trip-krainetrip-ukraine-dark
Lumeolud Skandinaavias

Kuidas on traditsiooniliselt lumeolud detsembri alguses Rootsis-Norras. Peas mõlgub plaane dets.teisel nädalal suusatalvega algust teha aga puudub igasugune Skandinaavia kogemus. Kui keegi on nii varasel ajal sinnakanti sattunud siis jagatagu palun nähtut.

www.skistar.com seal on lubatud lund juba novembri keskpaigast.

Detsembri alguses oli seal lund piisavalt. Paraku asub Yllas kaugel polaarjoone taga.

Dets teine nädal Sälenis, Rootsis ja Trysilis, Norras on 2 aastat järjest olnud sihukese vahelduva ilmaga, veidi kesise lumega, mõni päev ka vihmane. Mitmed tõstukid seisavad, mitmed rajad kinni. Aga jalad saab suureks hooajaks soojaks ja tunde sisse, hinnad ka madalhooajale kohased.

Küsimus hooaja teise otsa kohta - kas on kogemust lumeolude kohta Trysilis peale 20.03?

Sõitsin eelm nädalavahetus üle mägede E134 pidi Oslosse. Mägedes oli jumi juba maas ja inimesed suusatasid (mitte küll mägedes veel. Mäed avatakse vast okt lõpus). Enne suve ei kao see lumi sealt kuhugi, tuleb ainult juurde ja juurde. Eelm aasta dets alguses käisin Hovdenis suusatamas, väga äge oli!

peale 20.03 on veel lund küll ja küll...Ise otsustasime seekord lausa aprillis 10-17.4 sinna minna kuna siis on veel mõnusam suusatada kuna on soojem.Lähme oma bussiga ja meil on veel vabu kohti, kui soovi on siis küsige info@tuulevilla.ee

Eelmisel talvel avati näiteks Hemsedalis mäed suusatajatele novembri lõpus. Lund oli täiesti piisavalt.

Meie käisime aastaid (umbes 6-7 jutti vist) nii Trysilis, kui Sälenis, kui ka Ares. Tegime seda alati jaanuari alguses. Mingil hetkel hakkas see sõidule eelnev närvilisus ja läbielamine ära tüütama. Põhjuseks seesama lumi, millest siin juttu on. Kord sadas normaalne kiht maha alles peale jõule, siis jälle sellel ajal, kui me seal olime jne. Praktiliselt iga kord saime seal olles ka väheke vihma, mis tähendas seda, et mägi oli järgmisel päeval jääs jne. Oli ka 1-2 aastat, kus ei olnud erilisi probleeme. Viimasel talvel vist oli ka OK. Seega oleks detsembri alguse suhtes mõneti skeptiline, aga samas võib ju ka vedada. Ilm on ilm. Muide sõber käis Hemsedalis, mis küll Stockholmist nats kaugel, aga seal oli lund üsna palju. Üsna palju pidi tähendama seal mitte seda, kas on, vaid seda mitu meetrit on. Aga siiski...kui vähegi viitsimist on, siis osta Stockmanni Hulludelt Päevadelt mõni soodne Finnairi lennupilet ja võta sihtpunktist rendiauto ning põruta Alpidesse. Julgen soojalt soovitada, sest see juba paar korda läbi proovitud. Näiteks Zürichist Livignosse on mõne tunni tee. Seal lumega probleeme pole. Hetkel 5-18cm ja sajab. Seega detsembri alguses ilmselt mõni meeter. Julgen väita, et seal nädala jagu tegemist küll. Kui võtad mitme mäe kaardi, siis saad väisata ka näiteks Bormiot, mis on seal lähedal ja hästi vahva mägi. Lisaks usun ka seda, et tänapäeval peaks omal käel reisimise puhul hind Skandinaavia ja Alpide puhul olema suht sama. Samas elamuse poole pealt on Alpid kindlasti hoopis teine tera. Ja lume pärast ei pea muretsema :)

Palju tänu kõigele vastanutele, iseäranis reisifriigile.Selge,et täna bookida ja ette kujutada et 7.12 on kusagil 4m.lund ja päike sirab seitse päeva nädalas on paras hiromantia.Nüüd on siis vähemalt mingi orjentiir olemas.Alpide kohapealt niipalju, et veebruari viimasel nädalal on Flachau päevakorral.Itaalia on muidugi super.Kahel viimasel aastal käidud nii Cortinas kui Val Gardenas.Ma ei tea kas neile kohtadele on üldse midagi vastu panna. Skandinaavia teema kerkis üles just seepärast,et nagu ise arvata võite,ei suuda ükski inimenena ilma suusata veebruarini ära kannatada. Parimat.

Ei hakanud uut teemat tegema, küsin siin ära.

Kuidas on lumeolud Soomes, Levis Jaanuari lõpupoole, kas kõik rajad on lahti? (see ongi peaküsimus :D)

Talve keskel on jah Põhja-Soomes kõik rajad lahti (päris loogiline või mis).

Sarkasminoot. raw!

Ei ma lihtsalt huvitusin, sest põhihooaeg hakkab veebruari algusest, mõtlesin, et vb ei ole kõik veel lahti, aga ilmselt siis on juba suusarõõmud täies hoos.

Norras suvesuusaksekuses on praegugi küllaga lund. Sai eelmine nädalavahetus käidud, aga see vist suletakse novembri alguses. Hemsedalis sadas juba 2 nädalat tagasi lund, nii et seal peaks dets algul küll mägi avatud olema. Meie kamp üritabki dets esimesel nädalavahetusel sinna suunduda. Edu lume otsimisel. ;)