Nädalane Horvaatia reis algusega Rijekast

Mul on mõned küsimused Horvaatia kohta ja olen tänulik, kui teadjamad oskavad nõu anda. Tean, et Horvaatia kohta on praegu palju teemasid ja olen need kõik läbi lugenud. Ei tahtnud ka kellegi teise teemat oma küsimusega risustada.

Läheme septembri alguses mehega esimest korda Horvaatiasse, lend on Rijekasse ja oleme kohal nädala (7 ööd). Plaan on võtta terveks ajaks rendiauto ja ringi sõita. Kas teie meelest on selle lühikese ajaga mõeldav sõita Dubrovnikuni ja tagasi ja samas reisi nautida, rannas käia, kaunimates kohtades vaateid nautida, kohvikutes mõnuleda..?

Meie esialgne plaan oli selline:

  1. öö Rijekast Plitvice'sse (150km), hommikul kohe parki, seal mõned tunnid ja siis õhtupoolikul vaikselt hakkaks sõitma Spliti ja Trogiri poole
  2. öö ei teagi, kas veeta Splitis või Trogiris (215km)
  3. päev oleks Splitis ja/või Trogiris
  4. päeval külastaks Hvari saart, jääks üheks ööks sinna
  5. päeval sõidaks Hvarist Makarskasse, veedaks öö seal
  6. päeval Makarskast Dubrovnikusse (153km)
  7. päev Dubrovnikus
  8. päev Dubrovnikust Rijekasse (603km), õhtul läheb lend tagasi koju

Küsin sellise küsimuse, millele ma ilmselt vastust tean - kas tahame liiga suurt tükki nii väikese ajaga hammustada? Me tahaksime - nagu ikka - võimalikult palju näha, aga samas ka reisi nautida ja natukenegi puhata. Samas on raske midagi ära jätta, kõik kohad tunduvad nii imelised. Ilmselt on Hvari saar liiast. Aga muidugi tahaksime Dubrovniku väga ära näha...

Ühesõnaga olen tänulik kõiksugu kommentaaride eest. Kuidas teie teeksite?

Kõik on ilus ilma Dubrovnikuta ( teie graafikus mõttetu !!!!!! ) ja veel, saarele minge päevase reisiga autota. Nautige Dalmaatsiat Splitist Makarskani, maksimum 30 km edasi Drvenikuni ( seal käivad laevad saartele )

0
0

Tänan soovituse eest, uva. Mõtleme kindlasti selle peale.

Veel küsimus neile, kes on käinud nii saartel kui ka Dubrovnikus. Milline saar teie meelest kõige kaunim on? Google'i põhjal meeldib mulle Hvar (ja Mljet) :) Kas eelistada saart või püüda ikka Dubrovnikuni välja minna?

0
0

Eelmisel aastal olime Hvar'il, linnas Hvar. Linn on väga ilus ja vana, kuid samas ka väga kallis

0
0

Kohalikud soovitasid Koršula saart, kui kõige ilusamat. Kahjuks ise eelmine kord ei jõudnud, üritaks sel aastal.

0
0

Dubrovnikusse mina ka ei liiguks. Läheb kava liiga pingeliseks. Pigem puhkaks ja naudiks. Arvan, et kui Mljetile minna peaks kauem olema, kui 1 päev. Seal Saplunaral mõnus liivarand, kus peatuda ja puhata ning saare teises otsas rahvuspark, kus järv, mille keskel saar kirikuga ja sellele saad paadiga. Rahvuspargi alal saad liikuda ainult jala või ratta laenutada. Olime vist 5 ööd seal saarel. Praamid ei käi ka eriti tihedalt. Hvaril käisin 2004 ning mälestused juba vähe tuhmunud, kuid arvan, et kõik saared ilusad ja vaatamist väärt, samuti linnad, mis pmst väiksemad Dubrovnikud.

0
0

Mina sellist kihutamist ette ei võtaks. Paar aastat tagasi sai ka Rijekasse lennatud ning käisime Plitvices, Pag, Rab ja Krk saarel. Reis kestis kaks nädalat. Aega jäi piisavalt kohaliku elu-oluga tutvumiseks, toidu nautimiseks ja ka puhkuseks, päevitamiseks ning ujumiseks. Hetkel oleme jälle Horvaatias neljandat korda. Täna saabusime Korculale, elame Lumbardas. Praegu on siin pidu, kus kohalikud pakuvad-müüvad ise valmistatud kooke, veine, kala, krevette, kalmaare ja mida iganes veel. Muusika mängib, lapsed tantsivad. Ise tulime peolt juba ära, kuuleme terassilt, et pidu veel käib. Kolm päeva olime Mljeti saarel Saplunaras. Imeline saar. Hetkel on selline tunne, et kaunim koht Horvaatias, aga eks muljed on ka värsked. Korculal plaanime ka kolm päeva (ööd) olla. Tuleb asja rahulikult võtta ja Horvaatias tuleb mitu korda käia. Oleme palju ka mujal reisinud, aga see rannik, saared ja kõik, kõik on kaunis ja maaliline.

1
0

Aitäh kõigile soovituste eest! Ilmselt me ei hakka siis Dubrovnikusse kiirustama, Makarska Riviera tundub samuti nii kaunis, et tahaks seda pikemalt nautida :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased