Natuke abi otsingul.Horvaatia.

Tere kõigile Horvaatias reisinutele.Küsimus mul selline:Kes on puhanud ja olnud majutatud Brelas? Plaanis järgmisel suvel minna.Koht väike,aga paistab päris sümpaatne.Kas ei hakanud igav-ma mõtlen neil,kes olid?Rahvusrestorane,seal. Üldisel veidike ülevaadet ja arvamust koha kohta. Olen olnud Makarskas,enam sinna ei taha.Soov midagi hingele ja idüllilist.Võib olla keegi oskab midagi paremat pakkuda.Ainult mitte eriti põhja poole.Mäed ja meri on tähtsad.Hind ei ole määrav.August 2015. Suured tänud juba ette,kõigile,kes osustavad abistada. Kuldset sügist kõigile.

Tere, sattusin lugema ja tekkis huvi küsida, kas käisite siis Brelas ja kuidas meeldis? Me oma seltskonnaga nimelt juba mitmed aastad just seal peatunud! Sel aastal olime 25.08-5.09 Oleme käinud mõneks päevaks põhja pool, samuti ka lõunas ja Montenegros ja ikka Brelasse tagasi läinud, on lihtsalt nii mõnus koht.

Tervitades Hely

Lisan siia oma kommentaare Brela kohta. Olime sel suvel, juuni alguses Brelas, kokku 4 ööd. Ööbisime hotellis Bluesun hotel Berulia****. Selle hotelli puhul meeldis just see, et Baška Voda külake on väga lähedal ja Baška Vodas on väga palju erinevaid söögikohti. Samas Baska Vodas endas ööbida ei oleks tahtnud. Ja Brelas neid söögikoht eriti palju ei olnud. Meie hotelli territoorium oli tänu mäeküljes asumisele huvitav, aga muidugi palju astmeid, et jõuda randa. Aga meile väga meeldis see hotell ja selle asukoht ning selle rand (toolid ja varjud olid tasulised). Brela küla ise oli armas, eriti meeldis meile mööda rannaäärt kulgev, enamjaolt betoneeritud promenaad, vahel sekka ka trepiastmeid. Me kõndisime ikka väga palju. Kui lähed mere äärest tänava võrra kõrgemale, siis majade vahelt meri paistab nii ilusasti. Väga ilus küla. Üles mägedesse ei jõudnudki, aga Brelas kuskil oli suur kaart, mis näitas nii jalgsimatka- kui jalgrattaradu mägedes. Ühel päeval tegime ka liinibussiga väljasõidu Spliti, kõik toimis ilusti, ainult et bussipeatus on mäe otsas, nii et rannast mäkke tuleb arvestada ca 30 minutit (täiskasvanutel).

Olime Brelas môni nädala tagasi. Sept lôpus on ka hooaja lôpp, aga minu jaoks oli see täiesti imeline koht. Olin algul päris skeptiline, sest olen Horvaatias ikka juba üksjagu näinud. Aga Brela oli väga mônus. Imeilusad rannad, vaikne ja rahulik. ööbisime Seaview apartementides- super asukoht ja toredad omanikud.http://www.booking.com/hotel/hr/seaview-apartments-brela.et.html?aid=356980;label=gog235jc-hotel-XX-hr-seaviewNapartmentsNbrela-unspec-ee-com-L%3Aet-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3AXX-S%3Abo-U%3AXX;sid=e18a66b77ef19262f22b6ddb2ba0e58c;dcid=4;dist=0&sb_price_type=total&type=total& Paar ööd olime stuudiokorteris- see oli täpselt rannas, paremat asukohta annab otsida. Ja korteri all asuv rand on sisuliselt liivarand, imelise helesinise veega. Otse Brela sadama vastas on ülihea restoran. Restoran, mitte kohalik konoba v turistidele môeldud meelelahutus. üleval mäe otsas on paar kohalikku konobat, kus rohkem rahvuslikku hôngu. Sealne rahvas tuleb autoga järele ja pärast viib koju ka. Nende juures maitstud kaheksajala hautis oli elamus omaette :) Brelas pääseb lihtsalt Splitti, aga ka ümberkaudsed külad nagu Omis on avastamist väärt. Mostaris saab ka soovi korral ära käia. Endal on kahju, et Biokovo mäe otsas käimata jäi, aga ongi pôhjust tagasi minna.