Mariaani saared, Guam

Tere,

Kas kellegil on kogemusi jagada? Huvitab kogu elu-olustik, alates kliimast, inimestest, vaatamist väärivatest asjadest, kohale jõudmisest, meditsiiniabist, ohtudest jne. Kui läheb sõiduks, liiklen lastega - ka kõik sellest vaatevinklist oluline huvitab.

Tänud ette.

Guam on USA territoorium ja Põhja-Mariaani saared nn. USA ühendus.

Eeldatavasti kohale saaks kõige odavamalt läbi Jaapani.

0
0

Guam on koht, kuhu ma eluilmaski minna ei kavatse :) Väidetavalt on seal 40x rohkem ämblikke, kui teistel sarnase kliimaga saartel ja metsas ei saa liikuda ilma, et kaikaga ämblikuvõrke eemale ei peksaks. Artiklist selgub, et sinna pääses lahti mingi maoliik, kes hävitas suurema osa lindudest ja tagajärjeks oli ämblike vohamine. http://news.rice.edu/2012/09/14/snakes-minus-birds-equals-more-spiders-for-guam-2/

0
0

Tänud schmdt, jah, kuigi meist keegi ei karda äbmlikke, ei tundu see väga ahvatlev. Nii, et see koht siis ka välja langenud, postitan eraldi küsimuse foorumisse sihtkohtade kohta ennast piiravate tingmustega, äkki oskate nõu anda, ette tänades ;)

0
0

Ei maksa eriti tõsiselt võtta kellegi väidet, et "väidetavalt on Guam tihedalt ämblikke täis". Mitut ämblikku schmdt ise seal näinud on? Guam ei ole koht, kuhu džunglimatkale minna, sealsed metsad on ammu maha raiutud ja inimsasustus ülimalt tihe. Veetsin kevadel seal mõned päevad ja sõitsin saarele ringi peale, kuid ei näinud ühtegi ämblikku ega madu. Arvan, et lastega reisija liigub sarnastel teedel ning mägimatkale ei lähe. Seega pole ka ämblike ja madudega kohtumise tõenäosus eriti suur. Kliimast, inimestest, vaatamist väärivatest asjadest, kohale jõudmisest, meditsiiniabist, ohtudest jne. ülevaate saamiseks on olemas teatmeteosed ja internet.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased