trip-krainetrip-ukraine-dark
Naelkummidega Euroopasse

Yere,

kes oskab head nõu anda, kuidas vaielda politseiga Poolas ja Ungaris, kui tuleb naelte pärast ütlemist?

Vaidlemisega jõuad nad ilmselt välja vihastada ja edasi sõit on keelatud, siis jääb üle ainult naelad välja õngitseda. Parem kauple...

küll aga rehvide, ilmselt saad juba Lätis oma tarkuse kätte.

Poolas saad esimese politsei käest mustikasse ja enne edasi ei sõida, kui paarkümmend euri või nopid naelad välja. Kui otsustad maksmise kasuks siis arvesta sellega, et järgmises külakeses ootab järgmine patrull ja siis järgmises juba järgmine jne. Lõppkokkuvõttes nokid ikkagi naelad välja....

Ma ise neljapäeval autoga Zakopane poole teele. Spetsiaalselt võtsin Hakkapelita R sellepärast, et reis plaanis oli.

võimalik ka läbi Poola sõita. Nagu eelkõnelejad juba ütlesid, vaielda pole vaja. Maksta on vaja. Ja üldjuhul ei teata politsei järgmisse külasse seda ette. Rõhk sõnal üldjuhul. 10euri peaks olema piisav.

See naelateema tundub igivana olevat. Enamasti saab jah 20 EUR maksta. Aga kõik mehed pole 100% ostetavad. Sattud selllise otsa ja nokid ikkagi naelad välja. Pealegi ei käi see nii, et peatud, torkad 20 EUR aknast välja ja sõidad edasi. Igale maksmisele eelneb kauplemine, mis eeldab ühise keele leidmist. Nii pika reisi ajal on täitsa normaalne paar korda politsei otsa sattuda. Rikud tahtmatult mõnda märki, ületad kogemata kiirust, peatud vales kohas või mis iganes. Pealegi torkab naelakrõbin hästi silma. Minu tuttav vahetas sellise sõidu jaoks kellegagi rehvid ära. See eeldab sama mõõduga velge ja rehvi. Olgugi, et asjaga oli mässamist, pidas ta õigemaks igasugused jamad juba eos välistada ja mitte raisata oma närve mingi politseiga kemplemisele.

Jääb arusaamatuks, miks üldse peab pressima võõrasse riiki selle seadusi teadlikult mitteaustades, oma pead vahelejäämise pärast vaevates ja siis kõikvõimalikke organeid ära osta püüdes? Jääb mulje nagu mingi kurjategijate riik oleks meil siin, kõik aina nihverdavad, jagavad õpetusi kuidas nihverdada jne. Kui raha laialt politsei äraostmiseks, võiks ju selle raha eest pigem lubatud rehvid alla osta ja muretu sõit. On need naastrehvid alla naelutatud, et enam kätte ei saa?:) Kui raha pole reisile kuluva varustuse ostmiseks, siis tuleks enne raha koguda ja alles siis reisile mõelda. Naastude väljakoukimine on muideks täiesti tasuta tegevus, kuni tunnike nokitsemist. Ja seda, et Poola riigis ja mõnes teiseski on naastrehvid keelatud, on siin juba korduvalt räägitud. Mööda saab sest nii, et neisse riikidesse lihtsalt ei sõideta naastudega. Natukene austust võiks reisija oma külastatavate riikide vastu üles näidata, mitte sinna ülbama minna.

...iga ilmaga kodus. Euroopasse sõites pole kunagi probleeme, ainult Andorras oli raske, kuid sai hakkama (märts 2006). Sõida MS rehvidega ja kogemused ei vea alt.