Metsik ööbimine Põhja Norras

Tere! Sooviks saada infot Norras käinutelt, kes ööbisid nn metikult telkides. Tean, et Norras on lubatud telgiga ööbida metsikult aga kui turvaline see on? Kas kellelgi mingeid sekeldusi olnud?

Ühe nädalase reisi jooksul ööbisin telgiga ainult ühe öö kämpingus. Aga telgile koha leidmine kerge pole. Igatahes hulga raskem kui Euroopas. Sekeldusi tuleb, kui ronid kellegi külje alla või jätad endast mingi jama maha kas rämpsu või lõkke näol. Mul pole paljude aastate jooksul turvalisusega probleeme olnud. Isegi paljukardetud Poolas. Norras peaks piisavalt turvaline olema, kui just mingi sisserännanud tolaga kokku ei puutu.

0
0

Norra on juba aastaid turvalisuse "edetabelis" eesotsas. Sellepärast küll muretseda pole vaja. Meelise jutt õige ja enne võib olla probleeme sobiva telkimiskoha leidmise, kui turvalisusega.

0
0

Ka kaks korda Norras käinuna ööbinud nn. metsikult. Esimest korda telkidega ja siis oli tõesti see mure, et tasast platsi oli raske leida. Põhja pool olid veel tasased kohad kõik taradega piiratud, põhjapõtrade tarad. Meie olime teist korda matkabussiga ja siis sai teeäärsetes piknikukohtades ka ööbitud. Turvaprobleeme pole mõtet karta.

0
0

kohta suht raske leida, kuid kui leiad, siis need vaated olid seda otsimist väärt. Turvalisus tip top.

0
0

See hea, et kõik entusiastid ja halbu kogemusi pole. Küsimus tekkis just turvalisuse osas seetõttu, et sugulast tuttav norrakas oli hoiatanud paar aastat tagasi, et ööbida tasub seal kus teisi ka.

0
0

Kuna viimastel aastatel ööbin matkabussis, siis see on veidi turvalisem küll kui telgis põõnamine. Ja koha leidmine on kordades lihtsam. Peale turvalisuse segab telkimist halb ilm. Kui ikka kaks päeva sajab, siis telgis ööbimine on piin. Bussis aga keerad gaasikraani lahti ja naudid und. Ise ostsin ka bussi peale seda, kui olin kolm nädalat koos muu Euroopaga "uppunud". Oma bussi soovitan neile, kes vähemalt korra aastas rändavad. Kui on hea kaart ja kaardi lugemise kogemus, siis tasub just kõrvalisemasse kohta keerata. Vaikus ja rahu on mõnusad. Vaated on peaaegu kõikjal meie jaoks ilusad. Aga kui pärli leiad, siis meenutad aastaid...

0
0

1997 suvel oli lausa nii, et päeval oli ilm super ja alati hakkas sadama miski 1-2 öösel. Pane või kella õigeks. Hommikul sai ilusti telgi kohvijoomise kõrvalt ära kuivatada. Üleelmisel aastal sellist seaduspärasust nii tugevalt polnud. Aga vihmaga tuleb igal juhul arvestada. Kas kile kaasa või siis eriti korralik telk.

0
0

See selline hea lahendus meie jaoks. Ei maga maas ja hea lahe olla. 2 aastat tagasi põhja soomes rännates oli hea varjuda ka sääskede eest sellesse, sest peale magamisasemete on veel seal istumiskohad ja laud. Sellelgi aastal plaan sellega rändama minna. Lisaks magamis asjadele saab autost panna ka muu tavaari ilusasti sinna kärusse nii, et 2in1. Seega pole viitsinud Renault Masterist matkamiseks sobilikku masinat välja ehitada, kuigi mitu korda on selline mõte peas keerelnud.

0
0

Meil 3 suve metsikult telgitud ja turvalisusega pole mingeid probleeme olnud. Kohta on küll vahel raske leida, sest pole nii suurt siledat platsi iga kord võtta, kuhu auto ja telk ära mahuksid ja kuhu tee pealt ligi pääseks. Gamviki kandis telkides oli probleem tuulega - ühtki puud kuskil ei kasva, ilm oli sompus ja tuuline ja sügav südaöö ka käes (mis siis, et ööd on valged, väsimus oli ikka kallal). Lõpuks leidsime mingi augu, kus oli natuke tuulevari ja sidusime muist telginöörid auto külge. Aga üldiselt ühinen triplekixi kommentaariga, et kui koha lõpuks leiad, siis need vaated on vaeva väärt.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased