trip-krainetrip-ukraine-dark
Nädalavahetus Warszawas

Mõned pildid nädalavahetusest Poola pealinnas. Loomaaias ja linna peal. Ehk pakub kellegile huvi.

Jutt ja pildid kõik on väga kenad, kuid siiski - eesti keeles on Poola pealinna nimi Varssav. Kõik muud meelevaldsed väänded ja kirjapildid on kohatud.

mind häirivad ka need kohatud peenutsemised, aga tõele au andes on Poola pealinna nimi eesti keeles ikka Varssavi.

Kohanimed (nagu ka pärisnimed) peaksid säiluma läbi jutu muutumatutena. Antud juhul algusest löpuni Warszawa, mitte Warszaw vöi Warszawi. Ja yks kysimus teadjamatele - kas eesti keeles on nii tugev soomekeele möju, et komade kasutamisest ollakse loobumas? Minu jaoks Varssavi on yks kauneimatest Euroopa linnadest.

Porilasele: Voila ja originaalset kirjapilti armastades jõuamegi sinna, kus vanast heast Riiast saab Riga ja Havannast La Habana :).

Sarnast mõtteviisi püüdis õpetada mulle ka mu emakeeleõpetaja ja mullegi meeldiks, kui Tallinn kirjutataks ilusti ja alati lõpus kahe n-ga :)

Megaorbit: tendents selleks 'peenutsemiseks' on olemas (rahvusvahelised lepingud maade nimedest jne jne). Minu jaoks yks jaburamaid näiteid nimede muutmisest on Cote d'Ivoire ja selle elanikud kotivoorlased (vöi on nad hoopiski kotivoorid?):-P

Porilane, peenutsemisele jätkuks veel seda, et pigem mõned "teadjad" räägivad oma teadmatuse (või kes teab mille) tõttu eesti keelses vestluses ka Colognest (ehk nii saksa keeles kui maakeeli Köln) ja Mailandist (originaalis Milano, saksa keeles Mailand ja eesti keeli Milaano)

Aga ikka on üleval küsimus, kas Gruusia või Georgia? :P Siin trip.ee-s teemagi püsti.

Samas... teema juurde tagasi minnes, siis arvestades Varssavi (Warszawa)originaalnimes olevaid arvukaid võõrtähti, võiks siiski kena kodumaise nimekuju ja -häälduse juurde jääda :). Pildid ja jutt on vahvad :)

Lahedad pildid, huvitav lugu. Varssavi on üks mu lemmiklinnu. Juulis külastan seda veel korra.

"Warszawa" peab hääldama "varšava" (poola "sz"= eesti "š")

:)

Inimesed, kes nimetavad Varssavit üheks oma lemmiklinnaks võiks natuke rohkem kirjutada, miks see on nende lemmiklinn. Mul nimelt selline mure, et ma päris tihti Varssavis ja mulle see linn kuidagi ei meeldi. Ma arvan, et ma pole lihtsalt õigetes kohtades käinud-õigete asjadega tegelenud seal. Teadjamad võiks natuke valgustada, mida Varssavis teha-vaadata. Vanalinn ja Kesklinn ning kaubakeskused on mul kõik kordi läbi käidud.

Kui sa pole käinud Lazienki pargis, Wilanowi lossis... Suvel Lazienki pargis toimuvad Chopini muusikakontserdid. Kuninga loss vanalinnas on külastamist väärt. Üleüldse meeldib mulle Varssavi kesklinn - pilvelõhkujad, trammid, inimesed.

Miks mulle Varssavi meeldib? Selle roheluse pärast. Köiki kesklinna nurki pole peale suure söja pommitusi sunniviisiliselt täis ehitet. Suur, hoogse joonega paika pandud suhteliselt noore välimusega linn. Suvalisest sisehoovist vöid yllatuseks leida puude rohelusest väikse fontääni, vanad papad istuvad pargipingil ja parandavad maailma jne jne. Ja ehk köige enam möjus mulle see kuidagi 'kodune' arhitektuur, stalini-aegne stiil :-) Vanalinn on teadagi poola kuulsate restauraatorite musternäidis, aga minus erilist elamust ei tekitanud. Kysija Cris13le: alati ei pea teatud linnas konkreetselt kusagil käima, midagi tegema vöi miskit vaatama, vöib lihtsalt olla ja nautida linna rytmi, löhnu, fiilingut.

Jah Porilane olen püüdnudki nii läheneda seal asjale, aga mulle ei meeldi ei Varssavi lõhn, rytm ega ka fiiling. See se jama ongi aga ok õnneks on mul hea seltskond tavaliselt olemas ja see kompenseerib.

Ons kedagi, kes on nautinud Jazz Jamboree'd Varssavis või kontserte Żelazowa Wola's? Kuidas elamusega rahule jäite? Kas piletid tuleb ette broneerida?

Ons keegi taevaminemispühal (15 aug) Poolas olnud ja oskab pidustusi kirjeldada?

Kui aastaid eemal elaksid ja siis isamaad väisaksid, tunneksid, et Tallinna hais ei erine Varssavi omast kuigi palju :-P