Mis oleks alamhind millega telki osta?

Mis oleks alamhind millega telki osta. Plaanis ei ole suuri matku teha. Ehk mõned paari päevased matkad. Või siis plaanis jääda mõneks ajaks metsa laagrisse. See tähendab et kaal pole ainutähtis. Põhiline et vihma peaks. Võiks olla 2-3 inimese telk. Kas umbes 1000 krooniga saaks hobi telgi millega väga tihti matkamas ei käida. Üks asi veel. Kas kahekihilised telgid peavad paremini sooja või on kaks kihti vihma pärast.

1.- , sest nulliga on juba kinkimine.

Aga tegelikult? Osta kavatsen ikka.

kas keegi oskab midagi õelda sellise telgi kohta nagu Coleman Celsius 2 http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/ColemanCelsius2ja3!OpenDocument&vw=Class&f1=Telgid tundub vägagi asjalik telk.

3.7 kg on kahekohalise telgi kohta palju. Kui sul on võimalik poodi minna, siis mine ja lobise müüjaga ja vali kohapeal; Ferrino lihtsad matkatelgid (Kalahari, Movin) on suht OK.

Ok, tänan nõu andmast. seda ma arvasingi, et kaal võib probleemiks olla selle telgi juures. See Movin 2000 tundub hea. Kalahari on siiski vist liiga kallis minu jaoks. Kas sa tead mitu kaart on sellel Movin telgil. matkaspordi lehel pildi peal tundus neid kahtlaselt palju. kas matkaspordist saab tellida ka ikka. ei leidnud hetkel tellimise kohta üles.

Sa püüa ikka poodi minna. Kui Matkasport on kauge ja kättesaamatu, siis Sportland müüb ka telke (minu Ferrino ongi neilt ostetud... oli tükk maad odavam kui Matkaspordis) ja neil on Kuressaares pood täiesti olemas.

(Ja Kalahari on ju sama kallis kui Coleman, mille kohta algselt küsisid?)

Ma tõesti ei soovita osta telki ainult interneti-info põhjal ja seda oma silmaga nägemata.

Olgu, ma võtan su nõu kuulda. Tuleb meelde küll, et Kuressaares on selline pood. Kaubamaja alumisel korrusel vist oli Sportland'i osakond. Selle Kalahari koha pealt otsustasin ma, et see jääb ikkagi liiga kalliks minu jaoks. Muidugi ma ei tea kui palju see Sportland'is maksab. Eks ma lähen lähiajal a vaatan üle.

Ostsin endale telgi-499.- ja sellise mis ise avaneb! Pole mingit jamamist nööride ja vaiadega. Käisin sellega juba 15-17 mai Kesk-Eestis telkimas ka - super!Firmaks oli Timberland.

Millegipärast ma ei usalda selliseid telke. Ma mõtlen, et kui kokkupanemine nii lihtsaks tehtud on, siis miski on ikkagi jama.

Kas sportlandis on telgid üles pandud, et sealt paremini aru saab millega tegu on.

Timberland on nimi, mida tasub usaldada. Aga ikka vaata ka vihmakindlust. Olin just nädalavahetusel kanuuga kolm päeva jõe peal ja esimesed kaks päeva kallas vihma. Igatahes tundsin siirast rõõmu telgist mis pidas vihma. Aga telgiks oli mul siis ikkagi Ferrino.

Kuressaare Sportland on küll hetkel väga tühi, telke eraldi ei vaadanud, aga üldises plaanis paistab see pood läbi.

Timberland teeb normaalseid tänavarõivaid, matkavarustuse tootjana pole neist suurt kuulda olnud (ja netist ka ei leia). Telke nad vist üldse ei tee, ja kui teeks, ei maksaks need kindlasti mitte 499.

499 telk on risk nagu iga odav asi. Võib töötada ja võib isegi vastu pidada, aga ei pruugi. Kesk-Eestis matkamiseks võib ju kasutada, tsivilisatsioon on alati läheduses. Saarte peal ma enam hästi ei julgeks :)

Ma olen umbes 85% kindel, et Jysk selle Timberlandi kaupa ei müü, mida meie siin mõtleme. Ilmselt on tegemist Timberlandi Hiina "sõsarfirmaga", nt: http://www.madeinchina.com/139402/P5288558/TIMBERLAND-TENT.shtml. Ei oska oletada, kuidas selline telk vett ja tuult peab. Pigem on ilmselt tegemist sellise ilusama ilma peavarjuga.

Mul on näiteks North Face "sõsarfirma" magamiskott. Soe ja täiesti OK kott on :) Muidugi kordades odavam kui originaal. (Ostetud Nepaalist; sealt oleks vabalt ka "Ferrari" või "Armani" magamiskoti saanud, tikkimistöökodasid on Thamel täis.)

Prügikott nii 250 liitrit või suurema mahutavusega :)

Dumbsheep, muidu võid veel kaeda nt. www.redfox.ee või www.matkapood.ee (Matrixpack). Aga need on kah vaid Tallinn ja Tartu :(

Dumbsheep, sain aru et Sulle on Matkaspordi Movin' 2000 sooduspakkumine (1200.-) silma jäänud. Selle hinna eest kindlasti hea valik, veekindluse ja vastupidavusega probleeme ei teki. Kahekesi on ruumi küll ja küll, saab rahus telgis asjatada ja kotid eesruumi ning "salongi" vahel ära mahutada. Ehk siis sobiv just sellistele lihtsamatele matkadele, nagu kirjeldasid.