Lühiajaline majutus NYC-s

Tere kõigile reisihuvilistele!

Et natukene infot uuendada, alustan uut teemat. Siinset foorumil läbi tuuseldades leidis küll üsna palju infot, kuid postitused on aastatetagused. Olen hetkel peale pikka otsingutegevust jäänud püsima kahe lehe jälgimisele: www.booking.com ning www.housetrip.com. Nende lehtede põhjal tundub, et enam-vähem hea asukohaga majutuse eest NYC-s tuleb arvestada vähemalt veidi üle saja daala öö. Kuna oleme NY-s üksnes kolm päeva ning tahaks selle aja jooksul võimalikult palju näha, siis ideaalis ööbiks n-ö magusas piikronnas, kus kõik on käe-jala juures ja metrooga sõitmisele ei peaks väga palju aega kulutama.

Seega, kes käinud-näinud:

  1. mis on kõige kaugem piirkond keskusest, kuhu tasuks veel hotell/korter võtta, et jõuaks võimalikult palju näha (hetkel olen ise kõige kaugemale vaadanud Chelsea's ja Gramercy's)?
  2. kas see on tavapärane, et NYC-s on hotellitoad shared bathroom'iga ja kuidas on kogemus sellise majutusvariandiga?
  3. kas korterirentimine on mõistlik valikuvariant hotelli kõrvale (kui hind on enam-vähem sama). Kel kogemusi, jagage (tagatisrahad, ettemaks, kvaliteet jne ning mis lehe kaudu olete bookind!

Kõik nõuanded on teretulnud!

Ette tänades Mari

Püüan vastata. Olen NYC-is lühiajaliselt viibinud kokku kahel korral. Mõlemal korral peatusime Manhattanil, mis on kindlasti hea valik - paljud kohad (nt Empire State Building ja Times Square) on jalutuskäigu kaugusel, ilusa ilmaga saab ka mujale ja veidi kaugemale mugavalt jalutada. Metroo peaaegu iga nurga peal ja sellega saab täiesti igale poole.

Esimesel korral olime hotellis. Kuna raha just väga kulutada ei tahtnud, võtsime mingi 3* majutuse (vannituba sees) ja maksis see asi midagi 2000 krooni kanti kui ma õigesti mäletan (saan ka üle kontrollida kui vaja). Oli keskpärane, hommikusööki mõistagi ei olnud (see pole NY-s kuigi levinud, et h/s on hinnas).

Teisel korral peatusime American Dream Hostelis. Hind oli kohe märkimisväärset madalam. Hommikusöök hinna sees. Väga mõnus koht oli, kui uuesti peaksin NYCi minema, siis meelsasti peatuksin seal uuesti.

Shared bathroom (jagatud vannituba) on odavamat klassi majutuste korral tavaline nii NYCis kui ka näiteks Euroopas (olen olnud sellises hotellis näiteks ka Londonis ja ka mujal). Sõltub kohast. Enamasti on tegemist puhta ja hoolitsetud vannitoaga, kui kogu hotell ise on korralik. Loe soovitud koha kohta kirjutatud review´sid. Minul pole shared bathroom´i vastu midagi. Pole seni ebameeldivat kogemust olnud. Aga muidugi enne tuleb majutuskoha osas põhjalik eeltöö ära teha. Kui ikka enamus review´sid ütlevad, et vannituba räpane, siis küllap ta seda ka on.

3 ööd võiks vabalt veeta siin: www.thepodhotel.com Shared bathroom täiesti talutav.

pod51 juurde saab JFK-lt sinise liiniga (ei pea ümber istuma), kõik muu vajalik väga lähedal.

Airbnb.com-ist otsisid? NYC-s peaks päris suur valik apartmente olema kõikvõimalikes hinnaklassides.