trip-krainetrip-ukraine-dark
Maccu Piccu

Tere!

Kas keegi teab kuidas külastada Maccu Piccu't. Kas Eestis on mõni firma kes korraldab reise või Soomes?

Leili

Soomlastel on päris mitu reisibyrood, mis teevad matku Peruusse 'Maccu Piccule'. http://www.lomat.info/matkakohteet/etela-amerikka/peru/machu-picchu/

Millise firma juurest tellin siis reisi kahele?

Leili, kui sa minult seda kysid, siis kust ainult soovid! Vaata ja vördle nende firmade hinna- ja programmipakkumisi, tee oma valik ja voila'! Kindlasti leiad Eestistki möne korraldaja (nt Albion reisid, Tanareisid) millega on lihtsam asju ajada. Sirvi Eesti Ekspressi reisilisa vöi kysi mönelt eesti reisikorraldajalt. Netist on lihtsam infot otsida, kui toksid otsingusse koha öige nime 'Machu Picchu'.

Need hinnad on küll väga soolased! Aga eesmärk pühendab abinõu!

on võimalik, ise minnes ja korraldades, normaalsetes hotellides elades jne, käia ära umbes 30000 krooni inimene. Meie käisime viiekesi 3 nädalat sh Machu Picchu, Cusco(4 päeva), Ica-Paracas, Nazca(lendamine kõrbejooniste kohal) , Lima ja Iquitos(3 päeva) koos Amazonase tripiga(5 päeva)-kulu inimese kohta 34000 krooni. Sellejuures me ei piiranud oma väljaminekuid, usun et kokkuhoidlikult on võimalik vähemaga hakkama saada.

Tahaksingi tegelikult ise minna, ilma reisikorraldajata. Meid on esialgu kaks. Vajan siiski nõuannet lennumarsruudi osas. Kas üle Londoni või Amsterdam jne. Samuti on teretulnud soovitused kohaliku marsruudi osas. Internetist olen lugenud üsna kõhedaks tegevaid lugusid Peruu kohalike lennureiside kohta.

häda midagi. Lihtsalt mägede(Andid) tõusvad õhuvoolud tekitavad turbulentsi ja lennuk rappub hirmasasti. Seda aga ei suuda muuta ka parimad lennufirmad. Meie võtsime rendiauto(seal on kombeks läbisõidupiirang 150 km ööpäevas, Limast läbi Nazca Cuscosse ja tagasi on veits üle 2000 km-i, kui Titicaca jne juurde võtta, siis läheb veelgi rohkemaks. Iga üleliigne kilomeeter maksis 5,3 krooni.) Amazonase tripi tellisime, 5 päeva, Iquitose lennupiletid ostsime ka siit. Tegelikult üsna lihtne. Lendasime läbi Amsterdami ja saime esimese ning viimase päikese Hollandi Antillidel.

Endal on plaan minna 2009 jaanuaris 4ks nädalaks omal käel Peruusse. Eelarvet olen planeerinud kusagil 35k inimese kohta, täpsemat marsruuti veel muidugi paika pannud ei ole.

Seoses õli hindadega on lendamine päris kalliks läinud, kõige odavam viis Peruusses saada on minu andmete järgi lennates läbi New York-i (selle jaoks on aga ameerika viisat vaja). Parim hind, mis ma siiani näinud olen on jäänud umbes 14k inimese kohta HEL-LIM koos kahe ümberistumisega.

Peruust, sealhulgas ka Machu Picchu'lt. Peruusse lendasin läbi Amsterdami ja Machu Picchu'le sõitsin Ollantaytambo'st rongiga Aguas Calientes'esse, sealt väikese bussiga paarkümmend minutit ülesse MP-sse. Ollantaytambo'sse aga bussiga.Cuzco'sse lendasin Lima'st kohaliku lennuga (LAN)läbi Arequipa (ei raputanud). 3-nädalane tripp läks kuskil 50000 EEK, aga oleks loomulikult odavamalt saanud.Kasutasin palju siselende ja lendu Nazca's. Samas matkasin 3 päeva kõrgel Andides (2 ööd telgis).

Küsimus! Kas Ollantaytambo rongiga viiakse siis täitsa kohale või on vaja veel kuristike serval kõndida? Palun täpsemat reisikirjeldust kui on tahtmist ja aega! Ajajaotus, orienteeruvad hinnad!

Leili

Sinu eelarve tundub soodus! Plaanitud aeg aga pikavõitu. Mulle sobiks 2 näd. Milline on Sinu esialgne ajakava ja kas oled valmis seltskonda võtma inimest (inimesi) väljaspoolt olemasolevat tutvuskonda?

Parimatega Leili

Hei, Leili! Tripi arhiivist leidub sellist inffi, ehk on sullegi abiks: http://trip.ee/node/39827

Tere!

Kuidas suhtuda sellesse pikka nimekirja justnagu kohustuslikest süstidest enne sõitu? See maksab vist üksjagu! Muidugi kui tõesti äärmiselt vajalik, tuleb see läbi teha aga äkki saab organism ise kaa veel millegagi toime!

Leili

Vaktsiinid tuleb alati ära teha. See ei ole raha kokkuhoiu koht. Lisan siia ka enda kunagi toodud võrdluse ehk kirja BMW klaasilt: " Selles autos turvavöösid ei kinnitata, siin surrakse nagu mehed" !