Mehhiko autorent

Hei! Kellelgi kogemusi Mehhikos (Cancuni lennujaamas) autorendiga? Kas olete eelnevalt ettebroneerinud (ja maksnud) või võtnud kohapealt auto? Kui palju lisamakse juurde tulnud ja deposiiti võetud?

Endal broneeritud auto europcar-i kaudu 13ks päevaks ja deposiiti küsivad 1800 eurot+eelmaksu kuuaega :D päris hirmutav mõelda, mis maksud seal koha peal siis veel juurde võivad tulla ja kas deposiiti üldse tagasi saabki..

Ettetänades!

Ma usun, et kui sa erinevate pakkujate autorendi tingimused läbi loed, siis saad teada, kui palju seal depot küsitakse või mis kindlustused hinna sees on või millised mitte.

Ise olen paar korda võtnud http://www.cancunrentacar.com/. Seni pole midagi hullu juhtunud, kuigi review'sid on seinast seina. Ette midagi ei võetud, kohapeal mingi depo äkki võeti, aga see polnud märkimisväärne. All inclusive ja 0-excess kindlustus on kirjade järgi hinna sees.
Kõik korrad oled saanud head ja suht uued autod. Küll viimane kord pidi päeva läbi ajama mingi paraja saaniga, kuna õiget autot hetkel polnud. Õnneks oli Tulumis õige auto olemas ja sealt sai tutika Jetta. Muidu ma ei oleks ette kujutanud sõitu Belizes ja Guatemalas masinaga, mille rool juba 60km/h peal värises nagu haavaleht.
Ega need rendikad seal vist kaua vastu pea arvestades seal igal pool teedel olevad aeglustusribasid ja suuri lamavaid politseinikke. See lõhub autosid päris korralikult.

Hei. Käisime 2016 veebruar ja kasutasime kohalikku firmat EasyWay. 9 päeva eest maksime 300 usd. Autoks oli viisakas Jetta. Me broneerisime eelnevalt auto nende kodulehe kaudu, suhtlemine ja erinevate detailide täpsustamine käis meili teel, vastasid küsimustele väga kiiresti. Meil oli full coverage ehk kõik kindlustused, mis vähegi võimalik (selle hinna sees) +gpsi saime ka. Aga me natuke ka kauplesime, sest meili teel ütlesid nad ühe hinna, aga kohapeal selgus muud (olin sellega ka natuke arvestanud, sest muutsime ome rendi pikkust aga nad ei saanud vist aru kui kinnitasid, et hind jääb samaks). Ettemaksu ei olnud, kohapeal maksin, aga krediitkaardi detaile soovisid nad tagatiseks (midagi ei broneeritud).
Selle firma esindus ei ole Cancuni lennujaamas, aga eelnevalt broneerides tuleb autojuht järgi ja viib dokumente vormistama ja autot kätte saama.

Kõik laabus kuni hetkeni, kui autol mingi jubin üles ütles ja oli vaja see väljavahetada. Tegime oma kuludega ära ja pärast oli tõeline sebimine, et raha tagasi saada. Väidetavalt ei läinud kindlustuse alla, kuna olime sõitnud teise osariiki (käisime Palenques). Lepingus ainus piirang oli see, et üle riigipiiri ei tohi minna, sest siis kindlustus ei kehti. Pärast mõningat veenmist ja ähvardamist ja korduvate emailide saatmist, õnnestus ka remondiraha tagasi saada. Ja seda veel distansilt st Eestist nendega suheldes. Õppetund, suures plaanis tasub vist oma sihtpunktid nendega läbi arutada, et selliseid üllatusi vältida.

Oleneb muidugi autost, aga 1800 euri deposiiti on sulaselge röövimine. Ise võtsin sellisest kohast nagu http://www.adventure-carrental.com. Hind ja tingimused tundusid konkurentsitult kõige soodsamad, deposiit oli 700 USD, kõik kindlustused olid olemas ja tasuta aeti eelnevalt korda Belize'i ja Guatemalasse sõiduks vajalikud notariaalsed dokumendid.

Tasuks vaadata, et oleks täiskindlustus ilma omavastutuseta. Kuna liikusin põhiliselt soodsa ühistranspordiga, siis rentisin ainult kaheks päevaks. Tulumi valik oli kesine ja kohalik tegija kirjutas lepingusse omavastutuse 10%, aga vaatasin auto hinda ja see ei tundunud see mis oleks realne. Valisin Hertzi. Alul näidati auto ette, tagasi andes ei vaevutud üle vaatama tulla. Broneering oli äkki 400 USD ? vms. kütte ja tagastuskulude katteks.
Ma ei tea, kas nad küsivad viisakusest või siis turvaeesmärgil, kuhu kavatsetakse suunduda.