Natuke infot Itaalias reisimise kohta

Jagan veidi infot viimase aja Itaalia reiside kohta. Itaalia on äge. Soovitan kindlasti reisida Ischia saarele, soovitan ka majutust seal, mis eeldab 700 m mäkke ronimist, kuid samas saate mõnusa hotelli (oma köök+vaikne+veranda+ilus vaade+puhas bassein): https://www.residencesandomenico.net

Aga...

Kui reisite Napolisse, Rooma ja mujale Itaaliasse, siis olge valmis booking.com/airbnb.com majutuse scamideks- üles on pandud uued kuulutused korteritega, mida tegelikult ei eksisteeri. Meie reisiseltskonnal juhtus see Roomas. Oleme reisinud mööda maailma ringi ka kolmandates riikides, kuid kusagil pole tekkinud selliseid probleeme. Ärge võtke korterit, millel ei ole kommentaare. Tihtipeale on need korterid diiliga, et tühistamisel raha tagasi ei saa. Juhul kui satute sellise scami otsa bookingus, siis bronnige uus elamine bookingu kaudu, siis on suurem tõenäosus bookingust raha tagasi saada. 

Viimasel reisil Napolisse Ryanairiga maandus lennuk hoopis Roomas. Ryanair organiseeris bussireisi Roomast Napolisse. Bussireis kestis 3h, lisaks ootamine lennujaamas. Ühesõnaga meil oli broneeritud majutus Ischia saarele, kuhu me see õhtu praamiga ei jõudnud, viimane praam läks kl 21.50. Kui soovite Napolis või Roomas majutust samaks päevaks, siis suvel on olnud täiesti väljamüüdud mõlemad linnad ning isegi kui leiad midagi, siis peab maksma hingehinda. Lisaks oli meil seekord Napolis probleem, et booking.com näitab samaks ööks majutusvõimalust, kuid tegelikult on hotell väljamüüdud. Seega soovitus on otsida internetist hotelli kontakt ja helistada enne, kui hotelli suundute. Meil oli umbes 15 hotelli puhul selline olukord. Ühesõnaga võib Itaalias juhtuda, et ööbite pargipingil (õnneks meil seda ei juhtunud, aga ilmselt on läinud lihtsalt õnneks;).

Lisaks peab vaatama kindlasti enne hotelli broneerimist, mis kellani check in on, sest enamus hotellides ei ole 24h.

Kindlasti soovitan teha Itaaliasse reisides reisitõrke reisikindlustuse. Ja varuda piisavalt raha reisitõrgeteks.

Need pettused on ka mujal levinud. Pikalt seda nalja samas linnas teha ei saa, sest vahendaja saab lõpuks asjale jälile. Kahtlustan, et tegu on üleilmse petturite kambaga, mitte kohaliku äriga. Nad lihtsalt liiguvadki oma pettustega virtuaalselt ühest linnast teise hankides endale veebist vajalikud kohalik dokumendid (kõiksugu phishing skeemid aitavad selliseid andmeid kokku imeda, lisaks on veebikaubamajad, kus dokumente saab hulgihinnaga osta; seega olge ettevaatlikud, iga krüptosait, mis teie passi tahab, ei ole legit).

Positiivse tagasiside olemasolu on alati ööbimiskoha broneerimisel oluline. Neid tasub lugeda, sest isegi kõrge hinnangu saanud kohal võib mõni oluline puudus olla (nt küte või jahutus puudu). Tõsi, bookingus on seda lihtsam teha. Mina üritan airbnb kaudu broneerides valida airbnb plusi (Kreekas on neid madala hinnaga rohkem kui Itaalias) või vähemasti superhosti, sest nende puhul võib kvaliteedis kindel olla. Booking puhul vaatan alati kõige madalama hinnangu jätnud külaliste kommentaare ja alles siis positiivseid (välistamismeetod).

1
1

airbnb pettuseid on ka selliseid: bookid kena koha aga öö veedad urkas: https://www.vice.com/en/article/43k7z3/nationwide-fake-host-scam-on-airbnb

ja lisaks on vargad, kes kasutavad airbnb korterite nõrkust - digitaalsete pääsmekaartide puudumist: https://benbressington.medium.com/how-airbnb-hosts-are-joining-crime-networks-to-steal-from-guest-ecda035c38fe

0
1

Meil juhtus selline olukord nädal tagasi Amsterdamis, et bronnitud korterit ei eksisteerinudki!

Tasub olla tähelepanelik..mina läksin selle õnge, et oli silt küljes- Bookingus uus!

Sellist ei julge edaspidi isegi vaadata :P

 Loll õpib ikka enda vigadest :)

Igatahes oli korteri aknal juba väljas ingl. k silt, et Korter pole üürida ja võtke yhendust sellega, kelle kaudu te selle bronnisite. Tegin just sellest sildist pilti, kui uksest astus välja proua ja küsis, kas Teie ka bronnisite meie korteri??  Et me olevat viimase tunni jooksul juba kolmandad kodanikud, kes heas usus siia saabuvad!  Õnneks me bronnisime päev varem uue koha, sest me ei saanud selle korteriga yhendust! Aga läksime ikka vaatama, et mis jamps sellega on??  Ja no õnneks oli meil bronnimiseks nn. tühi krediitkaart, kust ei saa midagi ära võtta :S

1
0

Itaalia reisi jaoks majutust otsides jäi see aasta tõesti silma, et päris palju oli kortereid märkega new to booking. Ma ise ei julenud selliseid valida. Reeglina ei vali ka majutusi, mille on vähe (alla 10) hinnanguid või hinnangud on sisutühjad. Kui hinnang on madalam kui 8/10-st, siis loen läbi kindlasti hiljutised negatiivsed kommentaarid.

Siiani on majutustega üldiselt väga hästi läinud, mõni on ületanud ootusi, mõni veidi kehvem, kuid enamus on vastanud ootusele.

Kui on uus koht, siis kindlasti jalutan ala ka google street view abil enne läbi, et aru saada kas maja ja asukoht on ikka normaalne.

1
0

Airbnb-s tasub jah valida korter, kus piisavalt arvutusi ja superhost. Kui ma Londonisse korterit otsisin, siis nägin seal päris palju ebareaalseid kuulutusi. Näiteks, oli pilt korterist kõrges klaasis majas, aga olles varem seal piirkonnas korduvalt käinud, teadsin väga hästi, et seal piirkonnas kus korter olevat  selliseid kõrgeid modernseid maju pole. Samuti olid osad hinnad ebarealistlikult madalad. Kusjuures, pakuti tube isegi hotelli, 2-3x odavama hinnaga, kui vastava hotell maksab. Need kuulutused kadusid küll sealt päris kiiresti, aga kindlasti said paljud petta. Teine juhus oli mul Kiievis broneeritud korteriga. Host tühistas broneeringu päev enne reisi. Ma olin suht frustreeritud, sest meid oli seltskonnas 11 ja see oli ainuke korter, kus piisavalt magamistube oli.  Õnneks sain kaks uut korterit bronnitud, küll palju kallima hinnaga. Reisi päeval sain aga hostilt, kes bronni tühistas, sõnumi, et korter on nüüd siiski vaba, aga palun makske meile raha siia (Airbnb välisele) kontole. Loomulikult ignoreerisin seda sõnumit.

Samas eks portaalid peavad sellistel juhtudel ka vastutamata. Bookingu puhul võtab raha kontolt maha booking ise, mistõttu on igati loogiline, et kuid teenust ei saa, siis peavad nemad ka selle raha tagasi maksma. Airbnb lahendas mul selle Kiievi korteri teema ülikiiresti omaalgatuslikult ära. Olin veel reisil, kui tuli panga teavitus, et Airbnb on kandnud mulle raha. Ma ei saanud aru, miks nad seda tegid, summa oli ka arusaamatu. Järgmisel päeval tuli aga mailile Airbnb poolt kiri, et nägime, et teie korter tühistati ja broneerisite kaks asemele, hüvitame teile hinnavahe. Väga õige ja professionaalne suhtumine. Ilmselt nad mingeid juhtumeid ikka monitoorivad ka?

Aga Itaalia kohta ka paar mõtet.

Ööbimine. Piirkondades, kus ei ole väga palju majutusasutusi, bronnitakse paremad kohad väga kiiresti täis (nt Como järve äärsed populaarseid külad). Seetõttu võtan ise majutuse ära kohe, kui plaanid on selged. Lisaks olen täheldanud, et mida lähemale reisile, seda kallimaks hinnad reeglina lähevad (see ei puuduta ainult Itaaliat). Just eelmine kuu vaatasin reisil olles huvi pärast, et palju mu tuba maksaks, kui see järgmiseks päevaks bronnida ja hind oli 125 eur per öö kallim kui ma ise 7 kuud ette bronnides maksin.  Kuna paljudel juhtudel on tasuta tühistamise võimalus olemas, siis ei näe ma mõtet majutuse broneerimisega viivitada.

Rongid. Kiirrongid on kohati päris kallid ning reeglina on pikemalt ette ostes palju odavam. Nt 20 eurot vs 55 eurot. Populaarsematel liinidel võib paar tundi ette ostes olla 2 klass juba välja müüdud ja tuleb osta kallim pilet 1 klassi.  Veel tasub arvestada seda, et paljudel liinidel sõidavad nii uued ja moodsad kiirrongid, kui ka vanad regionaalrongid. Hinnavahe on väga suur. Kui sõit on lühike, siis rahalises mõttes ei tasu kiirrongi valida. Toon näite, millest siin juba korra ka kirjutasin. Sõitsin eelmine aasta Brescia rongijaamast Desenzano del Gardasse.  See oli ca 10 min sõit ja kiirrongi pilet maksis 24 või 28  eurot (ei mäleta täpselt), selle vana rohelise rongiga oleks olnud hind 3.4 eurot. Ja ega kiiremini ma kohale ei saanud.

