Nõuded Qatar Airwaysiga lendamisel?

  Tere!

Plaan lennata Qatar Airwaysiga 17.jaanuaril Helsingi - Doha  - Sansibar.

Kas on vaja eelnevalt teha testi või midagi muud? Kui kellelgi majutuse soovitust, oleks ka tore teada.Plaan esialgne peatuda Paje rannas 2 kuud.Sansibar on üks väheseid sooje maid . kus pole mingeid koroona jamasi, ei maske, ei teste.Lendame!

Mina lendasin sama marsruuti novembris. Koroonatesti, mis mul tehtud oli, ei küsinud kusagil keegi. Lennukis peab kandma maski ja visiiri.

Ma tegelikult ei usu, et kalle157 välja lastakse.

Tansaanias koroonat pole, seega mingit paberit ei küsita. Nii lihtne see ongi. Qataril savi sellest sammuti. Kuu aega tagasi veel pidi Qatariga lendama mingid visiirid peas. Täna seda jama enam polnud.

Endal kuuaja pärast sama suund, anult algus TLL,, tagasi ARN-TLL,  just uurisin põhjalikult Qatari kodulehe- ei olu kiskil juttu hetkel, et oleks vaja kuskil mingi testi, ZNZ jõudes vaja mingi tervise leht, et olet terve ja muu paberimajansus..

Zanzibari osas ei oska kommenteerida, aga laias laastus on Qatariga lendamise nõuded suuresti seotud riigi nõuetega, mis on kirjas nt IATA lehel. Ma lendasin viimase 2 kuu jooksul Qatariga Maldiividele ja Rwandasse. Mõlemal korral nii Tallinnas (pealiskaudselt), Soomes (väga põhjalikult) kui Dohas (väga põhjalikult) uuritud koroonatesti paberit. Mh tehti sellest ka pilt / koopia, ja allkirjastada oli vaja Qatari nn nõusolekuvorm terviseandmete töötlemiseks. 

Visiiri pidi 27.12 lennates kandma, aga 04.01. ja 05.01 enam visiiri ei jagatud ja ei olnud nõutud (soovi korral sai selle pardapersonali käest küsida).

Lisaks sain alles Qatarilt kirja, et nende uute reeglite järgi nôuab Qatar Airways teatud riikidest reisides 96h vana koroonatesti sertifikaati. Hetkel kirjas nii: "In our current network, these countries are Bangladesh, Brazil, Iran, Iraq, Pakistan, Philippines, and Sri Lanka. They will also be required for passengers travelling with us from India, Nepal, Nigeria and Russia, when we resume our services from these countries."