trip-krainetrip-ukraine-dark
Mõned küsimused Vietnami kohta
  • Kui sõita rongiga Hanoist Ho Chi Minhi (veebruari lõpus), kas siis peaks rongipiletid ette ostma või võib seda sama hästi teha ka kohapeal Hanois?
  • Kas selles nn Reunification expressis on ka kahesed kinnised kupeed või peab siis kallima hinna maksma kui tahta kahekesi seal olla?
  • Kumb on mõtekam - kas majutus enne kinni panna või kohale peale tulles vaadata ja alles selles valida ööbimiskoht?
  • Kas eesti pankade kaartidega saab raha muretult välja võtta linnades või on seal kitsendusi (näiteks et saab ainult osadest automaatidest jne). Kas kasulikum on sularaha kaasa võtta ja seal vahetada või automaadist võtta?

Rongiga ei sõitnud aja kokkuhoiu mõttes vaid lendasime Hanoi-HCMC. Tagasi tulime pool teed bussidega ja viimase otsa lendasime. Piletid ostsime kohapeal ja hotellidest oli ka ainult esimene öö Hanois bronnitud. Ülejäänud otsisime kohapeal ja sellega polnud probleeme. Pole mõtet ennast liigselt siduda bronnidega, sest plaanid muutuvad. Kui raha kaasa võtta, siis dollareid. Osad asjad (hotellid, piletid) lihtsam dollaris maksta. Kohalikku raha saab automaadist ja vahetada pole mõtet. Kui siis ainult saabumisel, et oleks bussi või taksoraha. Kohalikus rahas pisut kasulikum maksta, sest ümmardamine ikka kaupmehe kasuks.

Hanoi HCMC 3 päeva ja 2 ööd rongiga,väga väsitav..lenda parem, ega suurt ei kaota.Valuutat on mõtekas vahetada kulla poodides,alati soodsam kurss kui pangas.Eurosi vahetatakse ka kuid eelistatakse usd ja suuremaid kopüüre...väikestest kopüüridest on hinnatud 2 dollarilised.

ma olen lugenud et sõit on ca 35-40 tundi. mõned on soovitanud, et näeb selliseid maastikke, mida muidi tee peale ei jää

Vaata http://www.seat61.com/Vietnam.htm#.UEMMkCIz96Y kõige kiirem peaks sõitma 30 tunniga, väljub kell 23 ja on kohal kell 05. Ise siiski eelistaksin 2 tunnist lendu 2 öö ja 1 päeva rongisõidu asemel.

Kuulge siin tekkis väike nooruspõlve nostalgia ja sellega seoses küsimus- kas neid nn. vietnami elektronkäekelli, kus mingi 16 meloodiat peal , et kas neid ka veel kusagil müüakse? ja mis see hind on?

Rongist- piletid ette tasub osta kohapeal ja moned paevad ette, eriti kui vajd ooseks rongi ja tahad sopradega sama kupeed jagada. 30-tunnise soidu asemel soovitan kas lennata (sel juhul osta piletid juba enne reisi voi esimestel paevadel ara, saad parema hinna). Kui tahta rongiga minna siis soovitan jagada soit paariks pikemaks ca 12-tunniseks otsaks. Vahepeal kuskil vaiksemas kohas ookene puhata ja jalutada. Veel see tarkus, et ronge soidab pohja ja lona vahel vaga vahe (paar tk paevas) ja rongide tase koigis klassides on vorreldav meie noukaaegsete rongidega. Ara liigset puhtust ja mugavust oota :)

Pangakaartidest- Eesti kaartidega saab kenasti raha ATM-ist katte. Neid on piisavalt palju. Raha valjavotmine on tasuline 30 000-60 000 dongi soltuvalt pangast. Kaasa tasub votta dollareid ja neid saab kenasti vahetada pankades kus ule maa on enam vahem sama kurss. Minu kogemus uhes pangas oli, et vaiksematele kupuuridele oli kehvem kurss. Samuti vahetavad raha backbackerite hotellid. Hotellis saab rahulikult tasuda ka dollarites.

Tulin just Vietnami reislilt ja rahast niipalju, et pole mõtet isegi dollareid kaasa vahetada. Ilusti saab eurodega hakkama - kullapoed, pangad ja hotellid vahetavad kõik nii eurosid kui ka dollareid. Kohalikus on kindasti soodsam maksta, kui ümardatud dollarite summas. Rahatähed ei tohi vaid katkised või kahjustatud olla, neid nad ei taha vahetada.