ja asi oli omadega juba väga umbes (kõige lähemasse parklasse isegi autosid ei lubatud enam ja Poola-Slovakkia piiriületuse parklas oli ka ummik juba). Üleüldiselt tundub, et kui lubab ilusat ilma, siis tasub populaarsemate kohtade külastamisel (matkamiskohad, tõstukid) väga varakult kohal olla. Koledamate ilmadega ei tundu probleemi olevat.

Zakopanes ööbimine ja väljas söömine on tunduvalt odavam kui Slovakkias. Tatranska Lomnicka ja Strbske Pleso ainult 1-1,5h autosõidu kaugusel. Endal oli plaan esialgu ka Slovakkias ööbida, kuid see plaan sai ümber tehtud tulenevalt sellest, et Poola poolel saab sama raha eest tunduvalt rohkem kui Slovakkias.

2
0

Mismoodi näeb välja maskis hommikusöök? Kõik kannavad efektselt lõua all?

2
0

Idee pigem selles, et kui toitu võtmas käid, siis peab mask ees olema. Ilmselt sellepärast, et siis ei köhi/aevasta söögivalikule. Laua taga söömine on ikka ilma maskita.

Aga nagu ütlesin, siis see nõue igalpool ei kehti. Kui Aquarionis on mask hommikusöögil toitu võttes kohustuslik, siis Radissonis seda nõuet ei rakendata. Teiste hotellide koha pealt sõna võtta ei oska.

1
0

Tänan vastuste eest. Kurb kuulda, et Morskie Oko ikka sellisel ajal ka nii ülerahvastatud. Kas nädala sees äkki parem minna? Kuna oleme lastega siis huvitaks mis graafiku alusel seal need hobuvankrid liiguvad?

0
0

Täna Slovakkia piiripunktist läbi sõites oli piiriületuse parkla suletud ja Morskie Oko põhiparkla tee avatud. Samas oli tegu ka suhteliselt pilvise ilmaga, seega ei oska öelda, kas asi nädalapäevas või ilmas. 

Pühapäeval tundusid hobuvankrid liikuvat täituvuse alusel, ehk et kui ca 10 inimest vankris koos, siis anti ka start. Vaiksemal päeval võib asi teistmoodi toimida.

0
0

Morski okos  on sellest nädalast tee asfalteerimine ning mõnda aega see tee suletud.

Ka jala liiklmeiseks.

Googelda ja saad teada millal jälle avatakse.

0
0

Üks küsimus veel, Lomnicky Stit'i kohta. Saan aru, et pilet on vaja ette bronnida. Teekond kolmes etapis, aga mõtekas vist ainult see ülemine ette broneerida? 

Kas väikelapsed on tasuta? Piletid sai osta ainult 6+ vanuses lastele.

Ilmaosas vist mõtekam võimalikult vara minna?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased