Malapascua saar (Filipiinid)

Suundume jõuludeks ja aastavahetuseks Filipiinidele. Oleme kaks 30+ kogemustega seljakotireisijat :) Eesmärk on puhata, sukelduda, kohalikku elu vaadata.

Netist , Tripist ja Lonely Planet´ist riigi kohta lugedes tundub, et sukeldumiseks ja niisama puhkamiseks on hea Malapascua saar. Lugesin ka Tripis saare kohta olevaid postitusi, kuid suurem osa tundub olevat üsna vanad. Natuke oli värskemat ka, aga ehk keegi viimase aasta-kahe jooksul seal käinud ja saab kogemusi jagada? Sattusin ka sellisele lehele nagu: http://www.malapascua.com.ph/ - ei tea, kui pädev see info praeguse seisuga on?

Huvitab kogu info Malapascua kohta: kohalesaamine, kauaks peatuda, majutussoovituse, arvamuse sukeldumise kohta, üldine mulje, kohapeal liikumine jt.

Tänan!

Kuna ma sukeldumisega ei tegele, siis Malapascua mulle erilist muljet ei jätnud. Banatayani saar oli näiteks seal kandis rohkem minu meelt mööda. Sukeldajatele pidi aga see väga hea koht olema, järelikult seal kandis vee all midagi head peidus on. Kahjuks oli viimane orkaan tol ajal seda saart vähe räsinud ja fotodelt nähtud Bounty rand ei olnud oma räsitud palmidega enam postkaardikas, v-olla nüüd 3 aastaga on jälle kõik jonskus. Lisaks häirisid vähemalt seal rannas sukeldjuate paadid, mille vahel oli vajalik siis endale ujumiskoht välja võidelda. Kohale sai mindud bussiga Cebu-st (5h) ja siis väiksema paadiga üle, mis võttis tänu lainetele aega vist ca tunni. Kindlasti tasub arvestada, et sadamasse ikka enne 5.00 pm jõuda, vähemalt tol ajal oli mul mingi info et peale seda võib olla keerulisem saarele saada olla. Ööbisime Tepanee Beach Resortis, oli täitsa normaalne hind ja nende poolsest nurgast oli väga hea päikeseloojanguid nautida. Hinnatasemelt tundus muidu suts kallim saar olevat kui teised käidud aga eks see üldiselt nii on sukeldujate kohtadega.

0
0

Kui ma ca 2 aastat tagasi Malapascuale plaanisin minna, siis sain ka just ühe backpackeriga kokku, kes sealt tuli. Saar ollagi sobivaim sukeldujatele just.

Batanayani kiidan mina ka. Kõige valgemad liivad, mis ma Filipiinidel näinud olen ja puhas vesi.

0
0

Olin Malapascual veebruaris 2016. Kuna oli teada, et peale 17 enam saarele paate ei sõida, siis tuli võtta lennujaamast takso. Bussiga poleks jõudnud ja pidanuks enne ülesõitu ööbima. Takso maksis 2500 peesot ~ 50€. Aega kulus ca 2 tundi. Esimeseks ööks oli bronnitud Blue Coral Beach resort. Täitsa ok koht otse rannas. Kuna olime tol ajal Hiina uusaasta paiku seal, siis oli täielik hullumaja. Kõik kohad olid hiinlasi täis ja ööbimistega raskusi. Olime saarel 3 ööd ja viimaseks oleksime peaaegu öömajata jäänud, kõik oli "fully book". Lõpuks leidsime mingi sviidi kalli raha eest. Sukeldumised olid tõesti head, sai näha nii threshereid kui ka tavalisi haisid ning ka mandariine. Sukeldumiste poolest oleks võinud seal kauem peatuda. Kohapeal liikumine on jala või kui on huvi saare kaugemasse nurka minna, siis poisid rolleritega lahkelt viivad väikese tasu eest. Meie reis oli orienteeritud põhiliselt sukeldumisele ja selle pärast ka nappis aega, kuna plaanis oli veel Moalboal, Dauin, Apo ja Panglao, siis eriti pikalt ei saanud ühes kohas viibida. Kui veel huvi sukeldumiste kohta, siis võin inffi jagada.

0
0

Malapascual võib rummkoola küll imeodav olla, aga eelkõige on see saar siiski sukeldujatele. Kui veealuse maailma osatähtsus teil alla 66%, pole mu meelest sinna mõtet trügida.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased