Navigaator sülearvutisse

Kas sülearvutiga navigeerides on võimalikud ka häälkäsklused? Millist tarkvara pean hankima lisaks vastuvõtjale? Kas Elionis pakutav AutoRoute 2007 on ainult kaart?

Autoroute alates 2006 on hääljuhised olemas. Näitab graafiliselt ka allääres. st toimib analoogselt väikestele navidele. Läpakale ja kaardiprogrammile lisaks on vaja GPS signaali. Sobivaim on mõni USB või BT kaudu ühenduv moodul hinnaklass +/-1000eek. Kui olemas käsi GPS koos arvutiga ühendamise võimalusega siis toimib ka. Tarkvara tavaliselt GPS-ga kaasas. Autoroute ei ole ainus, on veel Route66, Marco polo, Map&Guide jpt. Aga (eestis)saadavuselt, kvaliteedilt ja hinnalt jääb ainult MS AR.

Ma oletan, et Autoroute on soft, millele saab eri maade kaarte juurde osta. Kes oskab öelda palju soft arvutis mälu kasutab? Kas keegi võiks öelda kattuvuse % Kreeka kohta.

AR 2007 võtab arvutis ruumi 1,14GB. Kreekast on peal 1 ülevalt alla kulgev põhimagistraal ja Ateena linn. Ja siis veel hulk täppe, mis erinevaid asulaid/linnu tähistavad, aga milleni ühtegi teed ei vii. Ei tea, et AR-ile saaks mingeid kaarte juurde osta või ise lisada.

Uups, mälukasutuse kohta oli ju küsimus, niisiis hõivab autoroute 2007 omale 15 MB jagu mäluruumi, enne ma ütlesin, palju tema all kettaruumi on.

Autoroute'i ei saa kaarte juurde lisada, see kasutab ühte kindlat kaarti, mis on kaasas. Ida-Euroopaga on seis nutune ja juurde lisada ei saa.

...kogemus 2007 suvest läbi poola dubrovnikuni (Horvaatias).Kasutasime esimest korda navigaatorit (läpakas autotoute 2007) - kõik oli väga OK. Paljud kohad kaardil, mis kodus (kuiva trenni tehes) ei avanenud, muutusid kohapeal väga täpselt nähtavaks.See oli meeldiv üllatus. Lääne-euroopa väga täpselt peal. Suurtel ristmikel asendamatu abiline. Läbi küpses ainult 2 voolu-muundurit (põhjuseks väideti, et auto käivitamisel tuleks toide järelt ära võtta) Ungaris olid aga samad asjad 10x odavamad kui meil! Häälkäsklused (ingl.keeles) väga arusaadavad, lisaks ekraanil nooled kuhu ja kunas keerata. Anna minna! Head reisi!

Elionis maksab AR 2007 950.- EEK, Amazonis 39,95 taala, seega 2x vähem.