metsaonnidest

Tahaks teha jalgsimatka seljakotiga. Kas keegi teab mõnd metsaonni kuni 100km Tallinnast. Võib olla ka lihtsalt ühest küljest lahtine varjualune, kus saab lebo ja magamiskotiga olla.

lahtisi varjualuseid RMK-l kahjuks põhja-eestis rohkem kui onne, või peab ütlema, et ongi vaid need:(
Talvel pole käinud, aga lumevabal ajal on meeldinud kakerdaja rabas käia, seal siis varjualused ka mitmes kohas. Talvel olen Simisalu matkakodus ööbinud.
ev.

Kas keegi teab midagi nö matkamajakesest Muraka raba serval? See ei ole RMK majake vaid selline poollagunenud, kuid siiski köetav ja ööbitav koht.

Sa mõtled Varessaare onni.
See on korda kõpitsetud.
Muraka Selisoo poolses servas (Metsküla vist oli) on ka püstkodasid ja laavusid.

käisime seal sel nädalavahetusel. Keegi oinakari oli seal aknaruudud puruks loopinud.

Kas eesmärgiks ainult onn või matkamine ise ka? ...Toonoja - Soomaa ja kogu Eesti ühes suuremas rabas Leetva-Kuresoos - vana saun "Teises Ilmas". Ehk on veel alles? Mõni aasta tagasi oli. Aga pisut üle 100km Tallinnast.

Toonoja saun põletati maha ja taastati, kõrval taastatakse ka elamut matkamajaks.
Varessaare onnist on kahju kuulda.
Sama saatus tabas ka seal lähistel asuvat Tudu onni.

Kust tuleb Toonoja sauna nimetus "Teises Ilmas"? Olen seal palju käinud, aga esimest korda kuulen sellist nimetust.

Teises ilmas - jah, kuid ega see polegi nimetus. Olen ise sealt - üsna kohalik (antud ajal küll ühel teisel maal) ja mõtlesin seda eraldatud asukoha pärast. Kasutasin vast liigseid Tähti-märke ning eksitasin sellega. Samas, võõrastele oleks ehk ilma nendeta arusaamatuks jäänud - oleksid võib-olla liiga otseselt võtnud!

Kahju, nüüd hakkab sinna Toonojale siis veel rohkem rahvast voorima :( Oli kunagi üks vähe rahulikumaid paiku.

Toonoja saun ei ole juba mõnda aega rahulik paik. Viimase paari aasta jooksul on külatatavus plahvatuslikult kasvanud - praktiliselt kogu aeg kedagi seal kohtab või siis näeb, et keegi äsja lahkunud või ära minnes kohtab Toonojale suundujaid.
Samas on seal piirkonnas mitmeid onne ja majakesi (mitte RMK üldteada majad), mis väga vähe tuntud-teatud. Millest siin pikemalt ei räägiks...kel huvi, see teab kust ja kuidas küsida... ;)