Lõuna saar

Kuidas oleks Teie arvates parim viis veeta 5 päeva Lõuna-Saarel (algus ja lõpp CHC) ning siis 5 päeva Põhja-Saarel (WLG-AKL) Ettetänades Vova

Milleks milleks milleks NII kaugele minna kümneks päevaks!? Uus-Meremaa on selline hullu loodusega koht ja läbi joosta seda lihtsalt EI OLE MÕTET!!!

0
0

Olen eelpooltoodud sõnavõtuga päri, et ei mõtet selleks sinna minna et kohe ära tulema hakata... Autoga kiire tiir lihtsalt linnukese tegemiseks, et mina olin siin? Kui üldse, siis kindlasti pole mõtet mõlemale saarele minna vaid pigem ühele. Põhjasaarel on neid ühepäevaretkevõimalusi ka auto kõrvalt enam, Lõunasaare loodusest aimusaamiseks tuleb minu arvates autost oluliselt kaugemale rännata:) Aga 10 päeva.. internetist piltide vaatamine annab ilmselt parema ülevaate ja tunduvalt odavam on ka;)

0
0

Ikka tasub minna!

0
0

Uimerdada need päevad rahulikult kaunil Milford Soundi teel. Seal iga sorti matkaradasid, pikemaid ja lühemaid, koskedega ja ilma. Muudkui aga astu autost maha ja jaluta. + siis see praamisõit fjordil.

Muidugi, Milfordi pikk matkarada tasub ka teha, see kestiski vist mingi 4-5 päeva, aga on vaja ette broneerida.

Põhjasaarel meeldis mulle Pipiriki piirkond - oma rahuliku elustiiliga nagu nõuka-aja Eesti maakohad: inimesed oma veidi rääbakate majapidamistega keset kaunist põlisloodust. Seal saab ka uimerdada ja looduses olla.

0
0

10 päeva on kahjuks maksimum, mida lubada saan. Uus Meremaa nimelt on vaid osa - kuigi jah põhiosa - reisist. Ostsime juba sügisel Air New Zealandi ümberilma pileti alguse ja lõpuga Amsterdamis. AMS-Shanghai-Christchurch ja Auckland-San Francisco-Amsterdam.Oleme mõned päevad ka Shanghais ja SF-s. Panin Uus Meremaa reisi kokku nii: Chc-Wanaka-Te Anau (Milfourd Tour)-Queenstown -siselennuga Wellingtoni - Wellington-2päeva Rotoruas (Mitai)- Auckland. Rendiauto on broneeritud, Milford Tour ja öömajad ka. Kardan veidi vasakul sõitmist-pole seda iial teinud.

0
0

Me veetsime siin Uus-Meremaal (tana on arasoidupaev) kokku 34 paeva ja ikka soitsime paevas keskmiselt 200-300 km maha:-) Nii et, jah, see on just see maa, mis vaarib just vahemalt nii pikka aega. Aga kui ei saa, siis ei saa. Moistetav.

Kuna sa juba ise oled mingi marsruudi paika pannud, siis yhte saart teisele eelistada ei saa. Muidu oleks jah, sinu asemel ainult yhe saare kasile votnud. Aga kui votta sinu valjakaidud kohad, siis:

Christchurch - linn nagu linn ikka. Meie jatsime koik linnad peaaegu, et taiesti tahelepanuta, sest siinpool maanurka on need linnakesed vaga ilmetud. Nii et ara nende peale oma aega raiska. Nii et selle CHR kohta ei oskagi midagi soovitada.

Wanaka - seal oli vist yks hasti armas jarveke, kus saab kalale voi paadiretkele minna. Muidu on tegemist pohiliselt lihtsalt vaga armsa magise tali(suusa)kuurortiga, kus suvel lihtsalt lebotada.

Queenstown - seda peetakse Uus-Meremaa adrenaliini/seikluspealinnaks. Sealt voib tellida absoluutselt koike, kui hing seiklust otsib. Reisijuht soovitas votta sealt jetboat'i soidu voi white river rafting'u (rafting karestikulisel joel) sellisel joel nagu Shotover. Hinnad on muidugi kallimad kui mujal riigis. Niisiis kuna meile tundus koik sealne vaga kommerts ja ylehaibitud, votsime jetboati hoopis mujal, aga see ei tahenda, et see Shotover jama oleks. Pidi vaga mega elamus olema. Ise soovitaks siiski raftingut. Siis saab seal linnas veel tellida langevarjuhyppeid, samuti pidid popid olema sealsed benjihypped. Kui aega, astu sisse sealsesse visitor centre'sse ja vaata, mis silma hakkab.

Wellington - meie kaisime seal ainult rahvusmuuseumis Te Papas, mis oli taiesti teistsugune muuseum senikaidudest. Vaga palju oli eksponaate loodusest ja ka kohalike parismaalaste maooride kunagisest elu-olust.

Te Anau - meie soitsime Milford Soundi nimelise kylakeseni valja, mis jaab Te Anaust mingi 80 km kaugusele. Votsime seal fjordides organiseeritud kajakimatka, mis algas hommikul kl 07.30 ja loppes ca 12.30 paiku. See oli yks reisi tahthetki, kuigi ilm oli kehv - sadas peaaegu kogu aeg ja vihm oli ikka padukas, mitte tibutamine. Aga see-eest oli tanu sellele vihmale tohutult koskesid. Voimas. Kylmetamise parast ei tasu sellise ilma puhul podeda - korraldajad varustasid meid koigega alates soojast aluspesust kuni vihmakindla jopeni valja. Kruiisiretke mina ei soovitaks. Kajakiga paaseb kaljudele ja veele ikka oluliselt lahemale:-)

Rotoroa - seal yle yhe paeva kyll midagi teha pole. Meie veetsime ainult moned tunnid sellises kohas nagu Waiotapu, mis on parim piirkond, kus saab naha sealse piirkonna kuumaveeallikaid, mudabasseine, varvilisi jarvekesi, geisreid jmt. Seal lahedaloleva Taupo jarve aares voiks aga toesti kauem aega veeta, sest see on vaga ilus jarv monusa puhta veega ja kivise puhta pohjaga. Seal on mitmeid majutuskohti. Rotorouas voib tosi kyll ohtul ehk minna maooride rahvusohtule, kus tantsitakse, lauldakse ja pakutakse rahvustoitu.

Auckland - ei midagi erilist, isegi ymbruses mitte. Linna Skytowerist saab kyll alla hypata, et huvitav oleks:-)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased