Reisikava: Luksemburg ja Moseli org (Trierist Koblenzisse)

Plaan on külastada Luksemburgi ja Moseli orgu algusega Frankfurdist. Aega kokku 7-8 päeva (15-22 aprill). Vaatamisväärsuste osas on enam-vähem siht selge, aga natuke on keeruline ööbimisi paika saada.

1.       Päev – Frankfurt-Schengen-mööda Moseli äärt Wasserbilligi ja sealt Luksemburgi. Ööbimine Luxis.

2.       Päev – Clervaux-Vianden Castle-Beaufort-Trier. Ööbimine Trieris.

3.       Päev Trier. Äkki ka ööbimine Trieris?

Ja edasi olengi natuke dilemma eest, et kuidas ööbimisi sättida. Eesmärk on läbi Cochemi ja Burg Eltzi Koblenzisse jõuda ja siis sealt mööda Rhine Valleyt tagasi Frankfurti. Kas sõita Trier-Koblens ühe päevaga ja ööbida pikemalt Koblenzis või sättida ööbimine kuskile vahepeale? Rhine Valley on ka iseenesest avastamata, aga põhieesmärk oleks see kord Moselile keskenduda, seega hullu pole kui sealt ka tagasitulles see kord lihtsalt läbi sõita. Kiirustada ei tahaks, kuna 2-aastane kaasas ja ideaalis tahaks vahepeal natuke Rieslingut ka tinistada, mitte kogu aeg roolis istuda.

Mõtteid planeerimise osas või soovitusi, mida veel teepeal vaadata? Kas Frankfurt-Schengen teele ka midagi põnevat jääb? Äkki üks öö kuskil Wineyardis veeta? Soovitusi selles osas? Raivo Mosel ja Luxi teemad on läbi loetud ja osaliselt ka juba inspiratsiooniks. 19-22 on Easter Holiday ka, mida sellega seoses peaks arvestama? Muuseumid ja lossid on ilmselt kinni?

Kindlasti ära uha yhe päevaga Trierist Koblenzisse, sest vahepeale jäävad imeilusad kylakesed.  Neist kuulsam vast Bernkastel Kuez, kus võiks yhe öö olla. Ediger Eller on kyll väike, aga samuti mõned kohad õhtuti lahti nt Walter J. Osteri kerge mull on lihtsalt oivaline. Traben Trarbach ei kuulunud mu lemmikute hulka, aga ka seal on veinijoomiseks võimalusi kyll :) Kui võrrelda Moselit ja Rheini, siis kindlasti on ilusam Mosel, Lorelei kaljugi Rheinil ei avaldanud muljet, aga noh, linnuke sai kirja. Mina jätaks yldse Luxi ja Trieri ööbimise ära, päevaga näed mõlemad ära ja pyhenduks Moselile. Cochemis on ilus loss, aga vaevalt kaheaastane ekskursioonist sinna huvitub. Aga te võite seal kõrval Klottenis asuvasse lõbustusparki ja loomaaeda minna kui laps kitsekesi ei karda ja julgeb nende vahel ringi kõndida ja peost toita.Võid võtta ka jalgratta (laps rattatooli) ja saad mööda jõeäärt külast külla sõita (kõrgeid mägesid-künkaid ei ole, et peaks ratast käekõrval vedama) kui ilm muidugi kannatab.

2
0

Ühe päevaga Trier ja Lux on samuti "linnuke kirja". Võibolla nii väikese lapsega Luxis tõesti vähem olla ja üks ööbimine Trieris koos sealse mänguasjamuuseumi külastusega.

0
0

Eelmisel suvel kulus meil Reini ja Moseli orus ikka päris mitu päeva ja oleks pidanud veel mõne päeva kulutama. Suvel on hooaeg ja turiste meeletutes hordides. Ööbimise kohta ei oska öelda. Käisime matkabussiga. Kämpinguid oli igal pool. Suured platsid ja enamasti vaba ruumi palju polnud.  Üks eriti tore koht oli perefirmale kuuluv kämping ja veiniistandused. Puhas, korralik ja kliendile orienteeritud teenus. Neil oli ka kodumajutus:https://www.booking.com/hotel/de/naturlaub-domizil-oster-franzen.html?aid=1213432;label=seogooglelocal-link-imagesaow-hotel-1126771_grp-3_gendate-20180512;utm_source=seogooglelocal;utm_medium=photo;utm_term=hotel-1126771_photo-34370170Nende poest sai ka mõned head veinid kaasa ostetud.Vaatamist ikka jagub. Üks linnake on ilusam kui teine. Cochenis külastasin ka kunagist Deutsche Banki rahapunkrit. Mingi aja vedelesime ka kohalikus välibasseinis. Reini veetase oli madala ja vesi soe. Päris sürr on vees vedeleda ja paarikümne meetri kauguselt rühib 100 meetrine praam mööda.Trieris saime ühe päevaga hakkama. Olgugi, et ta on Saksa üks vanim linn, siis minu hinnangul seal kaheks päevaks vaatamist ei jätku. Trierist põikasin Luxi poolele tunniks ja lasin bussi paagi diislit servani täis. 

0
0

Eesti keele aasta puhul teeks märkuse, et Rhine Valley on eesti keeles Reini org. 

4
0

Tänud mõtete eest. Merle, kui ratas ühe päeva plaani võtta siis kas on soovitusi, kus seda teha? Ilmselt peaks saama siis mingi tiiru teha või siis arvestama, et ühistranspordiga tagasi ööbimiskohta saada. 

0
0

Meie võtsime rattad Traben Trarbachist ja siis sõitsime jõekallast pidi allavoolu ca 10-15 km vast, siis üle silla ja teist kallast pidi tagasi. Jõe ääres oli ka mitu mänguväljakut. Ja sendid tasku, sest WC-d jõe ääres müntidega avatavad. Kahjuks ei mäleta enam, millistega. Rattalaenutusest saad kindlasti infot ja kaardi, et kuidas ja kuhu sõita. Bernkastel Kuezis jälle kõndisime ühte kallast pidi ülesvoolu kuni sillani ja pärast teist kallast pidi tagasi. Lisaks käib ka rong mööda jõeäärt ja sellega ka mugav liikuda kui iga päev autoga sõita ei viitsi. Majutusi olen võtnud homeaway.comist, sest korterid on mugavamad ja odavamad kui hotellid. Mul on olnud kortereid, kust antakse ka mingi kohalik kaart, millega saad rongiga tasuta sõita ja paljudes kohtades soodustusi.

1
0

To get you have to give ehk paari sõna ja pildimaterjaliga, kuidas kokkuvõttes reis välja nägi. Ehk kellelegi abiks ja inspiratsiooniks. https://picturetravels.exposure.co/moseli-org-ja-luksemburg

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased