Matkarajad ning jalgrattarajad Prantsusmaal

Hei.

Kas keegi oskab soovitada linke, kust leiaks jalgrattaradu ning matkaradu Prantsusmaal? Mingeid linke, kust leiaks matkaradade või jalgrattaradade kaarte äkki? Kas Prantsusmaal on taolisi telkimiskohti ka olemas nagu Eestil on RMK? Mingeid loodusparke, looduskaitsealasid jms?
Eeskätt huvitab Ida- ning Kagu Prantsusmaa piirkond.
Plaan suvel paar nädalat Prantsusmaa-Itaalia viibida ning oleks mõte jalgrattad kaasa võtta, et Alpe jalgrattaga nautida.
Tänulik oleks veel ka kämpingute lehekülgede linkide eest.

Ette tänades,
Kristjan

Olen leidnud rattaradade kohta infot peamiselt Saksamaa, Šveitsi ja Itaalia kohta. Prantsusmaa radade kohta on info suhteliselt tagasihoidlik.
Midagi leiad ehk:
http://www.bikeradar.com/mtb/routes/
http://www.cycle-route.com/routes/France-Cycle-Routes-120.html

Midagi leiad ehk ka:
http://www.everytrail.com/

Et olen just alustanud Eesti kohta samalaadse info kokkukogumist blogisse ja seal on mõned edasiviited ka Itaalia rattaradadele, siis võid ka vaadata:
http://www.tourism360.net/mtb/

Leisin ka posu linke, môned neist siin.
http://www.databike.com/
http://www.bikeroutetoaster.com/Course.aspx
Viamichelinil on vôimalik valida "jalgsi", "rattaga".
Minu arvates on Prantsusmaal teed tunduvalt kitsamad kui Eestis ja rattaga sôites kindlasti ka liiga palju autosid.

Pargid - on regionaalsed ja rahvuslikud, ei tea mis on erinevus.
näiteks http://www.parcs-naturels-regionaux.tm.fr/fr/decouvrir/parcs.asp
Kuigi need ei ole üldse mitte Soomaa moodi :)Vôrreldes Soomaaga on siinsed pargid palju rohkem asustatud ja üles töötatud.
http://www.refuges.info/ Cabane non gardée - valveta maja, onn

Prantsusmaa nn. "külavaheteed" on tõepoolest väga kitsad ning reeglina puudub neil ka teepeenar. Teeserv on aga järsk ja terav. Võttes arvesse ka prantsuse autojuhtide omapärast sõidustiili pole rattaga sõitmine väljaspool rattateid kuigi tervislik tegevus.

Ühest küljest on johhaidiil õigus, kohalike sõidustiil külavaheteedel ja mägiserpentiinidel on tiba kreisi, kuid teisalt - jalgrattasport (maanteesõit) on Prantsusmaal vaat et enimviljeletav rahvaspordiala ja autojuhid oskavad ratturitega üsna hästi arvestada ja austavad neid. Minu arust on Lõuna-Prantsusmaa teed tõeline paradiis maanterattaga väntamiseks.

No ma vaatan enda järgi:) Mina maanteele rattaga ei roniks. Aga ma ei ole ka mingi tegija rattur nii et selle arvamusega ei maksa arvestada;)

Tänud asjaliku info eest.
Eks ise ka rohkem matkaradadel ning mägedes rattaga plaanin liikuda.

Kas telkimine Prantsusmaal on tasuta? Kas on üldse võimalik kuskil tee ääras telkida või on selleks kindlad kohad olemas? Marsruut põhjast lõunasse, mööda mere äärt ja põhja tagasi.