Normaalse hinnaga autorenti Ljubljanas (u nädalaks) - aidake, kes teab!

Hei! Oleme juba kohe-kohe tulemas Sloveeniasse, aga probleemiks on auto rentimine. Jäi viimasele minutile ja nüüd ei leiagi midagi soodsa hinnaga. Sooviks käia ära ka Horvaatias, võibolla ka Itaalias – need rendifirmad, keda olen vaadanud, tahavad üle piiri käimise eest 30 eurot. See on meie jaoks liig, niigi on rent kuskil 240 eurot, peame veel rentima lastetooli ja lisajuht on ju ka tasuline.

Aidake, Sloveenia eestlased – kas keegi teab mõnd head rendikat, kust saaks u nädalaks auto, kättesaamise koht Ljubljana, soodsalt – nt 220 eurot kokku oleks juba hea, võib ka pisut rohkem, aga 300 on juba kallis. Me maabume Ljubljanas, aga kohe sõidame edasi Portorozi.

Vaata http://www.autoeurope.eu. Panin alguseks järgmise laupäeva ja pikkuseks 7 päeva ning selle summa eest on valikut küll. Mõnel kohalikul firmal on ka tasuta lisajuht. Samas võib mingeid muid lisasid juurde tulla. Vaata suuruselt sobivate autode juures reeglid üle ja liida vajalikud lisad kokku. Omavastutuse lisakindlustus tuleb odavam, kui võtta see otse kindlustusfirmast. Näiteks http://www.worldwideinsure.com. Lastetooli saab sõltuvalt lennufirmast ise kaasa võtta. Kui lendate odavlennufirmaga, siis on asi muidugi keerulisem.

Meil on kaasas kaks last ja ühe tooli, tegelikult küll istumisaluse, juba võtame ise kaasa. Teisele lapsele on vaja suurt tooli, meil on endal neid kaks, aga kaaluvad nad nii palju, et kaasavõtmine on paras peavalu. Käru tuleb niiehknaa veel kaasa. Suurema lapse tooli kaasavõtmine poleks probleem, aga 3aastase oma peab ikka korralik olema ja need kaaluvad palju.

Seal Autoeurope'is ei ole midagi alla 280 euro, kui arvestada kokku kõik kohustuslikud asjad: lisajuht, tool, välismaale minek. Portorozist 20 km ida või lääne poole minnes tuleb kohe korra eest 30 eurot maksta! Minu meelest on see röövimine. See odav hind on vaid esialgsel pilgul odav, kui hakkad vaatama, mida see sisaldab või ei sisalda, siis saad aru, et kõikide peidetud kulude kaudu tuleb veel samapalju otsa!

Olen varem Autoeurope'ist autot võtnud ja tean, et neile meeldib ka veel paar kuud tagantjärele krediitkaardilt mingeid lisatasusid maha kammida. Ebameeldiv kogemus ühesõnaga. Kunagi aga rentisin Sloveenias auto mingilt täielikult noname-firmalt, kelle teenindus oli väga paindlik ja mõnus ning hind odav. Kui teaks, mis firma see oli, küll oleks hea :) Seepärast küsingi siit, ehk keegi kohalik teab mõnd väiksemat firmat, Avistest, Sixtidest ja Hertzidest lihtsalt alla 300 ei saagi.

Aga tänan selle kindlustuse vihje eest, sellest on abi!

Meil on kolme lapse peale samuti üks istumisalus ja siis suur väikelapsele mõeldud tool. Ja selle oleme alati alla ära andnud. Nii moe pärast oleme ise kaasa võetud pakkimiskilega üle ka tõmmanud. Pärast pagasilindilt laadib kogu selle koorma kärule ja käruga autoni välja. Või kui on transfeer võetud, siis on selles ka hea, kui oma tool on juba olemas. Kuna lubatud pagasiühikuid on viiekesi suurema firmaga lennates päris suur hulk, siis pole üldse mingit muud varianti viitsinud kaaluma hakata. Osad Ljubljana rendifirmad on siin kirjas - http://www.ljubljana.info/car-rental/. Äkki tuleb midagi tuttavat ette.

Arvamus, et mingist kohalikust väiksest firmast saab odavamalt kui suurtest, on sageli ekslik. Soovisin just Sitsiilias Comiso lennuväljalt nädalaks autot rentida ja kohalikud väiksed firmad tahtsid saada umbes 350€. Hakkasin siis proovima erinevaid suurte firmade saite kombineerituna mõnede kliendikaartidega ja leidsin lõpuks auto Hertzist 160 € eest. Selle hinna sain tänu Lufthansa Miles and More kaardile ja broneeringule, mida alustasin www.hertz.de/milesandmore. Selle kaardi saad endale kohe netis tasuta teha ning ajutise kaardinumbriga broneerida. Juulis saab Ljubljanas sellise kombinatsiooniga auto nädalaks alates 168 eurost.

Netis ju on neid pakkujaid-vahendajaid ikka kümneid. Võtsin nt. esimese meeldetuleva - arguscarhire.com-i, kelle kaudu saab Budgeti rendifirma 5-ukselise väiksema klassi sõiduki (VW polo vms) baashinnaga 122 euri. Sinna lisandub lisajuht 25€, lasteiste 35€ ja piiriületuse tasu (polegi seda lisatasu varem väga tihti seda kohanud, kuid tundub, et Sloveenias on see maks tavaline), mis on ka ca 35€ ning jääbki summa sinna soovitud 220€ piiridesse. Soovi korral võid võtta lisaks ka täiskindlustuse, mille hind on 20€ päev, kuid sel juhul ei mahu see sinu eelarvesse enam. Neid vahendajaid on ju veel palju ning osad pakuvad ka sellist diili, et kui autoga mingi kahju juhtub, siis saad omavastutuse hiljem vahendusfirmalt tagasi. Vt nt. http://www.billiger-mietwagen.de/ http://www.economycarrentals.com/ http://www.economybookings.com/ jne. googelda ja proovi erinevaid variante.

Lisaks tasub muidugi ka neid üldteada hindatõstvaid asjaolusid järgida, et võimalusel vältida sõiduki rentimist otse lennujaamast ning kui fikseerid sõiduki tagastamise aega, siis pane see 1h varemaks kui sõiduki võtsid. Nt. võtad 14.07 kl 12.00 ja tagastad 21.07, siis tasub tagastuse kellaajaks panna kõige viimasena 11.00. Muidu osad rendifirmad võivad selle 1h eest lisada hinnale terve päeva renditasu.

Kui on küsimusi Sloveenia kohta, vajate abi reisiplaanide koostamisel jne.. Kui meie jääme hätta- küsime abi Sloveenia Suursaatkonnast, kus meid toetatakse alati. Ja kindlasti soovitame külastada epoodi:shop.pullpunt.eu - kus saab osta ja aimu Sloveenia toodetest. FB lehelt oleme leitavad nimega Estonian-Slovenian Friendship ning koduleht on : www.pullpunt.eu

Eesti Sloveenia Sõprusklubi