trip-krainetrip-ukraine-dark
Napoli ümbrus ja "saapa" alumine ots

Lennupiletid Napolisse oktoobris. Vesuuv, Pompei ja Amalfi on plaani võetud, soovitage veel toredaid kohti, väikseid külasid, loodusparke, matkaradu. Rendiauto on olemas. Linnadest hoiame kõrvale. Aega on piisavalt. Kas Aadria mere äärde on mõtet sõita? Kas keegi on käinud Etnal, oskab soovitusi jagada?

Sentiero degli Dei matkarada Amalfi rannikul. Ise pole küll veel käinud, aga plaan varsti külastada.

Oleneb kui palju aega on ja kas on soovi külastada ka saari. Kui aega on ca 1 nädal ja soov külastada ka Iscia, Proccida ja Capri saart, siis sinna mahub veel heal juhul Amalfi, Positano ja mõni matkarada (arvestades, et rannapuhkusele ja nii sama molutamisele väga aega ei kuluta). Kui aga saared ei tõmba ja auto on olemas, siis ma panustaks rohkem Amalfi ja Positano poolele, mulle seal väga meeldis. Vesuuvi ja pompeid ei ole külastanud. 

Kui aga aega on enam kui 1 nädal, siis meile väga meeldis saapa konts. Kuid Napolist on sinna 5h tee autoga. Seal on väga ilusad ja puhtad liivarannad, kristallselge vesi ja mitmed rannad, kus saab snorgeldada (nägime nii meduusi, värvilisi kalu kui ka anemoone) ja koobastes uudistada. Sealsed ranniku linnad on väga mõnusad, pigem väikesed ja väga armsad. Suuremates linnades meie ei käinud, kuna oli tohutult kuum ja lapsed väikesed. Meeldis nii aadria mere poolne osa kui ka vahemere ääres olevad linnad/külad. Iga kell läheks tagasi nii Sorrento kanti kui ka sinna kontsa peale. 

Sitsiilia võtaks ma kohe täitsa eraldi, kui just pole aega vähemalt 2ndl. oleneb muidugi mis tüüpi reisijad olete, meile meeldib igas kohas veidi pikemalt olla (min 2 ööd), et jõuaks nautida kohalikku olu, kuid kui te olete pigem kohast kohta kulgejad ja seiklejad, siis 2ndl jõuab seal autoga tegelikult väga palju.

Millisest rendifirmast auto võtsite, plaan endal ka oktoobris sedasama teha?