Meditsiin Filipiinidel

Kes on käinud filipiinidel, kas on keegi teadlik või puutunud kokku - kuidas on tervishoid ja meditsiin filipiinidel? Tahaksime esimest korda sinna minna ja omal käel reisi kokku panna, aga infot selle kohta kui heal tasemel ja kui kättesaadav on arstiabi, on väga vähe. Äkki keegi oskab kommenteerida. Tänan :) 

Kas on kindel plaan ennast vigastama minna?

Eelkommenteerija võiks veel hiilereid soovitada, oleks küünilisuse täislaks :).

vajasime arstiabi Boholi saarel. Eelnevalt tehtud ka tervisekindlustus reisiks. sealses haiglas järjekord meeletu ja sinna ootama ei jäänudki. oli aga kohe linna lähedal eraldi turistidele mõeldud vastuvõtukeskus. väga hea teenindus ja järjekorda pole. (probleemiks oli kõrvapõletik) .

Mina sain lapsega kàia kohe korduvalt ElNido privaatses kliinikus, mis nàgi vàlja umbes nagu 30 aastata vana loomakliinik. Selline vàike majake, kus igas toas oli ventilaator mis kàis ringi, kòik asjad said tehtud aga parem on mitte haigeks jààda. Apteegis olid rohud lauspàikse kàes aga hormoonkreem tegi naha paremks sellegipoolest. Lapsele kirjutati muidugi antibiootikume, pàrast tema enda lastearst ( tol nàdalal oli puhkusel, muidu oleks saatnud kohe analùùsid nàha) ùtles, et arvatavasti polnud filipiinlasest arst kunagi laste analùùse nàinud. Tervisekindlustus oli olmeas kùll aga kuna maksime nii vàiksed summad siis ei hakanud pàrast midagi tagasi nòudma. Muidugi oli jàrjekord, olime samal pingil koos màdaneva jalaga ameerika turistiga ning oksendava ja kaame kohaliku emaga... 

Sarkasm sarkasmiks, kas negatiivse tagasisidega jäänuks Filipiinid külastamata?

"Filipiinid" on päris lai mõiste. Olen käinud kaaslasena Cebu linnas arsti juures lõikehaava ravitsemas. Nagu ikka tüüpiline Filipiinid, siis oli mitu sotsiaalset töökohta ka haigla vastuvõtus - üks kaalus, teine kirjutas paberile, kolmas kirjutas tšeki, neljas võttis raha vastu. Kui see mõttetu ajakulu kõrvale jätta, siis pisitohterdus möödus kenasti.Ise pidin Boracayl õudsa kõhuhäda pärast arsti hotelli kutsuma. Noored kenad tütarlapsed tulid, kuulasid. Kirjutasid mingid pulbrid välja ja aitas küll. Kui huvi Boracay meditsiini kohta peaaegu kohalikult kirjeldusi lugeda, siis soovitan Minu Filipiinid raamatut lugeda.