Malmö - Rootsi lõunaosa

Kuna Wizzair pakub eriti soodsaid pileteid Vilniusest - Malmösse (8eur ots), siis on plaan teha Rootsi lõunaosasse trip. Peamine reisi eesmärk on küll tunni ajase rongisõidu kaugusel Almhultis - Ikea muuseum

Ideaalis tahaks veel mõni päev vaadata seal ringi.
Netist leiab 10001 erinevat ideed ja mõtet, aga järsku kellegil on mõni eriti hea soovitus, mida kindlasti peaks nägema/külastama või millist linna Lõuna Rootsist veel külastada ?

Ma imestan, et kas 8.- € lennupilet on tõesti võimalik põhjus, miks Vilniuse kaudu Malmösse minna.

Tallinn - Vilnius 600.- km vs Stockholm - Malmö ~610 km.
Ühtvõi teistpidi tuleks niikuinii mingi nö 4-rattalise transpordiga liikuda. Lennu kahjuks räägib ka mõttetu pagasi jama + registreerimised + check in + lennuoote ajakulu.
Ma soovitaks, võta sõbral/sõbrannal, kellel on sõiduvahend ja juhiload, nööbist kinni ja minge laeva/autoga.
Alguses odav tunduv lennupilet võib kokkuvõttes sama kulu välja teha kui oma transpordiga ja laevaga liikuda.

Cocobocole.
Tavapärane Tallinnakeskne mõtlemine. Valgas elades on Vilniusse ainult 150 kilomeetrit rohkem kui Tallinna. Kaks ööd laevas konutada pole ka mingi lõbu võrreldes lennuajaga ja siis veel 1200 km autoga edasi-tagasi Rootsis.

Malmöst saad rongiga paarikümne minutiga Kopenhaagenisse.

Cocoboco korrigeerin sind.
Valga-Riia ~160 km
Valga-Vilnius ~455 km

Tänan tõsiste kommentaaride eest.

Põhjus, miks Vilniusest pilet on lihtne - elan Riias.
Riia-Vilnius bussipilet maksab 5eur, Vilnius - Malmö lennupilet 8,01
kokku 13.eur. Olen kaalunud ka varianti, et lennata Riiast-Kopenhaagenisse ja seal rongiga Malmösse - ilmselgelt ei tule pilet Malmösse ligilähedale kui teen "põike".
Olles budget reisija siis ma pigem teen "põike" kui kulutan rahaliselt mitmeid kordi enam lendudele või lisaööbimisele Kopenhaagenis-Malmös. Pigem eelistan kulutada kohapeal elamustele ja ringi vaatamisele.
Kuna minu reisiplaan näeb, et lendan tagasi Stockholmist, siis nt. Stockholm-Riia lennupilet on ostetud 27eur, kuupäevale 30.11

Hetkel olengi plaaninud
26.11 hilisõhtul/ööl Riia- Vilnius
27.11 - varahommikune lend kell 07.00 ja päev Malmös
28.11 - varahommikune rong 1h ja 15min Malmö - Almhult, sealt edasi vaataks ringi nt Kalmaris või mujal (ei ole veel otsustanud)
29.11 - lõunane - rong Stockholmi või lend Vaxjö-Stockholm/Bromma
päev Stockholmis (või Stockholmi ümbruses)
30.11 - päev Stockholmis (või Stockholmi ümbruses)
õhtune tagasilend Stockholm/Arlanda - Riia
Reisi transpordi osa kogukulu ca. 80-100eur. Ma kipun arvama, et auto+laev vms. ei tuleks odavam lahendus.

Minu küsimus, mis ei olnud seotud arutelule "miks selline loll lennu valik" - pigem, kas ja kuhu minna edasi Malmö-Almhultist...

OT:
Mina pole kuidagi väitnud "lolli lennu valikut". Kuna esimesest kirjast ei selgunud reisi alguspunkti, siis eeldasin alguspunkti Eestist. Ning see, kas minna Tallinnast, Tartust või "Kapa-Kohilast" ei muuda asja, see ei tähenda "tavapärast Tallinnakeskset mõtlemist". Põhimõte oli sama, et kõik teed viivad Rooma.
Kui reisikava on selliselt paigas ja hinnad väljauuritud, siis loomulikult ei tule selline marsruut ükskõik mis muudmoodi odavam. Kuid ka see polnud esimeses postis kirjas.
Kui Riiast minek, siis ei kuulu minu OT üldse arutluse alla ja ei maksa küsimuse püstitamise peale mõttetult leili minna.
Vastupidi, vb oleks mõnel teiselgi olnud huvi (või tekib tulevikus huvi), et kuidas ja mis nipiga selline trip soodsalt ettevõtta. Kui ma seda küsimust poleks tõstatanud, siis vaevalt, et teemaalgataja oleks tulnud sellepeale, et jagada oma reisiplaani laiemalt.

Ja, mis see Valga siia puutub... ? Isegi teemaalgataja pole kuskil mingi Valgat maininud.

OT - õppetund minule, et vaja anda lisainfot kuigi
enda arvates esitasin suht selge küsimuse - mida näha Lõuna Rootsis.
Tulevikus üritan paremini selgitada üldiseid reisiplaane, et lisaküsimusi ei tekiks.
Peace.

Asjast ka:
Kalmaris käidud, midagi põhjapanevat sealt ei leidnud, küll oli vist klaasitegemise töökoda/muuseum, mida sai külastatud (võin ka eksida, et vb oli linna läheduses). Kui Kalmarisse minna, siis proovida mahutada sisse Ölandi saare külastus. Ma kahjuks ei mäleta ~10.a. tagasi toimunud reisist kõiki detaile, kuid küll oli saare põhjaosas üks kindlus, mis oli vägagi vaatamist väärt.

Kui Stockholm sihtkohana külastamata, siis käi Djurgardenis, seal on nii Skanseni vabaõhumuuseum, kui mõnigi muu muuseum nt Vasa (Vaasa); Abba.
Ühe päevaga suurt rohkem vast ei jõua kui nö vanalinna jalutuskäik ka ettevõtta.