Maavärin Hurghadas

Mitmetes linnaosades oli tunda tugevaid tõukeid. Saatsin järelepärimise USA Geoloogiateenistusele, ja sain vastuse:

Yes I am sure that you folks felt it. The magnitude was 6.3. Belowis a link that gives the information for this event. There will probablybe aftershocks of smaller magnitude for the several weeks.

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/usc0007tml.php

Jack K. Odum
Geologist
U.S. Geological Survey
Geologic Hazards Team
303-273-8645
FAX 303 273-8600

Mina kasutan sellist linki: www.emsc-csem.org/earthquake/. Küsisin eile oma Hurghada sõpradelt, aga too pere oli väljas jalutuskäigul ja ei tundnud midagi. Ehmatasid kui inimesed karjudes hoonetest välja jooksid. Tõuge kestis paar sekundit ja oli minu lingi järgi 4,4 mag.

Kes Hurghadas kohapeal on, need ütlesid et värinat oli tunda, aga midagi hirmsat küll ei olnud. Egiptuses on ennegi maa värisenud ja väriseb kindlasti ka edaspidigi. Nii nagu ka Soomes.

Too ameeriklase inf ja link on ju Peruu kohta :D. Ei pea jah kohe personaalseid meile saatma, maavärinate inf on veebis vabalt kättesaadav, mina kasutan ka toda EMSCd. Sealt kaardilt on võrdluseks päris hästi näha, mis toimub Türgi-Kreeka-Itaalia vööndil - IGA PÄEV igas neist riikidest vähemalt kümneid tõukeid.

Veel tasuks tähele panna, et kui Kairos oli viimane suurem maavärin 1992. aastal, 5.8 palli, isegi siis tegelikult kannatas Kairo hämmastavalt vähe - peamiselt lagunesid vanad savi-õlgtellistest hooned. Tänased raudbetoonehitised, mida võib pidada tsemendiga kinni mätsitud kartulikorvi laadseteks struktuurideks, on natuke teine kvaliteet. Kui 2006 oli Nuweibas

Samas eriline on, et kui enamasti tuntakse Egiptuses mõne suurema Kreeka maavärina mõjusid, nt 2011 kevadel ja suvel toimus paar sellist Kreeta all, et meilgi siin lõi lühtrid kõikuma, siis too viimane toimus just Egiptuses täpsemalt kuskil Siinai lõunatipu lähistel Punases Meres. Nuweiba kandis nt viimatine suurem 1995 u 7 palli, mille kordumist lähema saja aasta jooksul enam ei ennustata, ja 2010 oli selline väiksem 4-palline. Aqaba lahte pidi kulgeb oluline mandritevaheline lahknemisjoon nimelt, akadeemiliste huvidega reisijad võivad täpsemalt lugeda siit :)

http://news.nationalgeographic.com/news/2006/07/060719-red-sea-parts.html

Olin just õue lilli kastma minemas kui laes hakkas tiivik vibrama ,seisatasin ja vaatasin ,tundus jah päris naljakas .Koridoris aga istus doorman kes oli arvutis oma asju ajamas ,paistis et tema ei saanud miskit aru.

Olime perega restoranis söömas, kui kõrvallauast hüüti, et maavärin, kas te ei tunne. Ma tegelesin parasjagu lastega, ei saanud nagu midagi aru, puu nurgas küll kõikus.