Lutoni lennujaam

Plaan külastada kevadel Londonit ning lend saabub ja väljub Lutoni lennujaamast. Kesklinna sõitmiseks plaan kasutada easybusi või national expressi. Kumba eelistada ning kus need bussid täpsemalt seal lennujaamas peale võtavad?

Igaljuhul võta NationalExpress, hinnanguid lugedes on vahe sama nagu Lufthansal ja Ryanairil.Sain ise ka vaga hea hinnaga piletid 8€ / nägu edasitagasi.Aga ma soovitan osta easybus kodulehelt, sest sealt saab ka osta NationalExpressi pileteid aga kordades odavamt kui nende kodulehelt.

Tere, olen lugenud neid lennujaamast kesklinna sõidu teemasid kuid tundub kuidagi keeruline :)Kas keegi oskab aga öelda,mis maksaks taksoga Lutonist Londoni kesklinna sõit?

Google maps pakub uberiga 50-65 naela.

Lutonist on väga lihtne bussiga Londonisse sõita. Bussipeatused on kohe lennujaama väljapääsu kõrval. Taksot ei soovita võtta, sest kellaajast olenevalt võib oluliselt kallimaks minna. Ja ausalt öeldes tundub täiesti mõttetu.

Taksole soovitan eelistada rongi, ise kasutan seda kui Lutonisse asja on. Lennujaamast osta pilet algusega "Luton Airport" (mitte "Luton Airport Parkway", sest siis pead ise rongijaama jalutama või lisapileti ostma). Rongijaam on natuke eemal. Kohe terminali ees, busside rea paremal äärel väljub "Luton Airport Parkway" shuttle buss, kuhu saad selle rongipiletiga peale, iga 10 minuti tagant väljub ja viib otse rongijaama ette. Rongid käivad ülitihti (max ootamine ehk 15 minutit) ja rong St Pancras/Kings Cross võtab ca 30 minutit, väljub alati platvorm nr 1. Rongipileti võid osta ka sellise, kus metroo kasutus juba sees on. Kui Londonis navigeerimist kardad, siis sõida lihtsalt St Pancras'esse ja telli Bolt (või Uber või takso).Bussidest on Lutonist kõige mõistlikum/soodsam 757 Greenline. Pileti saab netist ette osta kuupäeva täpsusega, seega saad aega säästa ja võtta kohe esimese väljumise. National Express müüb ette ostes küll odavamalt, aga need on kellaaja täpsusega, mis lennult tulles pole ehk hea mõte (on ka flex pilet, mis on muudetav, aga kallim ja pead ise muutma siis). Easybus müüb mõlemaid edasi, ka kellaaja täpsusega, seega pole kõige parem variant (vastassuunas on teine lugu). Kuigi lõppjaam on kõigil Victoria, siis enamik rahvast läheb varem maha (Baker street või Marble Arch näiteks head kohad edasi navigeerimiseks).

@MartinABC, ega sa Paddingtoni ja St Pancrast segamini ei aja? Minu teada Lutonist otse Paddingtoni ei saa.Buss lennujaamast Parkwaysse maksab £1.60 üks suund, £2.70 edasi-tagasi. Võib tulla odavam, kui osta rongipilet algusega Parkwayst ja buss eraldi maksta.

@smallisland Muidugi ajan, ise sõidan kogu aeg Paddingtoni, aga loomulikult St Pancrasest tube'ga :)) Parandan selle postituse ära. Aitäh märkamast!Shuttlebussi pileti eraldi ostmisega oli vist see, et ainult sularaha võeti vastu (vähemalt siis kui ise viimati uurisin, vb nüüd on muutunud).