Moslemile- mida võiks/sobiks temale kinkida?

Vabandust, võibolla ei ole õiges kohas ega õiges foorumis. Mul ei ole ettekujutust, mida võiks kinkida moslemile... tegemist inimesega, kellega äriliselt seotud.

Suur aitäh, kes teavad.

Mees? Ärikingitus või pigem isiklikel põhjustel?

Ja soovitatavalt maini ära ka, et millises rahalises väärtuses? Kui moslem? Mitu korda päevas palvetab?

Minu kogemuste pohjal kingi valikul peale alkoholi (ja sealiha muidugi) muid piiranguid ei tohiks olla. Hoolega tuleks uurida ka kompvekikarpide jms koostisosi. Reeglina on alati mingil maaral alkoholi sees. Ise tooalaselt kingituseks viinud erinevad Eestit tutvustavaid tooteid - keraamikat jm kasitood, pilte, raamatuid, DVDsid.

Näiteks: klaasikunstnik Ivo Lille klaasskulptuurid: http://www.ivolill.com/

Ma usun et eestikeelse koraani üle on nad kindlasti sillas :) http://www.apollo.ee/product.php/0203148 Ning kui tegu pole just tõsiusklikuga siis pole ka alkohol probleem. Muidugi kui sa lähemalt teda ei tunne siis igaks juhuks võiks selle katse ära jätta :)

Ja kui teda lähemalt tunned ning ta pole tõsiusklik, siis meeldib talle raudselt Vana Tallinn ka :) Katsetatud "trikk" nii mõnegi tuttava moslemi puhul :)

Ma usun et eestikeelse koraani üle on nad kindlasti sillas :)

Ma ei ole kindel. Tõsise moslemi jaoks peaks mitte-araabia-keelne koraan olema pühaderüvetus. Kujutle, et kingid katoliiklasele Dilberti koomiksi formaadis piibli. Oleks ta sillas?

Kunst, eelistatult mitte-inimfiguuri kujutav.

Tuttav vihjas Krister Kivi artiklile - http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/elu/krister-kivi-afganistani-paevik-iii-eestlased-ja-oolokaalid.d?id=27693207

Seal on kirjas: Nii mõisteti näiteks mullu 20 aastaks vangi ajakirjanik Ahmed Ghous Zalmai ja mulla Mohammad Ateef Noori, kelle ainsaks süüks oli olnud Koraani tõlkimine dari keelde. Radikaalid leiavad, et Koraan on jumala sõna, mis edasi antud araabia keeles, ja selle muutmine mis tahes moel kujutab endast usurüvetust, ning radikaalid nõudsid mõlemale ka surmanuhtlust.

Ja kindlasti ei riskiks ma alkoholiga. Tšultanja kodustatud tuttavad on loe.

Tripp, see Dilberti kontekst on nüüd küll natuke üle pakutud. Tegu pole mitte mingi suvalise tõlke või veel enam koomiksiga vaid Eesti suurima arabisti ja iranisti Haljand Udami aastatepikkuse tööga. Koraan on muideks tõlgitud üle 600 keelde. Mis aga puudutab radikaale siis antud juhul käib usutavasti jutt ikka tavamoslemist.

Kunsti kohapealt vaidleks ka Tripile vastu. Muhammedi ei tohi tõepoolest kujutada kuid muud inimfiguurid on täiesti lubatud.

Meedia on Eesti inimesed oma moslemijuttudega sedavõrd ära hirmutanud et asi läheb juba absurdseks. Tavaline moslem on täiesti normaalne inimene. Joob õlut ja rummi, käib kunstinäitustel, kuulab rokki ja sebib naisi nagu muiste. Sealiha ainult tõepoolest ei söö.

Ma nüüd vaidlen ka sinuga Johhaidii :) Kunagi ei tea, kõik oleneb inimesest, aga:

Tripp´i jutus on muuseas "iva" sees. Tõsiuskse moslemi puhul ei tasu tõesti ehk eestikeelset koraani kinkida (isiklik arvamus!). Kunagi ei tea, kellel tuleb järsku pähe seda nt tõlkida lasta. Kahtlane värk. Pärast on teemaalgataja oma äripartnerist lihtsalt ilma.

Kingituste puhul moslemite seas olen isegi märganud näiteks, kuidas kingisaaja - tõsiuskne moslem läheb oma kommikarbi vs šokolaaditahvliga lihtsalt nurga taha ja hakkab täie tõsidusega otsima maiustuse koostist vs alkoholisisaldust. Sellega ei tohi tõesti eksida, olenemata asjaolust, et ta taob endale rusikaga rinnale ja vannub sulle, et ta on moslem!

Minu mulje Lähis-Idas käies on jäänud selline, et usk on neil üks paras oopium vaeste ja rumalate jaoks. Mida jõukam kohalik meesteravas, seda rohkem paneb tina, hoorab ringi, naudib Lääne muusikat jne jne. Näiteks Muscati tipphotellide baarid on õhtuti täis sheike, kes nina täis võtavad ja räuskavad. Hea näide sealsest kõige konservatiivsemast riigist: http://www.guardian.co.uk/world/2010/dec/07/wikileaks-cables-saudi-princes-parties

Johhaidii - mu süda on täis austust inimeste vastu, kes võtavad pühakirju tõlkida. See on suur ja väärikas töö. Ei ole mul mõtteski eestikeelset koraani mustata.

Aga see ei ole teema. Küsimus ei ole minus egas sinus ega Tšultanja sõprades. Loeb kingi saaja. Me ei tea, mis riigist või islami voolust ta on, kui tõsine, kui pühendunud. Kui ta eestlastega äri ajab, siis ei tohiks ta päris fundamentalist olla - aga me ei tea!!! Ja on võimalik ka see, et ta on eraisikuna hull hoorajääger ja peoloom, aga äris, firma esindajana, peab ikkagi tegema ranget nägu.

Ja sellist nähtust nagu "tavaline moslem" pole üldse olemas. Suur maailm, eri riigid, eri tavad.

Tšultanjaga on selles küsimuses muidugi lootusetu vaielda sest seda moslemiasja teab tema siinviibijatest usutavasti kõige paremini :)

... ja selge see et kui äripartner päris saunasõber pole siis ei ole mõtet tema peal ka inimkatsetseid tegema hakata. Aga kui kingitust soovitada siis ehk Eesti käsitöö? Haapsalu sallid on päris atraktiivsed (ning jätavad kalli ja ekslusiivse mulje ;)

.......... lisaks eelnimetatud spetsialistide soovitustele veel musta leiba, Kalevi šokolaadi ja kilusid ning ..... võidki oma bisnessi kinni panna. Lp. Kibemagus , uurige ikka kuskilt sealt kus keegi midagi ka ikka teab.

Ja nüüd hakake mind kõik koos sõimama, tänud ette.

Ühe sõnaga:

Selle teema algatusel on juba viga selles, et pole ära märgitud, millises vallas nt äripartner tegutseb? Millises väärtuses peab kink olema? Ja viimasena, kui "moslemiga" on tegemist? Kõik :)

Kui ma lähen oma vana naabripoisi sünnipäevale Soome, siis võin ma talle ju mummulise aluspesu ka kinkida ja ma olen 100 prossa kindel, et ta ei solvu mu peale :P

PS! Johhaidii! Mõnesmõttes on jah minuga lootusetu vaielda, aga tihtipeale on vasikaga lihtsam selle vältimiseks võidu joosta :P

"Lootusetu vaielda" vihjab lootustele. No mida üldse võib neti-foorumi vaidlusest loota? Et Tšultanja muudab ennast ja hakkab normaalseks? Ma ei tea...

:) Pidasin tõesti "lootusetu" all silmas lootust et minagi ükskord neist asjadest nii palju teada saaksin kui Tšultanja teab.

Kerge on olla ebanormaalne :D Kõigi muude mõjude kõrval, mis seavad meie käitumisele piiranguid on üheks olulisemaks sisemiseks tsensoriks kartus mingis situatsioonis loll välja näha. Võimalik piinlikuse tunne on mõnikord sedavõrd tugev, et kardame teha kõige lihtsamaid asju. Tüüpiliseks näiteks on traditsiooniline tantsupidu, kus kõigil jalg tatsub rütmi, bänd on jõudnud oma lugudega poole peale, kuid esimest tantsupaari pole ikka veel kusagil. Ja kui esimesed julged on lõpuks mõned sammud teinud, siis...

Ning üleüldse peaksime tolerantselt suhtuma igasugustesse eriskummalistesse situatsioonidesse ja veidrikesse, kes neid olukordi loovad. Ilma nendeta oleks maailm üks igav koht. Kuigi meie püüd olla igal hetkel tark ja ontlik on mõistetav, võiksime mõnikord siiski lasta lipsu lõdvemale. See on ju üldteada, et intelligentsus pole õpitud tarkus ega ka õpitud käitumine. Intelligentsus on oskus kohaneda mistahes olukorras.

Lisaks: http://et.wikipedia.org/wiki/Normaalsus