Maksmine Havannas - palun soovitusi

Tere! Suur soov on Cancunist korra Havannasse minna, aga aega on vähe 1-2 päeva ja seetõttu oleks hea teada, millega arvestama pean. Tavaliselt planeerin ka Euroopa nädalaseid reise põhjalikult ette, aga seekord üritan Mehhiko ja Kuuba paari nädalaga kokku saada :)

  1. Kas söögikohtades saab kaardiga maksta ja on see üldse mõistlik?
  2. Kas sularaha peaks vahetama dollarites või peesodes? Nt on mul 2 näidet, kus ametlik info ei lähe tegelikkusega kokku: Horvaatias EI SAA enamikes kohtades kaardiga maksta, Cancunis soovitavad kohalikud arveldada peesodes, mitte dollarites.
  3. Ja kui on mingeid eriti ägedaid kohti Havannas, kuhu peaksin minema, siis olen soovituste eest väga tänulik

Havannas saab dollareid või eurosid vahetada parima kursiga tänaval, see on suhteliselt safe. Üks põhikohti rahavahetuseks on Neptuno ja Consultado tänava nurgal, see central parki lähedal. Märtsis vahetasin kursiga 100 pesot üks euro, aga täna on kurss ilmselt parem, üldiselt peab tingima. Pangas vahetades on kurss ca 4 korda kehvem!

Söögikohtades pole mõistlik kaardiga maksta. N.-ö. valuutapoodides võib kaardiga maksta, sest seal kohalikus pesos ei saagi maksta,.
Kui saladus pole, mis maksab Teil lend Cancun-Havanna-Cancun?

0
0

Tripadvisori Kuuba foorumi kohaselt septembri keskpaigas USD ja EUR 160 CUP tänaval.

Kohad tõenäoliselt maitse asi...endale meeldis igal pool seal ringi kolistada. Malecon kindlasti, Kapitooliumi ümbrus, aga kuna valdavalt jalutasime ja elasime Kapitooliumist ca 5 km, siis piisavalt eluolu vaatamist jäi ka sinna vahele.

0
0

2018 on selline trip tehtud.

Siis oli lennujaamas pangaautomaat (2tk kahe korruse peale), kus sai ilusti CUCid kätte. Eks vast nüüd väljastavad kehtivat raha, vaevalt et masinad ära viidi.

Naljakas oli Cancunis vaadata kuis tuldi lennule telerite ja konditsoneeridega. Ei tea kas nüüd ikka veel selline vedu käib.

0
0

Donald Trump, hetkel teeb ainult üks lennufirma otselende Cancuni - Havanna vahel ja hind jääb 400€ kanti. Kahjuks lõpetas teine, millega tegelikult plaanisin minna, sellel suunal lennud ära.

1
0

Ei saa mitte vaiki olla Horvaatia osas... elasin seal 6 aastat, käisin risti-põiki läbi ja toimetasin pidevalt pangakaardiga ja võin julgelt väita vastupidist- enamikes kohtades saab kaardiga maksta. Erandeid on, aga neid on igas riigis.

Havannast kõike detailselt ei mäleta ja see oli ka suht ammu... aga vahetasime lennujaamas ja linna vahetuspunktidest mäletan suuri järjekordi. Võibolla polnud kõige targem tegu, kes teab.

Meile väga meeldis lahtise auto ja giidiga tuur, The National hotellis käisime kohvi joomas ja linnatänavatel niisama hängimas. Suurimad elamused olid ikka linnast väljas. Vinales näiteks.

0
0

killuk, sõitsin suure osa Dalmaatsiast läbi ja ausalt, mitte ühtegi parklat, kus oleks kaardiga maksta saanud. Restoranides ja baarides küsiti, kas tulime sööma või dringile. Viimase korral öeldi: cash only ja seda KÕIKIDES linnades. 6-st majutusest 3 nõudsid sularahas makset... Ma ei saa kuidagi arvata, et bad luck...

Havannas mõtlesin ise ka tänavalt mingi retro auto võtta ja lasta end ringi sõidutada. Vaatan Vinalese kohta, aitäh vihje eest!

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased