Viimased kommentaarid

Täna Slovakkia piiripunktist läbi sõites oli piiriületuse parkla suletud ja Morskie Oko põhiparkla tee avatud. Samas oli tegu ka suhteliselt pilvise ilmaga, seega ei oska öelda, kas asi nädalapäevas või ilmas. 

Pühapäeval tundusid hobuvankrid liikuvat täituvuse alusel, ehk et kui ca 10 inimest vankris koos, siis anti ka start. Vaiksemal päeval võib asi teistmoodi toimida.

Idee pigem selles, et kui toitu võtmas käid, siis peab mask ees olema. Ilmselt sellepärast, et siis ei köhi/aevasta söögivalikule. Laua taga söömine on ikka ilma maskita.

Aga nagu ütlesin, siis see nõue igalpool ei kehti. Kui Aquarionis on mask hommikusöögil toitu võttes kohustuslik, siis Radissonis seda nõuet ei rakendata. Teiste hotellide koha pealt sõna võtta ei oska.

Just külastamas Zakopanet ja Slovakkiat (Vysoke Tatry piirkonda). Maski soovitaks alati kotis kaasas kanda. Üdljuhul pigem vist soovituslik (90% rahvast avalikes siseruumides kannab), kuid mõnda kohta ilma lihtsalt ei saa (näiteks Kasprowy Wierch cable car oli väga range selle koha pealt). Samuti mõnes hotellis ei lasta ilma maskita  hommikusöögile.

Kui ilusa ilmaga Morskie Oko'le plaan minna on, siis soovitaks väga vara minna. Ise läksime pühapäevasel päeval kell 7 hommikul ja asi oli omadega juba väga umbes (kõige lähemasse parklasse isegi autosid ei lubatud enam ja Poola-Slovakkia piiriületuse parklas oli ka ummik juba). Üleüldiselt tundub, et kui lubab ilusat ilma, siis tasub populaarsemate kohtade külastamisel (matkamiskohad, tõstukid) väga varakult kohal olla. Koledamate ilmadega ei tundu probleemi olevat.

Zakopanes ööbimine ja väljas söömine on tunduvalt odavam kui Slovakkias. Tatranska Lomnicka ja Strbske Pleso ainult 1-1,5h autosõidu kaugusel. Endal oli plaan esialgu ka Slovakkias ööbida, kuid see plaan sai ümber tehtud tulenevalt sellest, et Poola poolel saab sama raha eest tunduvalt rohkem kui Slovakkias.