Söögikohad. Milaanos ja muudes suuremates linnades soovitan enne kuhugi sööma minekut netist järgi vaadata, mis reiting vastaval kohal on. Nt Milaanos on väga palju kohutavaid söögikohti, kus söök ei kõlba kuhugi, teenindus on alla igasuguse arvestuse ning hinnad on üüratud. A la 6 eurot kraanivee eest. Sellistes kohtades võib juhtuda ka nii, et panete telefoni laadima ja hiljem näete arvelt, et selle eest tuleb maksta 10 eurot iga 15 minuti eest. Nii palju nii kohutavate reitingutega söögikohti nagu Milaanos, pole ma kunagi kuskil näinud. Populaarsemates piirkondades on samas väga palju nn turistikaid kohti, kus kõik muu võib olla ok, aga söök on Itaalia mõistes vilets. Taolised kohad ei püüagi arvestatava tasemega sööki pakkuda, sest kohe tulevad ju uued turistid peale, mistõttu pole nende eesmärk suunatud sellele, et klient tagasi tuleks. Selliseid kohti oli väga palju nt Sirmiones. Selles osa pean ütlema, et Itaalias võib toidul sõltuvalt kohast olla sama hinnaklassi juures väga suur taseme vahe. Kes naudib head sööki, siis neile soovitan söögikoht Tripadvisorist välja valida ja võimaluse korral ka laud broneerida. Olen viletsatesse kohtadesse sattunud just seetõttu, et eelnevalt välja valitud kohad on olnud täis. Itaalias pole küll nii hull kui Pariisis, kus inimesed isegi lõunasöögiks üle tunni aja järjekorras ootavad, kuid minu kogemuste järgi on heasse kohta sageli ilma broneeringuta raske saada. Selguse mõttes ütlen, et hea koha all ei pea ma silmas fine dining kohta (kuhu tuleb kindlasti laud broneerida), vaid eeskätt just sellist tavalist keskmise hinnatasemega kohta, millel on väga hea reiting ja mis on ka kohalike seas populaarne.

6
1

Milaano söögikohtade osas on huvitaval kombel siiani olnud küll head kogemused. Söök mõnikord olnud küll pisut kallis või liialt tavaline (pizzad jne) aga ühtki halba kogemust pole küll siiani (õnneks) olnud. Pigem et kuna linn suur ja eri piirkondi palju siis raske valida kuhu minna. Ja eriti tore et erinevalt Pariisist vms turismile orienteeritud linnadest on  Milanos arvukalt piirkondi kus kobaras ainult kohalikele suunatud kohti, elu keeb jne. Aga tripadvisori soovitusi tasub muidugi lugeda. Toidu osas saab jah mitmes teises kohas maailmas ehk keskeltläbi  paremini aga atmosfäär, interjöörid ja ka teenindus olnud pea alati lahedad. Ja linnas piisavalt ka mõistliku hinnaga lihtsamaid kohvikuid, seda eemal turistipiirkondadest muidugi, kus saab soodsa hinnaga ka lihtsamat toitu.

Aga võib olla tõesti siiani lihtsalt vedanud. 

Võtmesõna ilmselt turismikeskustest (Duomo jne) eemale hoidmine.

1
0

Räägi natuke Ischia saarest veel. Mida teha-vaadata soovitad seal, millega ringi liikuda jne

0
0

Ischia saar on nii väike, et seal ei saa väga midagi märkamata jääda.

Ringi saab sõita ühistranspordiga, kuid ka rollerite või autoga. Proovisime kõiki vahendeid ja täiesti ok. Mina kusjuures sõitsin elus esimest korda rolleriga. Algul käsi värises, kuid poole saare pealt juba tundus, et olen eluaeg sellega sõitnud.

Pealinn on tore koht, kus ringi jalutada ja shopata, õhtul merekaldal mõnes restos veini juua ja lossi vaadet nautida.

Kuna Forio oli meie hotellile väga lähedal, siis käisime palju seal linnas- väga mõnus linn. Restoranid nii kesktänaval, kui ka mere ääres. Meie ja ka kohalike lemmikrestoran oli RistorantePizzeriaLaTinaia.

Kui muidu olid saare tuntumad rannad ülerahvastatud, siis nt St Angelo juures olevad rannad olid pooltühjad (sinna saab paadiga St Angelo külast). Kihvt oli see, kuidas rannast ära sai- pidid lehvitama paatidele, et nad järgi tuleksid sulle. Vesi läks seal randades ruttu sügavaks.

Aga nädal läheb seal saarel ruttu- kui matkata tahaks, siis mäeotsas on mingid matkarajad ka. Aga sinna tuleb ilmselt minna talvel, kui kuumus ei ole 40 kraadi.

Lisaks on saar täis looduslikke kuumaveeallikaid- nii tasulisi kui tasuta. Aga jällegi, sinna läheks pigem külmemal ajal.

Üks asi veel, osades restoranides on nii, et kaasa ostes on odavam kui restoranides söömine. Istumine ja teenindamine on lisatasu eest.

Vahel tellisime oma hotelli margeritha pitsa ja see maksis ainult 3,5 euri, restos võis see kohapeal süües maksta 6-7 euri.

Ischia on selline mõnus chill-relax, samas itaalialikult boheemlaslik saar.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased