New York detsembris - soovitusi

Hei tripikad

Tegin enne ka siinses foorumis New York märksõna järgi otsimist, aga kuna tulemusi ei andnud, siis teen ise teema lahti.

Palun soovitusi, mida kindlasti külastada-vaadata-kogeda New Yorkis. New York teadupärast detsembris hästi christmassy ja seda otsima lähemegi. Oleme 3 päeva seal ning tahaks lihtsalt läbi käia kõige "turistikamad" kohad.

Üks asi kindlasti on uisutamine Central Parkis, Time Square külastamine.. aga mida veel soovitate kindlasti külastada või teha?

Ühtlasi samas teemas küsin ka ära, et kus piirkonnas soovitate ööbida? Just et päris lolliks ei maksa ennast 1000dollarit öö, aga et ei asuks ka liiga kaugel keskusest.

Tere!

Alustame öömajast. Kui mainisid, et Central Pargis tahad kindlasti minna , siis soovitan La Quinta by Wundham NY Central Park. Tagasihoidlik, normaalne hotell, 71 streedil, 100m Central Pargist. Mul oli aprillis hind 3 ööd 430 USD koos hommikusöögiga. Hommikusöök oli parem kui Miami ja Philadelphia 4 tärni hotellides. Kui Central Parki lähed, käi kindlasti läbi sealsest väikesest loomaaiast. Fantastid papagoide ja pingviinide majad. Kindlasti mine Summit one Vanderbilt. . Avati alles eelmise aasta oktoobrist ja paljuskes on käinud ka Empires, ütlevad, et see on tunduvalt parem. Endale oli see üks suuremaid elamusi. Panen ka selle kohta video https://www.youtube.com/watch?v=tVthqWtnyI0. Pileti ostsin kodukalt üks päev ennem. Kui lähed, siis samas hoones on üks maailma ilusama arhitektuuriga Raudteejaam.


0
0

Rockefeller Centeri pilvelõhkujate kompleks 51. tänaval on oluline. Seal keskväljakul on see bassein, kus kõigis jõulufilmides uisutatakse. Kas see ka päriselt jääs on, ma ei tea, pole sinna jõulude ajal juhtunud. Filmides on seal suur jõulukuusk. Aga kõigi väljakut ääristavate pilvelõhkujate fuajeed ning fassaadile paigutatud 1930ndate art deco skulptuurid on nagu kokkuvõte Ameerikast. Vaatamist jagub.

0
0

9/11 memoriaali piirkond on üks koht, kus turistid käivad. Sealt on ka Wall Streetile "kiviga visata", minu jaoks oli seal huvitav ringi jalutada. One World Trade Centeri "observatooriumist" avanevad head vaated ja see on vist nendest kõige kõrgem ka..?

Veel võiksite külastada Vabadussammast. See paistab Manhattani lõunatipust ka muidugi ära, aga lähedalt vaadates on palju parem. Võtke näiteks mõnetunnine kruiis Liberty saare ja Ellise saare külastamiseks. Ellise saarel on minevikus karantiinis olnud muuseas palju ka eestlasi, kõige tuntum ehk kirjanik Eduard Vilde.

Ning kui film "Üksinda kodus 2" meeldib, siis kohe Central Parki kõrval asub tuntud Plaza Hotell ja selle alumisele korrusele saab jalutama ning kohvitama minna. Olen netis teistes foorumites näinud kurtmist, et turiste ei olevat vahel sinna sisse lubatud- ilmselt mingi arusaamatus ja keelebarjäär. Seal on jah nt Central Parki pool mõned uksed ainult hotellikülastajatele ning portjeed ei luba teisi juhuslikke inimesi nendest ustest siseneda. Aga selle igavese müraka hoone teisel küljel on sissepääs turistidele vaba.

Majutus on Brooklynis ilmselt veidi odavam ja sealt saab tegelikult väga kiiresti metrooga Manhattanile. Aga saan aru, kui "see ei ole ikka see..". Manhattan on siiski Manhattan ja New Yorgi külastamise ajal võiks ikka seal majutuse võtta. Kui Bookingust vms lehelt vaatate, siis ärge latti väga alla ka laske- reiting peaks olema vähemalt 8/10, muidu tõenäoliselt peate pettuma.

2
0

Järsku huvitab, Panen oma aprillis oldud 3 päevase NY oleku tegevused kirja. Nagu eelnevalt kirjutasin ööbisin Central Park juures W71 street. Seega.

1. pool päev -- jala - Central Park loomaaed - 5 avenüü (kohe loomajaia sissekäigu juures) - Trump Tower - Rockefeller Center - w45 street - Time Square - 7 avenüü -- MjaM World House - ja tagsi hotelli.

2. W 72 street metrooga ( võrreldes Kahe Kange ajaga on nüüd metroosse pääs väga lihtne. Lihtsat oma panga kaardiga skannid. Ainus asi milles tuleb olla tähelepanelik, et ühesuguste tähtedega rongid on nii ekspressid kui ka tavalised, nii et võib oma peatusest mööda kihutada) - Bowling Green jaam -- Vabaduse samba Cruise - tagasi tulles - jala - Broadway - World Trade Center - Barklay Streedi kaudu Brooklyn Bridge - Brooklynis nats kolatud ja tagasi metrooga.

3. Metrooga - 34st Penn Station - Mööda W34 st - Hudsoni jõe äärde - Vessel ( tasub käia, kui tuult ei ole-tasuta) - tagasi sam teed (möödume Empirest) -Madisson av - Summit One +Raudteejaam)- siis lihtsalt nii sama Mannhattenil

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased