Miks Perth tõmbab inimesi kui magnet esimese sihtkohana Austraalias?

Tere austatud foorumikaaslased, rändajad. Olen täheldanud, et viimasel ajal on esimest korda Austraaliasse minejate seas ülipopulaarseks sihtkohaks saanud Perth. Mis on Perthis nii erilist, paremat kui seda võib leida palju suurema asustatusega idarannikul. Teoreetiliselt võiks ju olla tööd rohkem seal, kus rohkem asustust, nt Queenslandis, New South Walesis jne. Paljudel on Perthiga tööalaselt väga head kogemused? Sooviksin saada oma küsimusele selgust läbi arutelu, mille te võiksite siia kirja panna. Või on asi lihtsalt selles, et Perthi saab odavaima lennupileti? Ehk mida on Perthil enam pakkuda, kui mujal Austraalias esimest korda Austraaliasse minevale eestlasele. Aitäh!

See on ju siililegi selge, et ODAV pilet, viissada EEKu säästu.

Peale selle mängib ehk suht minimaalset rolli, 1% minejate jaoks see fakt: http://www.workplace.gov.au/lmip/EmploymentData/Perth/ Võrdle teiste piirkondadega.

Üldiselt on idakaldal, siis nii QLD-s kui ka NSW-s backpackereid tunduvalt rohkem kui nt läänes v ka põhjas. Kuigi asustust on tõesti rohkem on ka turiste rohkem. Ehk samadele töökohtadele konkurents suurem. Tuleb ka tegelikult sellest tabelist välja, kui vaadata nt töötust, siis Perthis on see 2,6% ja Darwinis (NT) isegi 1,9% võrrelduna Brisbane 3,6% ja Sydney 4,9%-ga. See aga kõik ilus teooria, tegelikkus selgub ikkagi kui seljakotiga kohale jõuad.

Meie valisime ka Perthi. Esiteks pilet Aasiast oli väga soodne. Teiseks ei tahtnud idakaldale lennata just sellepärast, et suurem osa Austraaliasse saabujatest lendavad sinna. Teha midagi teistmoodi, kui peavool teeb ja minna mitte keskmise Austraalia seljakotirändaja teed pidi, vaid teha seda kõike vastupidises suunas.

Perth on muidu täitsa mõnus ja hubane linn. Lääne-Austraalia osariik aga täis igasuguseid keskmisele turistile ebaseksikaid atraktsioone, kohti ja rahvusparke, kus saadki päev läbi üksinda ekselda ilma kedagi teist kohtamata, mõningaid kohti ei leia isegi Lonely Planetist! Aga suurem osa rändajatest jätavad Lääne-Austraalia oma "to do" nimekirjast välja.

Tööde kohapealt ei oska öelda, sest me ei hakanud sinnakanti tööd üldse otsimagi, eks ka sinna jõuab päris massiliselt backpackereid ja konkurents on igal pool päris kõva.

Omast kogemusest võin märkida(mis küll juba varsti kolme aasta tagune), et Perthis oli pigem keerulisem tööd leida kui idaranniku menukohtades. Aga, samas kui töökoht käes, oli see tihti parem kui seal. Perthi olid siis vist nagu tulnud tõesti veidi tõsisemad seljakotimehed, ja seeõtttu oli ka tööandjate suhtumine vist veidi parem.

Aga muidugi, kes tahab tõelist ekstreemsust, nii töö tegemise kui ka ilmastiku ja looduse osas, peabi ikka põhja minema. Ja soovitavalt, just mööda läänerannikut, Perthist üles. Sinna vahele(Perth - Darwin) jääb ikka sellised kohti, et...

Fremantle on see, mis mind hoidis WA's kinni üsna kaua, kes seal käinud, siis ilmselgelt on sealt raske lahkuda :)

Ise olen Austraalias juba aasta olnud 2008. aasta suvest 2009. aasta suveni. Kuid tookord said töötatud algul lõunas Victoria osariigis ja hiljem Queenslandis. Mõlemal korral töödega suht vedas, sest sain sarnase töö juhuse tahtel, seega eelnev kogemus ainult kinnistas seda. Tööks oli ATV-ga ringisõitmine viinamarjaistandikes, hiljem makadeemiapähkliistandikes ja katkiste sprinklerite, voolikute otsimine ning nende parandamine. Esimene töökoht oli siiski parem, sest sai nädalas töötada 6 päeva võrreldes hilisema 5ga, samuti palk oli parem, kuid kuna oli tüdruksõber ja tahtsime ka reisida, ei saabunudki enam eelmisse tööpaika tagasi. Teisel aastal esialgne mõte Perthi minna, sest seal pole käinud, midagi näinud. Saabun augusti lõpus, oluline on, et sel ajal farmides hooaeg kestaks, kuid see panigi mind kahtlema, kas augusti lõpp õige aeg Perthi minna, on kellegil sellest ajast (augusti lõpp-oktoober) kogemusi farmis olekuga. Oleksin väga tänulik info eest.

Tere kõigile kaasmaalastele Austraalias ja ka neile, kes ennist seda maad külastanud ning töötanud läbi hostelite. Siia võiks postitada ülevaate backpackerite hostelite hetkeolukorrast, nt kas on vabu kohti, kas omanikud on normaalsed või karmid ja julmad nöörijad, nädala üür+transpordiraha, palju küsitakse ettemaksu kui kohale jõuad, võimalike ning reaalsete töökohtade nimekiri+palk, mis hooajad on millisel kuul, tööpäevade arv nädalas(mitu päeva saab antud tööl töötada) ja kõik muu kasulik info on teretulnud. Samalaadsete postituste teel leiavad korealased, jaapanlased jne. alati endile sobiva hosteli kuhu minna, mõtlesin, et ka meie võiks üksteisele abiks olla ning pidevalt uuendada ülevaadet aastaringselt. Ise lähen Perthi, kuid ausalt öeldes ei tea sealsete hostelite kohta suurt midagi ehk seda õiget, reaalset sisu.Aitäh kõigile TEILE headetele inimestele seal- ja siinpool. Saadan sooja Austraalia paljudesse paikadesse, sest Teil seal vist enamasti külmem kui siin, Eestis hetkel.