Lufthansa lend, Air Dolomiti kui vedaja, suusavarustus

Ostsin Lufthansa lehelt lennu Tallinn-Innsbruck, Economy classic.

Vaadates https://www.lufthansa.com/de/en/baggage-calculator#/ , jääb mulje, et classic pileti hinna sees on nii 23kg äraantav kohver + suusapagas?

Samas https://www.lufthansa.com/is/en/sports-baggage jätab ikkagi vastupidise mulje, et tasuta on 1 äraantav asi.

Selgus, et FRA-INN otsal on vedajaks Air Dolomiti. Nende lehel on selgelt öeldud, et Classic piletiga saab tasuta checkinnida vaid 1 asja, kas siis kohvri või suusad.

Tobe lugu on see, et suusavarustuse eest võetakse raha (kui võetakse) lennujaamas, seal ma olen sundseisus. Ehk on kellelgi selge ülevaade LH-st ja suusavarustuse vedamisest?

Tundub, et reeglid ei ole muutunud, Economy Classic puhul on endiselt hinna sees nii 23kg+suusapagas

Lehelt https://www.lufthansa.com/is/en/sports-baggage kui vaatad Winter sports equipment.

Information about carriage:

In addition to your free baggage allowance, you may take one piece of skiing equipment with you free of charge on your Lufthansa flight (except on flights to and from the USA, Mexico and Central America). You will be charged the price stated above for any additional skiing equipment.

On the Economy Class Light fare, free transport of skiing equipment instead of a booked item of baggage or in addition to a booked item of baggage is not included and the above-listed charges will apply.

The weight of skiing equipment must be within the weight restrictions for the respective travel class.

Küll tuleb aga suusapagas kindlasti enne registreerida. Seda peaks saama ka kohe teha Lufthansa lehel. Varasematel aegadel tuli seda teha läbi kõnekeskuse.

0
0

Air Dolomiti on üks kohalikest partneritest. Kui pilet on ostetud Lufthansalt, siis kehtivad Lufthansa reeglid.

0
0

@aink Lugesin sama lehe läbi, seal on selgelt öeldud, et suusapagas on tasuta Economy Classicu puhul. Samas pileti detailvaates leidsin vastupidise jutu:

Checked bags

Included in fare

1 bag included in fare- First bag up to 23 kg (50 lb) and 158 cm (62 in) or wheelchair assistive devices or sport firearms up to 50lb 23kg or boards up to 2m and 23kg or ski or snowboard eqt upto 23kg or golf equipment up to 23 kg (50 lb) or fishing equipment up to 23 kg (50 lb) or bicycle up to 50lb 23kg or scuba equipment up to50lb 23kg or hockey equip upto50lb 23kg

Most significant carrier is Lufthansa (LH)

0
0

Kas praktikas läheb läbi, kui topin kahed suusad ühte kotti (ja ei ületa kaalulimiiti)? Nõme oleks olla lennujaamas sundseisus ja maksta neile ekstra.

0
0

Kas sul on ostetud ikka Classic ja mitte Light + pagas? Mul on paar aktiivset Lufthansa broneeringut olemas, aga sellist included rida ma ei näe kuskil. On lihtsalt -

Included baggage per passenger

1 carry-on bag 8kg/18lbs

free of charge

1 checked bag 23kg/50lbs

free of charge

For this journey, the baggage rules of the Lufthansa Group airlines apply. Please inform yourself about details prior to travel commencement.

Et siis üks kohver ja vastavalt Lufthansa reeglitele saab ka suusavarustuse koti kaasa võtta.

Info siis otse Lufthansa lehelt broneeringut vaadates. Kui pilet on ostetud mujalt, siis võid ikka Lufthansa lehel oma broneeringut vaadata ja all peaks pagasi info olemas olema.

Light + pagas on teiste reeglitega.

0
0

Mina saan nii aru ja olen praktikas ka lennanud nii LH, Finnairi kui LOT-ga, et tasuta on 1 ühik äraantavat pagasit ehk kas suusakott või suur kohver. Ehk suusakoti olen ära andnud ja sisse võtnud käsipagasi. Murdmaasaapad (klassika) mahutab nii lahedalt ära ja mõnepäevaseks suusamaratoniks sellest piisab. Mäesuusasaapaid või riietust nii ei pruugi ära mahutada ehk vaja lisapagas soetada.

0
0

Lufthansal on oma diil suusatajatega. Kui on classic pilet ostetud, siis saad lisaks kohvrile ka suusakoti tasuta kaasa võtta.

https://www.lufthansa.com/is/en/sports-baggage

Winter sports equipment

Information about carriage:
In addition to your free baggage allowance, you may take one piece of skiing equipment with you free of charge on your Lufthansa flight (except on flights to and from the USA, Mexico and Central America). You will be charged the price stated above for any additional skiing equipment.

On the Economy Class Light fare, free transport of skiing equipment instead of a booked item of baggage or in addition to a booked item of baggage is not included and the above-listed charges will apply.

The weight of skiing equipment must be within the weight restrictions for the respective travel class.

0
0

Kindlasti on Economy Classic. Eelpool tsiteeritud teksti näen konkreetse bookingu pagasi tuunimise alamlehel, mille pealkiri on "Select your bags". Kuskil lehe keskel on nupuke "See detailed baggage policy".

0
0

Lufthansa lehel on broneeringus nupp Add baggage. Selle alt sellist infot ei tule.

Lisaks broneeringu enda lehel - Fare Conditions and Baggage Information

Ja seal baggage policy, mille alt kopeerisin kell 15:03 postitatud teksti.

Kas pilet on ostetud otse Lufthansast ja vaatad broneeringut Lufthansa enda lehelt?

0
0

LH ja (suusa)pagas teemal ongi olukord taoline, et peamised pagasireeglid on "public information" e. selgelt välja toodud ja siis tulevad veel eraldi nö. Luhthansa poolsed "vastutulekud". Ehk siis Classic piletis, kus 1 käsipagas ja eraldi äraantav 23kg kohver, võid jah juurde saada ka võimaluse sellele lisada täiendavalt ka suusapagasi, kuid mitte alati.

Ehk siis praktikas näeb see välja nii, et need kes varem endast märku annavad (kas siis reisibüroo abiga või otse LH-le teada andes), et soovivad lisada suusapagasi, neil see paljudel enamasti ka õnnestub, kuid sõltuvalt lennust võib LH öelda hilisematele soovijatele, et sorry, meil on juba teatud arv suusapagaseid (näit. 10 või max 15) antud lennule registreeritud ja rohkem ei võta. Ehk siis ühel ja samal lennul võib olla reisijaid ühe ja sama Classic piletiga, kellel kiirematel see tasuta täiendava suusapagasi andmine õnnestus ja "viimase minuti meestel" enam mitte.

Lisaks teine vihje, kui näit. ostad Light pileti(d) ja kui siis valid/ostad veebis juurde ka eraldi äraantava 23kg pagasi (kunagi oli vist mingi 25eur per suund), siis sinna see tasuta täiendava suusapagasi vastutulek ei kehti, hoolimata sellest, et ostsid endale 23kg pagasi juurde. Olen 2a tagasi taoliselt näppu lõiganud, ostsin soodsad Light piletid neljale inimesele, ostsin sinna broneeringusse eraldi juurde ka ühe komplekti 23kg pagasit, kuid hiljem selgus, et hoolimata pagasi ostust taoline kombo tasuta suusakotile ei laiene, kuna pileti tüüp ise, millega lendasime oli Light. Antud juhul tuli siis kohapeal letis kukrut kergitada täiendavad 80eur per suund ja alles siis said suusad ka peale.

Ja teemal mitu suuska võib kotis olla - pane nii palju kui ära suudad mahutada, kedagi ei huvita koti sisu, kott ise ongi üks tervik (e. suusapagas). Mul on olnud 3 paari mäesuuska, 1 laud ja mõned väiksemad mäesaapad lisaks, kõik ühte kotti kokku surutuna (muidugi päris palju sättimist ja punnimist on).

1
0

@vatse

"Select your bags" asub lehel https://shop.lufthansa.com/booking/services/BAGGAGE, taustal näen (olemasoleva) bookingu muid andmeid. Kuidas sinna uuesti saada, ei mäleta :) Sinu kirjeldatud tee viib leheni https://book.lufthansa.com/lh/dyn/air-lh/common/viewFirstBa....

Keeruline see LH leht, eile ei kippunud üldse töötama, hommikul ei saanud sisse logida, õhtul olid olemasolevad bookingud profiili alt haihtunud.

0
0

Võta avalehelt My Bookings, pane sealt broneeringu andmed sisse ja vaata, mis siis broneeringu all näitab. Sama tulemuseni peaks viima ka piletite kinnituse meilis vastavale lingile vajutades. Peast ei mäleta, mis see on seal sinise kasti sees.

0
0

https://www.lufthansa.com/br/en/baggage-calculator#/ näitab ilusti, et Tallinn-Innsbruck, Economy classic on 1 suusapagas on lisaks tasuta. Tuleb registreerida. Ametlikult võib olla 1 suusa- (suusad, kepid, saapad, kiiver) või lauakomplekt, ei tea , et Lufthansa oleks seda kontrollinud. Ametlikult peab Lufthansal ka suusapagas koos äraantava pagasiga mahtuma 23kg sisse. LOT puhul on tõesti nii, et kas äraantav pagas või suusapagas. Enamusel, kes seda võimalust tasuta pakuvad, võib siiski tasuta suusapagasi lisaks võtta ja kaaluarvestusse ka ei lähe. Tingimused võivad olla muutunud, tuleb üle kontrollida. Varasematest kogemustest nt. Turkish, Finnair, Aeroflot (iga aasta tuli eraldi teade kodulehel, et akume nii), Belavia, Czech Airlines (enam Tallinnast ei lenda), Estonian Air (hiljem ei olnud midagi hinnas) , nimekiri pole lõplik.. Air Balticu lehel, kus enam midagi tasuta ei ole (algusaegadel oli kõik hinnas), on konkreetselt kirjas, et kui ka paned ühte suusakotti rohkem kui 1, maksad iga komplekti eest. Nii, et oma risk, kui midagi lubatule lisaks paned. Ammustel aegadel Lufthansal midagi eelregistreerima ei pidanud, siiski korra saime kuuekesi ka eelregistreerimata suusapagasi ilusti tasuta peale - jätsime kontrollimata, kas nõuded on muutunud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased