Nädal autoga ümber Como järve, septembris.

Tere tripikatele.

Selle suve plaanid on paigas ja mõtlen järgmise aasta autoreisile septembris- Itaaliasse, autoga, Como järve äärde. Plaanis teha nädalaga ring ümber järve teha. Näha, maitsta, kogeda...kõike, mis ohhetama ajab ja silmailu pakub. Selleks küsin teilt soovitusi, kogemusi, arvamusi... Reis on pigem elamus-kultuuriline.

Esialgselt on plaanis kolm 2-3 päevast majutust Como rannalinnakestes. Sellest tulenevalt mitu küsimust järjest:

- Mis oleksid need kolm kohta, kus oleks mõistlik peatuda, et need ei ammendaks end päevaga ja saaks liikuda neist kohtadest huviväärsustele?

- Mida peaks kindlasti nägema sealkandis?

- Milliseid majutusasutusi soovitate ( pigem toitlustusega,soovitavalt kena vaatega-järvele, mägedele, jms?

- Milliseid laevareise soovitate võtta (üle järve, järvel)?

- Kas laevapiletid netis või võimalik ka kohapeal osta?

Kindlasti tuleb neid küsimusi veel, teema arenedes. Aega on piisavalt, kuid tahan põhjalikult end ette valmistada.

Ilusaid puhkusereise kõigile!

Como järve ääres pole ju nädal aega midagi teha. Como linna saad üle vaadata paari tunniga.

Köisraudteega Como linnast üles Brunatesse, saad imetleda vaateid järvele ja ümbrusele kui juhtub olema selge ilm. Seegi on vaid umbes kolm tundi ajakulu.

Como piirkond on ülerahvastatud ja ülehinnatud turistikas.

3
4

Ilmselt angul oli halb päev Como ääres. Lisaks Como linnale väärivad külastamist paljud väiksemad maalilisemad kohad nagu Bellagio, Varenna, Menaggio, Cernobbio, la Tremezzina. Paarist tunnist kindlasti ei piisa, et külastada ajaloolisi villasid nagu Villa Carlotta, Villa Balbianello, Villa Melzi jt ja nende juurde kuuluvaid (botaanika)aedu ja parke. Järve ümbruse küngastel on piisavalt imeliste vaadetega matkaradu. Nädala sisustab seal vabalt ja üleüldse, elu ei ole olema totaalne tormamine, võib ka nautida sihtkohta kauem kui 3 tundi :)

6
1

September on juba natuke rahulikum kui august sealkandis, mul endal õnnestus käia tippajal juulis aga see oli selline pisike auk aknas koroona ajal ja siis oli turiste väga vähe. Muidu sinna Brunatesse peaks ostma funikulööri pileti ette ikkagi, muidu võib juhtuda et ei saagi. Laevu aga läheb sedavõrd palju erinevaid, et ostes samal päeval või siis äärmisel juhul õhtul ette peaks piisama. Ma ise autot seal üldse ei kasutanud olin nädala ja käisingi ainult laevadega teistes linnades ja kui varakult alustada hommikul siis jõuab paar linnakest vähemalt läbi käia saab osta vastava hoponhopoff pileti, minu jaoks oli Bellagios isegi kõige rohkem vaadata ja seal oleks tahtnud kauemgi olla. Majutus oli Como linnas. Käisin rongiga isegi Šveitsis ära Lugano järve ääres Melide linnas seal oli miniatuuride muuseum, järv ise oli ka võrratu.

1
0

Soovitan ühes kohas olla nädala. Ja pakun välja Menaggio. See asub läänekaldal ja õhtupäike ei peitu mägede taha nagu vastaskaldal. Septembris on see plussiks. Laevaühendus on sealt väga hea. Ka autoga saab teha väljasõite.
Como linna soovitan külastada kaks korda. Korra autoga, see peaks olema kõige ilusam osa järve äärsest maanteest ja korra laevaga, soovitavalt vähemalt üks ots mitte kiirkaatriga, et vaateid nautida. Köisraudteega Comost üles Brunatesse, sealt algavad eri pikkusega matkarajad.
Menaggiost jääb lühikese laevasõidu kaugusele ehtne turistikas Bellagio, mida peab külastama.
Vastaskaldas Varenna.
Autoga võib teha väljasõite nii põhja kui lääne suunas.
Mina olin mõned aastad tagasi nädala aprillis päris hooaja alguses. liikusin laevadega ja mõned korrad rongiga, sest olin idakaldal. Igavust ei tundnud, Villadesse ja veel mõnda plaanitud kohta ei jõudnud. Ehk järgmine kord

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased