Maroko lastega?

Plaan oleks minna lastega Marokosse novembris u. 10p(3,10,14). Kas on hea mõte ja mida oleks seal lastega teha. Plaan oli ka rand (Agadir). Sinna on päris palju maad Marrakechist.

Lastel on seal tõenäoliselt palju huvitavat ja esmakordset. Samuti suhtuvad kohalikud lastesse vägagi hästi. Kui ei plaani ekstreemsustega tegeleda, siis ei ole probleemi.

Olen käinud lastega (hetkel 2 ja 7) puhkamas korra Marrakechis ja kaks korda Agadiris. Nõus kommentaariga, et marokolased suhtuvad lastesse väga hästi ja selles osas ei peaks ei lapsed ega täiskasvanud end ebamugavalt tundma. Marrakechi vanalinna elu võib lastele päris huvipakkuv olla, arvestada tuleb vaid et kogu see melu võib väsitav olla. Sõitke kalessiga, käige muuseumides, Majorelle'i aedades, restoranides, istuge üks õhtu lihtsalt keskväljaku Jemaa el Fnaa terrassil ja jälgige melu :)
Ise olen igal reisil ca 2-3 päevaks auto rentinud ja kogu perega väljasõite teinud, sihtkohtadeks võib olla nt Essaouira, Agadir, Atlase mäed, Taroudant, Ourika org vms. Liikluses pole väljaspool linnu midagi hullu ja teed üsna heas korras, samuti on need kohad mõnus vaheldus Marrakechi sagimisele. Nii Agadiri kui Essaouirasse võib teha ka päevatrippe bussiga, Agadiri läheb kiirtee ja sõit umbes nagu Tallinnast Tartusse sõita, ent isiklikult pean autot perega ringi sõites mugavamaks,

Kommenteeriks seda novembris randa minekut. Käisin eelmise aasta novembri teisel poolel Marrakechis, olime seal 5 päeva. Meil oli suure territooriumi ja suure basseiniga hotell, basseinis vesi pakuks, et mitte üle +18. Esimesel neljal päeval oli õhutemp. ca +24 kraadi, kohalikud kommenteerisid, et erakordne november, tavaliselt olla sel ajal vihmad ja oluliselt külmem. Meie viimasel kohaloleku päeval oli +18 ja tugev tuul, nii et ikka joped seljas ja üsna külm oli. Päev hiljem Milanosse jõudes oli esimene käik poodi mütsi ostma, sest oli veel külmem ning esimesed lumehelbed...
Nii et uuriga seda temperatuuri teemat ennem põhjalikult, kui rannaplaane tegema hakkate.
Agadir ja Essaouria on ookeani kaldal ning väga tuulised kohad.
Muus osas olen nõus Buldooza kommentaaridega.

Millega aga oleks mõistlik minna Marrakechist Agadiri või Essaouriasse,kaua see aega võtab, või siis kuhu mere äärde üldse soovitate lastega minna?

Bussid, CTM ja Supratours. Essaouirasse oli ca 3 h, vahepeal 20 min peatus.

Endal ka novembris umbes sama pikaks ajaks Marrakechi minek ja tekkisid mõned küsimused. Auto rentimise koha pealt - esiteks, kas seal peab autot rentides millegi sellisega arvestama, mis Euroopas ei ole tavaline? Ja kas seal on suured kiirteemaksud? Kui ööbime Medinas ja sinna ju autoga ei lähe, kas siis näiteks linna ääres on mingeid parklaid, kuhu julgeks autot jätta?
Samuti tahaks minna Chefchaouenisse, aga Marrakechist on see üsna kaugel. On keegi seal Marrakechist käinud ja kui jah, siis kuidas? Vaatasin, et oleks variant minna ja tulla öörongiga, aga 2 ööd rongis ööbida oleks üsna tüütu, eriti kui Marrakechis samal ajal hotell on bookitud.

Ja veel üks asi - olen kuulnud, et Marokos inglise keelt väga ei osata, aga paljud inimesed pidavat hispaania keelt rääkima. Oskab keegi kommenteerida, vastab see tõele või ei?

Hispaania keel läheb vast vaid põhjas, Ceutas kaubaks.
Väidetavalt on nad endine prantsuse asumaa ja seetõttu paljuski prantsusekeelsed. Praktikas hakkavad kohalikud su puise prantsuse keele peale naerma ja küsivad puhtas ja selges inglise keeles, mida sa tahad. Saab hakkama ilusti inglise keelega.

Liikluse kohta hirmutatakse foorumites kõvasti. Praktikas olid maanteed üsna viksid ja midagi hirmsat seal ei näinud. Väga palju on kiirust mõõtvaid politseipatrulle, kellel kõigil siilid tee äärde valmis pandud. Pimeda peale ehk tõesti liiklemist ei jätaks, loomad liiguvad suht vabalt.
Medina ääres ei mäleta, et oleks tasulise parkla moodi asju näinud, aga ka tänaval parkimine näis ok.

Seda ma tean, et prantsuse keelt nad räägivad, aga selle oskus on mul nullilähedane, nii et hea kuulda, et ikkagi inglise keelt räägitakse. Lihtsalt näiteks oma ööbimiskohast kirju saades on peaaegu võimatu aru saada, mida nad öelda tahavad, aga loodetavasti on sealsed töötajad siis erandiks.

Minu kogemus vähe teistsugune. Nt 5-tärni hotellis ei rääkinud vastuvõtuski sugugi kõik inglise keelt, selleks kutsuti eraldi inimene välja. Ka paaris söögikohas jäime hätta, kuna menüü oli ainult araabia ja prantsuse keeles ning kelneritest keegi inglise keelt ei osanud. Ka poes tuli ette, et üks ei oska sõnagi prantsust, teine inglist. El Fnaa väljakul seda muret ei olnud, seal vähemalt söömise-teemaline sõnavara paistis ikka kõigil suus olema. Meil oli abiks pisike Marrakechi reisijuht, kus sees sõnastik nii araabia kui ka prantsuse keelega.
Tahan öelda, et päris nii ei ole, et ükskõik kus ja kes räägib inglise keelt, kindlam on ikka käsisõnastikkugi (telefoni) taskus kanda.

Mina olen ka Poolas, Portugalis, Itaalias ja Kreekas kohanud küll ja veel olukordi, kus sulle naeratades aga tühja pilguga otsa vaadatakse. Ingliskeelseid menüüsid pole paljudes eesti söögikohtadeski.
Aga üldisemas plaanis saab hakkama. Kui esimene taksojuht ei räägi, võtad järgmise. Märkmik abiks, sellega joonistad kirjutad nii mõnedki asjad ära. Käed jalad ja muu kehakeel ka abiks. Noorem generatsioon on seal väga motiveeritud keeleoskajad.

Mariev: Agadiri poolt tulles Marrakechi minnes on kõige mugavam parkida Koutoubia moshee kandis, see asub kesklinna läänepoolsel küljel ning El Fnaa plats lähedal. Parklate leidmiseks vaata näiteks Google satelliidikaarti, parkimisplatsid seal kenasti näha. Üks 24h avatud parkla on nt siin: https://goo.gl/maps/ZPMsYxLkW5z, teine siin: https://goo.gl/maps/a9oK3SefxP22, pane koordinaadid GPSi ja sõida nende järgi kohale.

Tänapäeval on võimalik reisimarsruudi kaart enne reisi Google Mapsist alla laadida, kui aart olemas, siis autoga kohale liikumisega probleemi pole, nagu ka varasemates kommentaarides öeldud.