Mehhiko turvalisus sügistalv 2021

Tere!

Broneerisime hiljuti detsember-jaanuar 2021 reisi Cancuni ja plaan oli kohe suunduda sealt edasi Tulumi. Viimastel nädalatel ja eriti sel nädalal tuleb sealt aga ärevusttekitavaid uudiseid kartellide omavaheliste võimuvõitluste kohta. Kaks päeva tagasi jäid turistid ühe sellise olukorra keskmesse ja mitu neist suri. Saksamaa soovitab Mehhikosse mitte reisida jne.

On ehk keegi praegu Mehhikos või plaanib lähiajal reisida? Oskate jagada infot, kui turvaline seal üldse praegu on? Kuhu minna ja mida vältida? Quintana Roo tundub hetkel vist kõige kahtlasem? 

Tänud ette!

12
3

Reisivneer...  Siis pead ikka vaga tohmani moodi välja nägema. 

Aga olgu, ka neid jagub. 

Näita et oskad raha lugeda ja keegi ei tule sind kottima. 

Ahhh, ma ei viitsi.

0
7

Rahatähtede vahetamine tanklates on seal väga levinud skeem. Sattusin ka ise sellisesse olukorda isegi kui ennast selleks nö ette valmistanud olin, et see juhtuda võib. Seetõttu ei julgeks küll kedagi tohmaniks kutsuda ega hooletuses süüdistada :)

Lihtsalt tähelepanu osatakse nii hästi ära juhtida ja korraks kerge segadus tekitada ja magic. Kui meid mitu poleks olnud oleks kõigest hoolimata kahtlema hakanud et ega siis ise antud rahatähega ikkagi ei eksinud. Ühelt poolt poleks olnud kaotus eriti suur ja oleks jäänud lihtsalt mängu ilu, aga tegin natuke kõvemalt häält ja pudenes siiski midagi tagasi. Ilmselt hakkas lihtsalt kahju meist, sest ega tegu oli juba tehtud ja tõestada poleks seal olnud enam midagi :)

3
0

Tohmaniks ise end ei pea ja kogemusi palju reisimisega aga tõesti Mehhikos sai pidevalt kohatud kuidas tahetakse "lüpsta". Esmalt maksime pangakaardiga kuid kaardiga makstes oli pidev jändamine selle tipiga. Igal võimalusel sokutas teenindaja eelnevalt tipi ära ja tvaliselt oli see ikka 15-20% ja väitis siis, et väiksemat tipi sisestada ei saa kuigi saab ka ilma tipita edasi minna kui kõvemat häält sai tehtud. Siis sai hakatud sularahas maksma ja täpselt igal sammul üritati mingi rahatäht ära vahetada. Lõpuks, Eesti tagasi jõudes selgus, et kogu meie seltskonna pangakaarte üritati ca kuu hiljem tühjendada Mehhikost. Lisaks kuskil tanklas üritati selgeks teha, et 40 liitrilisse paaki pandi circa 60 liitrit bensiini.

Seega, väga tore riik ja väga sõbralikud inimesed aga eks nad üritavad ikka, sest tihti on turist nii vaimustuses ja jätab pisiasjad tähelepanuta.

1
0

Märkasime ka üllatusega, et neil on seal osa tankureid sellised, mis on võimelised "hüppama" 20-lt liitrilt näiteks 40-le murdosa sekundiga. Samal ajal käib kusagil mingi pauk või tuututamine või keegi karjub midagi teises tankla otsas, et su pilk sinna tõmmata. Ka meile üritati seda trikki teha, aga õnneks olime juba teemaga kursis. Pole tegelikult aimugi, kui palju tegelikult kütust saime, aga paagi näidiku järgi tundus, et umbes 20 liitrit; maksime 20 liitri eest ja sõitsime minema, lubades Profeco kohale kutsuda, kui see nendepoolne petmiskatse ei lõpe.
Mehhikos petta saamiseks ei pea sugugi "juhm" olema, nad on seda lihtsalt juba aastakümneid harjutanud, kuidas lolle ameeriklasi pügada ning tegutsevad läbimõeldult nagu mustkunstnikud. Minnes sinna meelelaadiga "ma olen nii tark ja näen kõik läbi ja petetakse ainult lolle" on enam kui kindel, et saate lüpsta nii, et isegi ei saa aru, et teid lüpsti. Samas on ka väga toredaid, siiraid ja omakasupüüdmatult abivalmeid teenindajaid ja õnneks need kogemused kaaluvad negatiivse üles.

Mingi Hiina või India scammeritega ei anna võrreldagi neid mehhiklasi, täitsa nunnud ja viisakad asiaatidega võrreldes.

2
0

Riik küll teine aga üks hiljutine video hoiatuseks Kolumbiast. 
Lühidalt, otsustas võtta ette pika jalutuskäigu, rajal mis justkui oleks turistidele mõeldud. Relvastatud röövel/röövlid asusid selle jalakäijatele mõeldud silla all, kõik tundus turvaline, kuni ühel hetkel rünnati.
Video postitamise mõte on selles, et kõik mis on uus ja ilus, mõeldud turistile, ei ole alati turvaline, eriti kui seal üksi olla.

https://youtu.be/cYH0h8lLqU8

2
1

OK, võin väikse paranduse teha, kui kellelegi ei meeldi et tohmani ks nimetasin ja kui keegi ei tunne ennast sellena olema. 

    Ka mina olin 30 aastat tagasi tohman, kui Eestist ära läksin. 

Ikka turisti moodi ja. - tohman.! 

Ja siiamaani on kõik turistid tohmanid ja kõigile kohalikele. 

Nii on ja nii jääb.! 

   Ka mulle vahest mõni kohalik ullike kipub kirvest looma aga..... 

Paljud valged, kes elavad odavates  maades ja on aastakümnete pikkused kogemused, neid on võimalik ära tunda et tegu pole kaugeltki mitte turistiga.  Vaatamata et ta on valge.! 

    Nii et pole mõtet solvuda ei minu, ega kellegi teise peale kes mõtleb samuti nagu mina. 

Saage õieti aru ja leppige kui kirvest saate. 

   Ka Eestis oli kunagi Põder keda peteti ja tõmmati, kuidas osati. 

Ja nüüd käis kogu Maailm ,* UUT EESTIT. *  külastamas ja turisti tõmbamine on ka teil väga normaalne. 

   Kahju aga see ongi turistide saatus.!

2
3
12
3
Lennupakkumised
Reisikaaslased