Madeira

Olen lugenud küll siit ja sealt. Praeguseks olen hoopis ummikus, kuna ei oska endale kokku panna päeva trippe. Lugesin läbi huvitavad reiskogemused. Pühapäeval on juba lend. Kas on safari poolepäevane ralli mõtekas võtta ja kus kohta valiks siis sihtkoha. Ise olen seda meelt, et west toursist ma ei loobuks. Jalgsimatka sooviksin samuti valida keskmises astmes aga ei suuda jällegi suunda valida. Ehk käinutest oskab mõni soovitada, kas tal olid huvitavad ja mõnusad tripid. Millised olid valikud. Oleksin väga tänulik, kui keegi suudaks mu liikuma ja mõtlema tõugata.

Jalgsimatkana on keskmine raskustase ja tõeline maiuspala silmale Ponte Sao Lorenco poolsaar. Võta see kindlasti raske on veel middagi soovitada, kna pea iga koht oli maagiline.. Kas või bussiga Funchalist Santtanasse sõita oli üksi sõidu pärast puhas kuld.

0
0

soovitate minna dets. alul Madeirale? Peaks olema vaikne hooaeg ja loodus ka vast nn.talvine. Aga ikkagi kas tasuks minna?

0
0

Talvine tähendab Madeiral seda, et näiteks jaanuaris-veebruaris on orhideede õitemise tippaeg. Ööpäevane keskmine on kõige soojem septembris, aga mitte sel aastal. Ilm on alati kahtlane värk, aga üks mis kindel, lund oodata pole. Eestimaisele talvele on see igatahes meeldiv vaheldus. Muide, enamus taimi õitseb Madeiral aasta ringi, saaki koristatakse 2-3 korda aastas ja sellest järeldub, et... Lääne- ja idatuur, samuti Nunnade org on minu meesest Madeirareisi kohustuslikud elemendid. Levadadest pakub maalilisi pilte ka Rabacal, samuti soovitaks ära käia Pico do Areeirol, kuhu EL soovib lähiajal püstitada radarijaama. Praegu käivad Madeiral tulised arutelud selle ümber ja mine tea, varsti võib-olla seda tippu vallutada enam ei õnnestugi.

0
0

Kliima pärast ei tasu tõesti minemata jätta, kuna seal on aasta läbi suhteliselt ühtlane temperatuur. Kui mägedesse lähed, võta midagi soojemat selga - seal on ka suvel külm ;) Poolsaarel on kohustuslik käia - sõitsime sinna bussiga ja see oli tõepoolest omaette kogemus.. poolsaarelt aga avanes miljoni dollari vaade.:) veel sõitsime gondlitega üles mägedesse ja tulime sealt siis rahulikult jalgsi alla. aega võttis see oma pool päeva ja näha sai sel matkal hästi palju. Veel: saare kõrgemas tipus peaks kindlasti ära käima, jalutuskäik üleval mägedes karjamaade vahel on midagi ettekujuteldamatut! ahjaa, rannast kohalike käest ostetud delfiinitripil viidi meid saare kõrgeimat kaljuseina vaatama (järgmisel päeval nägime seda ka saare pealt), mis merelt vaadates on omaette kogemus.

ehk et võiksingi rääkima jääda, mida seal peaks vaatama ja kus käima... kui palju Sul reisiks oli aega planeeritud...? :)

0
0

olnud korduvalt Kanaaridel talvisel ajal, ja sellest siis ka küsimus- on Madeiral sarnane olukord või ikkagi jahedam. Loomulikult pole aastad vennad , aga mingi võrreldava infi võiks teadjad siia kribada. Ja tänud flora...

0
0

tänud. Lennata tahaks 1-sel dets. nädalaks, rohkem ei mängi tööjuurest välja. Aga uurin veel paari kohta viimase hetke reisiga, Madeira on tegelikult ammu mõttes olnud.

0
0

Kas matkarajad on ise kohale läinule tasuta?

0
0

Aga kui just ei taheta madalamal tasasel levadal ümber mõne külakese kõndida, siis arvan, et büroode ja taksojuhtide teenuseid kasutades saab mugavamalt ja odavamalt võib-olla isegi ka, sõltub kohast ilmselt. Ja kuna ilmad mägedes on ettearvamatud ja väga muutlikud, siis meile näiteks loeti hotellis küll sõnad peale, et matkale minnes tuleks jätta hotelli teade kuhu ja kellega ning tagasi tulles kinnitada, et terves tükis tagasi jälle.

0
0

krokutill vaata seda linki, seal on aastate ja kuude lõikes ilmainfo olemas http://www.tutiempo.net/en/Climate/FUNCHAL/85220.htm Oktoobri-novembri vahetusel oli seekord suhteliselt 'jahe', sajune. Mägedes oli isegi lumekirmetis maha tulnud, mida reeglina juhtub (kui üldse) detsembri keskel. Värskelt tulnuna ütlen, et õnneks viimane nädal oli väga soe, kehvemal päeval meie keskmine suvi (20-22 kraadi,tuuline) ning parematel päevadel meie soe suvi - 25 ja peale ning tuulevaiksem. Tuul on pehme ja sametine. Sai ujuda ookeanis, olenevalt päevast ja kohast oli veetemperatuur 18-21. Just paras jahutamiseks kesk päevitamist või saarel ringitraavimist. Hetkel õitseb orhideesid vaid kolm liiki, ning see ei tasu vaeva minna neid sinna aeda vaatama, parem võtta selle ajaga midagi paremat ette, tegevust ju leiab. Nunnade org ei ole sugugi 'must be' nimekirjas mu meelest. Tüüpiline turistilõks.. muidugi on see vaade mida tolle tripi käigus pakutakse vägev, kuid kui teha nii ida kui lääne tuur siis saab vaateid meelte küllastumiseni ja hinge matmiseni. Kogu see saar on üks paras botaanikaaed (ja pealinngi täis mitmeid aedu kuhu saab täiesti möödaminnes sisse astuda) nii et eraldi ei ole häda ka sinna minekust - kui ei ole just eriline loodushuviline. Ka nädala jooksul jõuab seal käia ja sõita ja vaadata ning ka puhata vaatamisest:) Täiesti rahulikult ja rabelemata. Ahsoo, tobboganisõit valmistas väikese pettumuse, lootsin sealt rohkem elamusi:)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased