Münchenist Põhja-Austriasse

Plaanin augusti lõpu külastada Mairhofenit Zillertalis, Austrias. Küsimuse all on - kas minna Müncheni kaudu (ca 90 km vahet aga teine riik), või Viini kaudu (sama riik aga kilomeetreid üle poole rohkem. Kui teaks, et bussiühendus Müncheni ja Zillertali vahel on hea, siis kasutaks seda. Kas keegi teab?

Kas keegi teab midagi bussiühendusest Müncheni ja Zillertali vahel Põhja-Austrias (täpsemalt Mayrhofen). Siiani pole surfates ise Saksa ja Austria lehtedel otsa komistanud mingitele sõiduplaanidele.

ei sobiks. On küll kallim, aga selle 24 tunniga saaks ju terve ümbruskonnaga tutvuda. Kerdan , et hinnaks tuleb muidugi 800-900 krooni. Eesti Sixt esindusest võid järele uurida. Odavamad variandid ei võimalda kahjuks võtta auto ühes riigis ja jätta teise. Usun, et bussigs saad hakkama nii , et liigud Münchenist Linzi ja sealt kohalike bussidega. Kuna vahemaa on pea 300 km, siis ei oska küll Saksat , Austriat kommenteerida, aga 160 km Helsingist Turu linna on nii bussi kui rongiga 500 krooni üks ots.

kuni Jenbach- piletid netist ette ostes(sama krediitkaart millega ostad tuleb kindlasti kaasa võtta) alates 19 EUR(nädala sees ilmselt rohkem selle hinnaga variante)+ kohalik rong(ca 1 tund) kuni Mairhofen- piletid alates ca 39 EUR Võimalustest vaata www.bahn.de Bussiühendust Mairhofenisse ei ole silma hakanud.

www.oebb.at Austerlastel rongipiletid odavamad kui Saksa bahnil. Münchenist Mayrhofenisse saab umbes 3 tunniga, näitab seal.

Rongiühendus on Austriaga sisuliselt läbi põimunud ning München oluliselt lähemal. Juhul, kui sul lend Münchenisse tuleks ümberistumistega, siis võid võrrelda ka lende Innsbrucki - võid sama ajakuluga palju lähemale saada ja sealt rongi või rendiauto võtta.

Tänud kõigile vastajaile. Vahepeal avastasingi, et DB liikleb kõikjal ja arusaadavalt. Ei teagi, miks esialgu just bussiühendusest mõtlesin? Harjunud vist, et Eestis on rongiliiklus marginaalne. Aga eks palavus teeb ka aju nüriks vist!?

Selles mõttes on sul õigus, et Põhja-Austria on hoopis Viin, Linz, Tšehhi piir jne. Aga mitte seda ei küsinud tegelikult teemaalgataja, pidades silmas ilmselt selle kitsa riba - Tirooli jne põhjaosa. Räägime ikka Zillertalist, onju? Sellest on Innsbruck sisuliselt kiviga visata. Rongiga sai Mayrhofenisse vist isegi vähem kui tunniga.

Ka Põhja- Austriast ( mis oli küsijal ) tuli Mairhofen ( 16 km Tsehhimaalt ja 356 km Innsbruckist. Sorry.

Need on variandid, mida ise kaalusin, kui suusareisile paar aastat tagasi Mayrhofeni poole sai lennatud. Kuna Estonian Air oli just Viini liini avanud, sii sain otselennud edasi tagasi mingi 2200.- kui õigesti mäletan) ja soodsamate piletite ning otselendude tõttu sai just see kaugeim variant(autoga väikeste põigetega vist vist ligi 500 km ots)valitud. Aga jah lennujaamast võtsime rendiauto, seega rongidest-bussidest palju ei oska kaasa rääkida. Aga ilmselt Münhenisse leiab kõige rohkem lennupakkumisi ja sealt ei peaks olema pole raske edasi reisida.