Novatoursiga Kuubale

Tere.2018 hakkas Novatours pakkuma Kuuba reise. Esimesed satsid peksid detsembris juba käinud olema. Kas keegi käinutest tahaks ka Tripis oma muljeid jagada? Ise olen minemas veebruaris ja igasugune info on teretulnud. 

Ise küsin, ise vastan. Midagi hullu ei olnud aga eelistan ikkagi põhjanaabrite reisifirmasid. Näiteks lennukis istekohtade valimine- ka raha eest tundus Novatoursile võimatu missioon.Suur reisikirjutaja pole, aga küsimustele vastan meelsasti.

Mul on sama küsimus. Kas tasuks osta kalli raha eest 5 tärni kõik hinnas paketti? Kui minna lihtsalt lesima ja puhkama.

ega ometi Smartlynxi A320 piinapinkidele ei pandud vahemaandumistega? :DBrittkin, 5tärni lesimispuhkuse saab hoopis kvaliteetsema hoopis lähedamal ja hoopis odavamalt. Egiptus, Türgi whatever. "5tärnikal" ja reaalsel 5-tärnikal (Mandarin Oriental Bodrum) on muidugi vahe.

Ma olen käinud 8 korda Egiptuses ja 6 korda Türgis. Enam ei soovi. Novatours teeb Kuubale läbi Soome lennu. Ja kuna nüüd hakati tegema Kuubale ja Dominikaani paketikaid siis sooviks ka infot kui kellelgi oleks jagada. Lähimad kohad kõik läbi käidud.

Noh Kuuba on sovjeetlik lagunend urgas sõbralike inimeste ja 50ndate autodega, Juku-Kalle Raid just kirjeldas seda värvikalt Facebookis.  Kui selline nostalgiariik sulle meeldib, siis mine. Aga 5tärni lesimiskvaliteeti seal pole, siis pigem juba mingi Dominikaani luksusasi.https://indianajo.com/varadero-beach-resorts-cuba.html

Pagan, oleks mul see maailm sama must-valge nagu Snoobil! 5* lesimiskvaliteet on minu arust üks hullemaid asju, mis inimesega juhtuda võib. Kõigest huvitavast ära lõigatuna olla pole just see kogemus, mida reisilt ootaks. Aga jah, saab vähekogenud remondimeestele instasse pilte panna ja puha.

Ei olnud viietärnis. Jutt siis Varaderost. Sol Sirena hotell. Kohalike arvates neli tärni andis sellise Egiptuse 3-4 välja. Siseviimistlus koosnes põhiliselt kollaseks tõmmanud silikonist. Kuigi vana ja kulunud, oli kõik olemas. Süüa sai väga hästi ja rumm voolas ojadena. Naabruses oli uhkemaid elamisi muidugi ka.  5* lesimiskvaliteet täiesti olemas. Kõrval valmis just täiesti uus hotell. Sel aastal on valikus ka: Melia Internacional.Juku-Kalle võib ju omal käel seigelda (tegelikult koos võttegrupiga). Tal aega on. Kui tahta kümne päeva jooksul mõned rannapäevad teha ja ülejäänud aja mööda vaatamisväärsusi ringi kolistada, on reisibüroo+ kohalikud organiseeritud grupireisid minumeelest esimene valik. Muidugi kolistaks omal käel, kuude kaupa mööda saart, aga näe  tööandja saadanas saab kadedaks ja ei taha lasta.Kas võtta 5tärni või vähem, on igaühe enda asi. Kui ainult basseini ääres olla, siis kallim on vist parem. Rand on aga iga hotelli juures samasugune. Muidugi mida kallim hotell, seda rohkem tümpsu. Ei mingit Smartlynxi. Novatours käib Kuubal Finnairi liinilendudega. Võta või äriklass, kui kannatab.

Sai kah 2018 Kuubal käidud - ise ja omal käel, ei mingeid valmis ekskursioone, veel vähem ette bronnitud hotelle.  Varaderosse küll ei jôudnud, kuid nii mônedki muud kohad piki Kuubat said ära nähtud. Sai ka kohalikega suheldud, rannas vedeletud ja kohalikku sööki-jooki korralikult nauditud. Ööbimised kohalike juures casades. Pea kôik sai orgunnitud jooksvalt kohapeal. Imeline riik ja imeline reis, ei mingeid probleeme, ainult puhas nauding :).Lennujaamas, tagasi sôites, kohtusime ühe eesti paariga. Nemad olid puhkuse veetnud Varaderos kôik hinnas paketiga ja lôpuks ka Havannasse jôudnud. Nende reis nii hästi ei läinud - toidumürgitused, petta saamised jmt oli neil juhtunud :). Aga mis ma lôpuks öelda tahan on see, et eks igaühele ole oma - kes kondab rôômsalt mööda maad ringi, kes soovib vedeleda vaid hotellis basseini ääres. Mina olen see esimene, aga teise variandi puhul on targem ilmselt kûll vedeleda kuskil lähemalt, sest basseinivesi on ikka ühesugune nii Kuubal kui Egiptuses :), (vist. pole ise küll Egiptuses käinud :).