Muudatused Ryanairi pagasipoliitikas

Tänase uudise kohaselt on Ryanair otsustanud teha muudatusi oma pagasipoliitikas: https://www.theguardian.com/business/2017/sep/06/ryanair-priority-boarding-carry-on-bags-cabin-luggage.

Lühidalt kokku võetuna jõustuvad muudatused 1. novembril 2017, nendega vähendatakse lubatud käsipagasi arvu 1 ühikuni (v.a. priority boarding), samas langetatakse registreeritava pagasi tasu ning maksimumkaalu tõstetakse 15 kg asemel 20 kg-ni. Põhjuseks asjaolu, et käsipagasi piirangutest suurt keegi kinni ei pea ning see põhjustavat kulukaid viivitusi.

Jah, sattusin ka just äripäevast seda lugema. Ise-enesest on see ju hea. Viimasel reisil Kreetale (ei olnud Ryanair) oli käsipagasite teema ikka täitsa käest ära. Põhimõtteliselt ei mahtunud kõigi reisijate pagas üldse ära, osadel saadeti alla ning osade omad paigutati kuskile personaliruumidesse. Aga milline see kotike on mida võib kaasa võtta? Loogiline ju oleks, et käekott? Sobib selleks ka läpakakott?

35x20x20 on väikse käsipagasi mõõdud, mille saab igaüks 100% salongi kaasa võtta. See on sama, nagu praegu kehtiv teine, väike käsipagas.

Soovitan alati algallikast (https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Baggage/What-cabin-baggage-can-I-carry) järgi kontrollida, sest ka selle konkreetse uudise puhul jätsid mitmed Eesti meediaväljaanded kahe silma vahele, et tasuta käsipagasi võimalus jääb endiselt kõigile alles, lihtsalt see kohver, mille enne sai salongi kaasa võtta, läheb nüüd väravast pagasisse ja kätte saab selle pagasilindilt. Rahaliselt ei ole mitte midagi muutunud, endiselt on võimalik lennata pagasi eest juurde maksmata, kuid muudatus omandab mõju neil puhkudel, kui oled plaaninud reisi lühikeste ümberistumisaegadega ja seetõttu käsipagasi kasuks otsustanud. Vat siis tuleb küll 5€ välja käia. Aga see teoreetiline võimalus, et Ryanair su käsipagasi väravas ära võtab ja alla saadab, on alati olemas olnud.

Endal on korduvalt väravas käsipagasile pandud kleeps, et tuleks pagasisse saata, kuid kleepsu eemaldus on seni kõik lahendanud.

Äkki kellegi hiljutine kogemusb käsipagasiga? Leidsi kohvri, millel silt küljes, et mõõdud 55xx40x20cm. Ostsin ära, kuid kodus hakkasin vaatama, et need mõõdud ainult kohvri omad, rattaid pole juurde arvestatud... Kas keegi on 60x40x20 suuruse kohvriga läbi saanud?

Läbi on saadud igasuguste kohvritega, mis isegi poole miili kauguselt näha, et ülemõõdus, aga sa ei pruugi saada. Kõik oleneb letiteenindaja suvast.