Mehhiko turvalisus sügistalv 2021

Tere!

Broneerisime hiljuti detsember-jaanuar 2021 reisi Cancuni ja plaan oli kohe suunduda sealt edasi Tulumi. Viimastel nädalatel ja eriti sel nädalal tuleb sealt aga ärevusttekitavaid uudiseid kartellide omavaheliste võimuvõitluste kohta. Kaks päeva tagasi jäid turistid ühe sellise olukorra keskmesse ja mitu neist suri. Saksamaa soovitab Mehhikosse mitte reisida jne.

On ehk keegi praegu Mehhikos või plaanib lähiajal reisida? Oskate jagada infot, kui turvaline seal üldse praegu on? Kuhu minna ja mida vältida? Quintana Roo tundub hetkel vist kõige kahtlasem? 

Tänud ette!

Polnud plaanis solvata seda naisterahvast, on nagu on. Mul on lihtsalt kahju, kui inimesed ei adu kui huvitava maaga on tegemist ja sellise tripi ettevalmistus vôtab kuid. Nagu pöialdest näha, siis tôelisi reisijaid endiselt umbes 15%, kes said aru mida ma silmas pidasin.

Mis turvalisust puudutab, siis mul mitte lihtsalt mitte ei jopanud, vaid oli korralik eeltöö. Aafrika on pigem ohtlikum koht kui juba sellest rääkida (ja muidugi ma ei räägi Egiptusest).

See oleks sama hea kui mehhiklane lendaks siia ja veedaks kogu puhkuse pirital ja viimsis. 

Kes juhtub seda postitust lugema ja planeerib reisida sellele imekaunile ja huvitavale maale, siis soovitaks lugeda ühe abielupaari blogi, sain sealt väga palju infot ja kui see kuidagi nendeni jôuab, siis neid südamest tänada.

https://mehhiko2007.blogspot.com/?m=1

3
7

On terve hulk turiste, keda kahjuks või õnneks huvitavad kohad ei huvitagi. Õnneks just selle pärast, et neile, keda huvitavad, jääb neis kohtades rohkem ruumi, odavamad hinnad jne. Mulle just meeldib, et massituristid püsivad oma "getodes" ja paljudes riikides on enamik ülejäänud riigist mõnusalt rännatav. Tänu neile rannaturistidele on mõnesse riiki lendaminde omajagu odavam ja lihtsam ning saab lennujaamast kiirelt teises suunas kaduda.

Aafrika ohtlikusega on siin ka vist päris mitmeid, kellel on teine arvamus. Enamik mandrist on üsna turvaliselt rännatav.

9
3

To vatse,

Good point.

Mul oli lihtsalt Keenias nii, et säästin raha ja läksin reede öösel vastu laupäeva Nairobist Mombassasse ööbussiga, seal tuli hiljem veel mingite praamidega seigelda ja sadamas käis pidu, siuke äärmiselt sketchi koht, umbes kolme kotijooksu nägin 10 minuti jooksul. Aga see oli mu enda kehva eeltöö. Ja ühes kohas üks kohalik röövis matseetega mingit saksa vanamutti, kes ei tahtnud käekotist lahti lasta ( ônneks lôikas lôpuks kotirihma läbi, mitte ei raiunud kätt otsast ära), aga eks selliseid asju vôib igalpool juhtuda.

1
1

Ei tasu päris nii kitsalt ka vaadata. Igal inimesel omad huvid ja soovid. Mõni tahab seljakotiga mööda riiki reisida, teine tahabki nädal aega rannas kokteile juua. Ühe jaoks on reisi valimine j planeerimine mitme kuu tegevus, teise jaoks emotsionaalne ost kohta, kuhu pakutakse odavaid lennupileteid. Igal juhul on see iga inimese enda valik ning seda nüüd maha teha, et teine inimene ei mõtle sinuga samamoodi on veider. Kuskilt jääb ilmselt mingi heakskiit saamata, et on vaja end nii esile tõsta jaa teisi maha teha...

13
3

:D

Veel üks "ärganud" loll.

Mina vaatan kitsalt? 

Ei vaata, mina vaatan väga laialt, pôhjalikult ja süvitsi üle kogu riigi.

Ja elu on selline, et alati ei ole nii, et on lihtsalt "erinevad" arvamused (nii argumenteerivadki tavaliselt rumalad inimesed kui neil midagi öelda ei ole). Sest vahest ongi väga lihtne ja mustvalge - on olemas ôige ja vale variant. Äärmiselt ebaratsionaslne tegu on lennata 10 tunnise ajavahega kohta, et lihtsalt päevitada.

Äkki mul jääbki elus mingi heakskiit saamata vôi on môni muu probleem... ma ei tea.

Aga ma tean seda suht kindlalt et sinul jääb môistusest vajaka ja äkki sa oled hoopis teine äärmus - inimene keda on elus kôvasti ülekiidetud, lihtsalt sa ise ei tea seda.

2
15

Saage nüüd aru, Madisel on alati õigus!

10
1

Ja tunnustage Madist, ta on käinud ometigi omal käel Keenias ja Mehhikos ja varsti läheb Zanzibarile naisega zekzima! :) Kui tunnustust ei ole, siis tekivadki olukorrad, kus tuleb oma saba tulla kergitama suvalise postituse all. Tubli poiss oled, Madis! Mitte muidugi nii tubli, kui need reisimehed, kelle jaoks kuu Mehhikos on ikka hale kiire läbijooks hiiglaslikust riigist. Mis mõtet on 10 tundi kuhugi lennata ja siis ainult kuu aega seal olla?!

6
4

:D Millest nii jõhker viha ja isiklik rünnak, ma ei saa aru? See Sansibari värk oli ilmselgelt nali.

Ma võin sulle öelda, kust see kõik algas. Kogu selle kümne aasta jooksul ma olen kohanud inimesi, kes Ütlevad, et käisid Mehhikos ja alguses olin alati õhinas, et saab muljeid jagada. Ja siis kui kuulsin, et ainuke asi oli rannas vedelemine Tulumis ja äärmisel juhul Chichen Itza ja Tulumi varemed, valmistas see mulle suure pettumuse. Ma ei näidanud seda kunagi välja ja kuulasin need inimesed ära, ei suhtunud kellesegi üleolevalt ega negatiivselt. Natuke ajas muigama kui räägiti, et sattusid omastarust kuhugi ohtlikku kanti tulumis, aga see selleks. Ma ei hakka siia märkima muid kohti kus ma käinud olen. Ja hea küll, tehke mis tahate. Võibolla oli see minusse lihtsalt kogunenud ja tahtsin veits auru välja lasta. Aga ma ei hakka nüüd kemplema siin mingi pool-vaimuhaige teismelisega.

2
11

Ja üks asi veel.  Kunagi reisisin seal kagu-aasias(Tai, Camodia jn), lisaks Filipiinidel. Ja ma sain kogu selle info kätte siit tripist tänu vanematele tegijatele, kusjuures kordagi midagi küsimata, kogu info on olemas ja tahaks kõiki neid inimesi ka tänada kes on infot jaganud.

Ja siis tuleb ikka mingi selline inimene, ala "mul on eestis külm, soovitage mõnda sooja paika kuhu minna", mis on minu jaoks täielik disrespekt ja näkku sülitamine kõigile, kes on infot juba jaganud. Inimene lihtsalt lendab peale ja tahab, et talle kandikul kõik ette toodaks.

3
5

Ma tahaksin tagasi tulla teema algataja neiu juurde, sest asi läks kuidagi lappesse, vabandust. 

Üldiselt käivad need kartellide omavahelised madistamised seal kagu-mehhikos ja just USA piiri ääres kus nad ei suuda ära jagada neid traffikingu kohti.

Mis puudutab Cancuni ja Tulumi, siis just sinna on väga paljud kartellide bossid paigutanud legitiimsetesse äridesse väga palju raha, hotellid, spad jne. Nad on kategooriliselt keelanud igasuguse vägivalla seal kandis, sest see oleks turistide hirmutamine ja see oleks bad for business. Niiet olge täitsa rahus, seal ei juhtu teiega mitte midagi. Häid pühi ja ilusat reisi!

2
1

Parandus, loode-mehhikos sõdivad põhiliselt, mitte kagu.

0
1

Olen hetkel siin Playa Del Carmenis ja ei ole siin hullu midagi. Kui sa ei roni valesse kohta ja öösel ei kooserda ringi siis ei juhtu midagi. Olen kursis ka kohalike uudistega ja enamis mis mõned tulistamised ja laibad, need ikka nende omavahaeline teema. Tavalist turisti ei puutu keegi kui sa ise just ei otsi sehkeldusi. Minge ja puhake, sest elu on siin ilus ja päikseline, söögid head, inimesed sõbralikud, eriti veel kui mõne sõna hispaania keelt oskad.

0
0

Tere! 

Igaksjuhuks mötlesin uurida, et kas keegi on reisimas Cancuni 29.detsember? Tallinnast

Lähen ise kolmapäeval üksinda Cancuni, sealt edasi 30 detsember Puerto Escondidosesse (kus on juba sõbrad ees ootamas). Äkki keegi on ka samal trajektooril liikumas?

1
0

Pole Mexicos midagi teist moodi, kui koigis  ladina maades. 

Gringod on laamendanud oma dollaritega aastakumneid ja.... 

Oht on alati ja kõikjal.! 

Paljud kindlasti tahavad ooelu nautida jne. Pole just kõige kindlam plaan. Kui pime ja kell juba palju, siis istu hotellis, või hotelli lähedal baaris. 

Rahvas on hea aga.... Pimedat ooelu las kontrollivad siiski..... 

Ei taha kedagi ehmatada. 

   Olen elus aga mitmeid kordi nii püstolitoru, kui nugade ees olnud.   Nohhh, seda küll paljude aastate vältel aga tean milline on kohalik elu ja ohud. 

  Karta ei tasu midagi. Vältida kohti ja kellaaegu. 

Väga toredad inimesed. Aga kõikjal on ka halbu. 

Eestis justkui sama lugu. 

Puhake ja nautige Mexico t. 

Elu on ilus ja kui ta pole ilus, siis ela ta ilusaks.

4
1

PS! Tavaturvalisuse kõrval ärge unustage neid teisejärgulisi pisiasju, ehk kuidas teid üritatakse restoranis või tanklas või autorendis tüssata!:) Minu arvates kordes suurem tõenäosus kui relvatoru ette sattumine. Noh üks näide ka - maksate sulas mingit kindlat summat ja olete juba oma paar viiesajast ära andnud, kui teenindaja on ühe kupüüri peenkiirelt ära kaotanud/vahetandu ning väidab, et makstav summa on ikka suurem, peate veel juurde andma! Täiesti tavaline scam seal maal!:)

Edu!;)

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased