mis indias süüa pakutakse

küsimus veel, kas indias on ikka söödavad söögid, või peaks millestki hoiduma? mida põhiliselt pakutakse? kas kaasa võiks midagi osta? süüa-juua? kas alkot on mõtet kaasa võtta ja palju võib suitsu kaasas olla jne?

1
23

Ikka toite kohalike traditsioonide järgi. Kui need ei sobi, siis McDonalds, Pizza Hut, Subway, KFC on ka olemas (osturajoonides või kaubamajades). Ise tänavasöögikohtades ei söönud. Sai söödud valdavalt hotellides või restoranides. Kuigi restoraniks nad nimetavad igat söögikohta. Alkoholi Indias valdavalt keelatud. On küll lubatud osariikides Daman ja Diu (vist Goa ka). Võibolla on võimalik saada ka suurlinnades kusagilt või salakaubana. Vähemalt Mumbai restoranis sai joodud kohalikku õlut King Fisher. Delhis nägin mingit lahtise õlle putkat, mis oli teatud ajal lahti ja kari joobes mehi seal haaramas.

Soovitan igaks juhuks iga päev võtta üks Gefiluse (piimhappebakterit Lactobacillus) tablet.

0
0

Joogist võta kaasa üks pudel 60 või 80 Strohhi. Sellel head ravi omadused puhastab seest kõik ilusti ära ja ei lase pakteritel vohama hakata. Meil oli reisil igal ühel 0,5 liitrine pudel kaasas ning 10 päeva peale jätkus seda täpselt parasjagu. Uitsu ei maksa küll kaasa vedada. Kohapeal olemas kõik teada tuntud margid ning seda palju odavamalt kui seda Eestis. Teiseks seda, et olles ise suitsetaja leidsin sealt kohaliku suitsu "piri" mis on tubakalehe sisse keeratud tubalka puru. Väga mõnus ning mahe tõmbamine. 10-ne pakk maksis u. 2 EEki. Söögi kohapealt nii palju, et kui oled kanaga sinapeal siis saad söönuks küll seda pakutakse paljudes kohtades ning erinevates variatsioonides. Väga levinud honnikusöögina ka meie mõistes igatsugused omletid mis on erinevate täidistega. Kuigi alguses tundusid huvitavad siis lõpuks hakkas see muna ära töötama ning hing ihaldas korraliku ribi või siis steikki.

0
0

Normaalsed söögid-joogid leiad korralikest 4-5 tärni hotellidest. Normaalsed selles mõttes, et neis on lootus, et söögi tegemise hügieeninõuded on meie hügieeninõuetele sarnased, kõige suurem. Samas saad proovida niimoodi suht' turvaliselt kohalikku kööki. Suured kiirsöögiketid (McDonalds, Pizza Hut jne,.) on usustavasti ka enam-vähem turvalised.

0
0

Tänud info eest, sellest palju abi

0
0

Käisin ka MacDonaldsis või siis 3*-4* hotellides söömas, Korra olin ka Pizza Hutis. Tänaval ei julgenud midagi proovida, kuigi mõned eurooplased istusid ka kohalikutes odavamates restoraanides (kui neid saab nii nimetada)

0
0

Sõime tänaval ja tänavaäärsetes söögikohtades. Ei juhtunud meiega midagi halba :) Toidust oli lemmikuks valge tandoori kana, see on meie inimese maitse jaoks parajalt piprane. Tandooris tehti ka hästi huvitavat pannkooki või leiba, mis oli juustuga täidetud. Nime kahjuks ei mäleta, aga kohalike hulgas oli see väga popp ja super maitsev oli see ka.

0
0

Ja veel- igasugused grillitud kalad- kokk tuleb värske kala vaagnaga laua juurde, valid välja , mis maitseb ja mõne aja pärast on see sul juba küpse ja lõhnavana taldrikus... Pole ka üldse üle maitsestatud imekombel :))

0
0

India on ikka usna suur maa ja eks palju soltub sellest, kuhu kanti minna. Eks igauks peab ise avastama. Lihtsalt lahed kuhugi ja proovid. Pole veel uhtegi vaga halba toitu saanu. Himachal Pradeshis 2 nadalat pohiliselt dhabades soonud. Need sellised kohad, kus on 110% euronouetest taitmata, aga soogil pole viga midagi. Samas Delhis suht kallis restoranis soin tana chiken tikka masalat, mis oli hale vari louna pool pakutavast. Paljud menyyd on nii pikad, et laheb paris mitu nadalat, et koik ara proovida.

0
0

nii ta kipub olema jah. Samas tuleb mainida seda, et inimesed, kes ei ole proovinud ära seda nn tänavaäärset söögikohta ning selles pakutavat toitu on jäänud nii mõnestki mõnusast ning meeldivast maitseelamusest ilma.

0
0

Kui me juunis olime Indias, siis me ei vaadanud, mida ja kus süüa. Lihtsalt, kui kõht oli tühi, läksime ettejuhtuvasse söögikohta ja sõime. Midagi häda kellegagi ei juhtunud, mingeid lisatablette ei neelanud. Seedimine oli korras, kõht täis ja elame seni... Osad söögikohad tekitasid nats kõhedust, aga sellest hoolimata otsustasime riskida, midagi kahetsema ei pea ... head söögikogemused :)

0
0

tänud veelkord, õnneks olen kõikesööja ja huvitab kõik uus ja põnev. kui palju peaks taskuraha päeva peale arvestama ja kui dollaritest peaks puudu tulema, kas on võimalik sealt kaardiga raha välja võtta? mis maksab? fakt see, et niikuinii ei ole vist eriti mõeldav kogu raha kogu aeg endaga kaasas kanda?

0
0

mõttekas on nähtavasti juua võimalikult palju lassit ja raitat, need on meie mõistes keefiri- või jogurtilaadsed joogid ja hoiavad kõhu ilusti korras, ükskõik mida muud sa siis ka ei sööks. olin indias üsna kaua, tavalise seljakotlasena, 4-5* hotellide söögikohti ei külastanud, vaid sõin seal, kus vajadust tundsin. ehkki kõhulahtisuse vastased tabletid ostsin juba teisel päeval kohapealt ära, ei läinudki neid tarvis. aga eks see ole nagu vihmavarjugagi - kui see on kaasas, siis sadama ei hakka.

0
0

Rahaautomaadid on igal pool olemas ja parajalt palju st. torkavad silma igal pool. Kaardimaksed on tihti ka uskumatutes kohtades võimalikud. Deebetkaart toimis igal pool probleemideta.

Ise olin kaks nädalat ja kogu reis läks maksa päeva kohta ~900 kr päev (sh. rongi- ja siselennu piletid) + lennupiletid sinna, viisa, vaktsineerimine.

0
0

kas raha väljavõtmine on kulukas? kas see 900 tuleb siis korrutada 14päevaga? söök ei tohiks seal vist kallis olla?

0
0

Raha välja võtmise teenustasu on 2,5% summast+30 kr.

Jah, see summa tuleb korrutada 14-ga. Kindlasti saab ka odavamalt, aga see polnud mul esmane eesmärk. Rongiga sõites proovisin vist peaaegu kõik tasemeklassid ära. Siselennu piletid Varanasi-Mumbai ja Mumbai- Delhi läksid kokku 9600RS. Hotellid olid korralikud (minu üllatuseks). Mumbais olid hotellid mu Indiaga võrreldes 3 korda kallimad. Söök on muidu restoranides (korralikus) ~2-3 korda kallim kui hotellis. Kõige kallim söögikord oli mul Mumbai kalarestoranis oli 800Rs koos tipiga (kaks kalarooga ja õlu), mis oli ühtlasi mu parim söögielamus Indias. Valdavalt jäi söögikorra maksumus 150-250RS vahele. Palju raha kulub tipiks ja lastele, kerjustele ja nn. teenuseosutajatele (pildistamise eest, kingade hoidmise eest, näitamise eest, jms.). Kuna mu senised toidumürgitused on olnud väga hullud, siis ma teadlikult tänavasöögikohtades ei söönud.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased