Madeira ja Assoorid ühe reisiga

Plaanin minna aasta lõpus detsembri keskel pikemale reisile, alates detsembri keskelt. Algusega Tallinnast, et kõigepealt Lissaboni ja siis tahaks külastada Assoore ja Madeirat, tagasi tuleksin jaanuari lõpus. Aga mis järjekorras saari vaadata, kumma sihtkoha võtaksite detsembrikuuks ja kumma jaanuariks. Assooridel tahaks ikka mitut saart vaadata. Saartevahelisteks lendudeks, kas parim oleks Azores Airlains?

Seda kumb enne ja kumb hiljem ei anna vist eriti ette planeerida. See sõltub ennekõige sellest kust tsüklonid antud hetkel liiguvad.

Assooride ja Madeira vahel lendabki vist otse vaid Azores Airlines. Otselend on tõenäoliselt ka kõige mõistlikum seal. Assoordie vahel lendab sama firma haru SATA, aga piletid saab samalt lehelt osta. Kohalike lendude omapära on see, et neil on vist alati antud väljumise kohta sama hind hoolimata müüdud kohtadest ja pileteid saab päris väikse ette teatamisega tasuta tühistada. Põhimõtteliselt siis lendavad liinibussid. Talvel tasub kindlasti jätta erinevate lendude vahele vähemalt päev või paar juhuks, kui tuul on valest suunast jne. Ilmastikuga seotud tühistamised, hilinemised lennuplaani muutused jne on tavalised.

1
0

Oleme just praegu Assooridel, külastame nädala jooksul nelja saart. Azores Airlines SATA piletid ostsin ette selliselt, et algul, st esimestel päevadel iga päev lend järgmisele saarele. Meie marsruut: Sao Miguel - Faial - Pico (praamiga)- Faial - Terceira - Sao Miguel. Praeguseks on meil kõik siselennud tehtud, kõik lennud, sh täna hommikul viimane SATA lend tormise ilmaga toimisid veatult, kuigi olin valmis tühistamiseks. Planeerisin saarte külastused ja lennud kohe reisi alguseks kui mõned lennud tormi tõttu tühistatakse. Varuaega ühegi saare puhul eraldi ei planeerinud ja nüüd saan öelda, et meie puhul risk õigustas. Praegu oleme Ponta Delgadas ja on aega rahulikult neli päeva ringi sõita ja saarega tutvuda. Samas talvel tuleb tormi ja võimalike viivitustega arvestada ning reisiplaan teha selliselt, et ajavaru on olemas.

1
0

Meil ka hetkel lennud Lissaboni ostetud 2.05-18.05. Hetkel olen kahevahel kas külastada ainult assoore või siis mahuks sinna ka Madeira. Alguses mõtlesin, et oleksime 5 päeva Sao Miguel saarel ja siis sealt lendaks Madeirale ja siis 1-2 päeva Lissabonis enne Tallinna lendu. Foorumitest loen, et assoorid on rahulikumad, kuid samas Madeiral pidid olema vingemad mäevaated matkaradadel. Seega ei suuda lõplikku otsust teha kuidagi. Kas keegi on käinud mõlemas kohas ja oskab anda soovitusi, et kuidas oleks mõistlik? Restoranid ja luksushotellid meid ei huvita, pigem tahaksime matkata ilusatel matkaradadel, mäed väga meeldivad. Oleme pigem budget tüüpi reisijad.

0
0

Reaalselt suudab kaks nädalat Assooridel probleemideta ära täita. Kõik saared on täiesti erinevad. Mõne väiksemaga saab paari päevaga hakkama. Suuremal võib rohkem minna sältuvalt huvidest. Kui ainult Assoorid võtta, siis Lissabonist on mõtet lennata ringreisi algusesse ja siis viimasest kohast tagasi. Kui Sao Miguelil 5 päeva olla, siis jätkaks keskmistele saartele vastavalt lennugraafikule. Faial, Pico, Sao Jorge on tiheda laevaliiklusega kaetud. Terceirale ja Graciosale on mõtet lennata, kuigi vahel võivad ka laevad kasulikumad olla sõltuvalt graafikutest. Kõiki viit normaalselt 10 päevaga ära ei kata. Targem teha mingi valik ja planeerida korralikult lennu- ja laevagraafikuid vaadates.

Mäevaadetega matkaradade jaoks on hea Sao Jorge. Sealt leiaks mitmeid valikuid.

3
0

Käidud 1 nädal Madeiral 6-7 aastat tagasi ning üle-eelmine suvi 1 nädal Sao Miguelil. Teisi saari juurde ei tahtnud võtta, muidu läinuks liiga rapsimiseks ning tagantjärgi rahul selle otsusega, oli aega rahulikult ringi vaadata. Lisaks matkaradadele ju vaatamist veel - kuumaveeallikad, ananassiistandused, koopad jne. Väga keeruline Assoore ja Madeirat võrrelda, eks mingi aeg peate mõlemal ära käima :) Kui 2 nädalat plaanis, siis isiklikult võtaks teised saared lisaks nagu vatse soovitas, aga Madeirat sinna juurde küll ei poogiks, muidu ei jõua rahulikult nautida ja süveneda.

2
0

Minu isiklik lemmik on Flores :)

Olime nädal aega. Pool aega suurimal saarel ja pool Floresel. Niigi 24/7 kappasime ringi (ei meeldi vedelemisepuhkused) rendiautoga või jala.

Peab ikka väga pikk reis olema, et 2-3+ saart jõuaks korralikult läbi käia sest nad niiiii ilusad ja niii palju näha/teha.

Madeira võtaks ise ka eraldi. :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased