Ööbimine Hawaiil

Kas keegi oskaks soovitada odavamaid ööbimispaiku Honolulul ja Mauil, mis oleks enam vähem elatavad ? Netist on neid igasuguseid saanud vaadata aga odavamate kohta on suht vähe pilte ning ei tea kui palju need reaalsusele vastavad. Hinnaklass oleks kuskil 60-130$

Mina soovitaks ööbida magamiskotiga otse ookeanirannal. Mida paremat veel võiks tahta - soe, pehme (liiv), mahe tuuleõhk... Koha peal olles kohtas päris palju selliseid matkaselle, kes õhtul oma magamiskoti rannas lahti rullisid ja hommikul uuesti kokku panid. Randades on olemas dishidega riietuskabiinid (õigemini pigem küll majakesed). Ja ilm on niipalju soe, et lisaks magamiskotile pole enamat vajagi.
iseenesest aga leiab 100$ öö hotelle ka otse Waikiki beachil. Mõnusat reisi!

Soovitan uurida Marc Resorts veebilehte: www.marcesorts.com ja siis veel: http://www.affordablehawaiivacations.com/ ja/või: http://www.hotelscheap.org/states/hawaii.asp

Sealt saad vähemalt infot mis hotellid ja kus asuvad. Rannas ööbimist ei soovita planeerida, tavaliselt korjatake randades vedelejad peale päikeseloojangut ära kui just kämpimise lua pole konkreetses rannas. Lõkke tegemine ka on enamasti keelatud.
Ilusat puhkust!

http://heymaui.com/KiheiBayVista.htm
Ööbisime nädalake seal. Elamine oli täitsa ok selle raha eest.

http://www.hostelz.com/hostel/16995-Seaside-Hawaiian-Hostel-Waikiki

Keset waikikit Honolulus seaside tänaval on täitsa kena kohake. Rahvas on lõbus ja hinnaks kujuneb ~63$ öö.

Ise tegelen ka just öömaja otsimisega Mauil. Läheme mehega8 novembril ja peatume veel Kauail ja Oahul.Kui reaalne see on et esimesel saarel on öömaja juba olemas aga teistele saartele otsime ise?
Leidsin selle lehekülje ja kirjutasin sinna. Sealt otsiti mulle hotell. Aga nüüd mõned küsimused.
Kui tahetakse et ma maksan ära 20 % hotelli hinnast ja krediitkaardi numbrit, siis kui ohutu see ikkagi on saata oma krediitkaardi numbrid?
Lubatakse ka auto lennuväljale saata kui soovi on, aga mis autot peaks soovima ja mis umbjoontes maksab nädal?
Oleks tänulik kui teadjamad vastaksid
Christina

Nimetatud leht on Maui ametliku büroo oma ja üle terve USA riigi on need bürood väga kindlad (ja ohutud, ehkki - defineeri "ohutu"?)
Tavaliselt on selle büroo nimi "Convention and Visitors Buerau", ehk CVB, mõnel pool on Buerau asemel "Authority", ehk siis CVA). Võib võrrelda Eesti Turismiagentuuriga, millel igas linna(jao)s oma büroo ja mis vastutab kohaliku turismi heaolu eest.
Tavaliselt küsib hotell kogu raha majutuse eest ette või tahab nagunii krediitkaarti broneeringu garantiiks, nii et midagi enneolematut selles 20% küsimises ei ole. Krediitkaardi numbrit küsitakse igal pool, nii et selle numbri väljaandmise paranoiast tuleb üle saada - selleks see number ongi, et broneeringuid garanteerida.
Palu kindalsti saata endale arve (Invoice) enne kui keegi miskit kaardilt maha arvutama hakkab. Samuti küsi Credit Card Authorization Form vormi koos arvega. Arve annab Sulle summa, ja see krediitkaardi vorm on selleks, et sina saaksid oma nõusoleku anda summa krediitkaardilt mahavõtmiseks. Vorm kehtib ainult selle konkreetse summa ulatuses, mis sa sinna vormile kirjutad!
Auto lennuväljale saatmise all mõtlevad nad äkisti hoopis lennujaama transfeeri - autojuhiga autot. Küsi kui palju see maksab, see võib olenevalt hotelli kaugusest lennujaamast olla mitusada dollarit. Takso on odavam.
Rentida autot saab ka lennujaamast või kui "auto saatmise" all mõeldi rendiautot, siis küsige "economy vehicle" - see on väikseima kütusekuluga auto. Kindlasti uuri ka missugusest agentuurist auto renditakse ja missugused on kindlustustingimused (pahatihti on kindlustus rendihinnast kõrgemgi veel).

Save on prices for hotel bookings and discounted lodgings in New York NY. Search, reserve a hotel room and recieve up to 70% off normal rates! We also offer cheap motels at bargain rates, discount hotel reservation and special lodging. We are your best source for cheap hotel booking in New York New York.
http://www.hotelsatanywhere.com/usa/ny/new-york-hotels/

Teema on kuidagi väga aegunud, seega uuriks uuemat infot. Vaatan praegu erinevaid hotelle Oahu saarel ja ei oska kuidagi otsustada - kas valida mõni suvaline hotell Waikiki ranna lähedal või pigem kondo kuskil eraldatumas kohas? Väga ahvatlev on võtta hotwire kaudu mõni soodne pakkumine, kuid siin tekib jälle küsimus, kas autole parkimiskoht on ka saadaval.
Ootaks mõnda värskemat soovitust :)

Hotelle ja hostelle on palju, nagu tead. Ise ööbisin (2009 jun.) väikeses perehostellis. Nimi oli "Alohilani" ja paiknes Ester st ja Upper St ristmikus. Mäletan, et ukse kõrval, maja seinal oli suur ja puine laeva rool. Hoones oli kolm, neli tuba koos dussiga. Ööbimine maksis, täpselet ei mäleta, 6 usd koos hommikusöögiga. Õuel sai grillida, eraldi oli veel raamatukogu koos tv:ga. Pere hobiks oli vist surffimine ja jalgrattad. Neid olid kõik seinäärsed täis.

Soovitan Waikikis Aston Banian hotelli, kus on ka soojaveebassein,saun, grill, tennis ja toad köögiga. Olime(jaan.kuus) neljakesi ühe magamistoaga ja köögiga avaras ja mõnusas numbris. Hind ca 400EEK inimeselt. Hotelli all on parkla ja liinibussi peatus samas hotelli kõrval. Randa 200-300m. Jäime väga rahule.

Olen Havail viibinud kahel korral. Esimesel korral Mauil, millest ma olen ka siin varem rääkinud. 2009.a. novembrikuu viibisin 2 nädalat Oahul ja 2 nädalat Kauail. Oahu saarel viibisin Waikikil, mis ongi Oahu põhiline hotellide piirkond. Waikiki on päris pikk rand, mingi 3 km. Palavusega annab kõmpida teise ranna otsa. Waikikil ööbisin kahes hotellis. Päris hea hotellikett on Aqua. Esimesed 2 nädalat ööbisin Aqua Equusi hotellis, mis oli äsja renoveeritud ja väga mõnus sisustusega. Kahjuks ei olnud hotellis ujumiseks mõeldud basseini. Õnneks rand oli üle tee ja Hiltoni lagoon oli ka suht lähedal. Samuti oli paari sammu kaugusel Ala Moana kaubanduskeskus. Equus asub ühes Waikiki ranna otsas. Samas oli lähedal ka Ala Moana rand ja park. Rand on mõnusalt inimtühi ja laineteta, kuid pargis elab palju asotsiaale (neid elab üldse Oahul jube palju ca 10 000).
Teine pool ajast viibisin teiselpool Waikiki ranna otsa-Aqua Oahu Park Shore Waikiki. Mis oli Equusi tasemega küll budgetlikum, aga see eest asukoht oli parem-hotelli basseini äärest oli võimalik merd vaadata. Selle hotelli lähedal oli ka loomaaed ja roheline park. Waikikil ööbides tuleb arvestada sellega, et parkimiskoht võib hotellist olenevalt maksta peaaegu sama palju kui ööbimine ise. Aga kui ööbid ühel- või teisel pool waikikit, siis saad auto parkida lähedal olevatesse elamurajoonidesse.JA üldiselt tasub auto rentida, kuna saarel palju kohti, kus võiks käia. Ja auto rendi hinnad ei ole üldiselt väga kallid.Ja kui sa tahad Waikikilt kuhugi minna, siis jala ei käi keegi seal saare peal. Kui siis ainult autost jala lähimasse punkti ja tagasi.

Waikiki puhul tuleb arvestada ka sellega, et kord kuus 3-4 päeva jooksul on rannas jellyfishid, milledega kohtumine ei pruugi hästi lõppeda.

Kauail viibisin Kapaas Aston Islander hotellis. Väga mõnus hotell- puhas, oma rõduga, vaatega ookeanile, hea bassein ja kuum jacuzzi,barbecue area, privaatne rand, toas miniköök, parkimiskoht. Asukoht nõuab auto rentimist. Lähimad toidupoed ja supermarketid asuvad 1 km kaugusel. Sinna saab ka jala minna, aga peale sinu sinna keegi jala muidugi ei kõnni! Lihuesse sai sõidetud 1 kord ka bussiga, kuid seda ootasin tund aega. Hotelli hoovil on ka üks pubi, kus käsisid nii kohalikud kui ka hotelli külalised. Nädalavahetusel olid elava muusikaga peod.

Vastan ise ka enda küsimusele:
Waikiki's võtsin 2* hotelli hotwire kaudu: hinnaks 62 $ + tax/öö. Sain Waikiki Gateway hotelli, mis asub kahe bloki kaugusel rannast. Positiivse külje pealt sai parkida tasuta Ala Wai kanali ääres, mis oli umbes 20 m kaugusel. Tuba normaalne, 2 topeltvoodit, tasuta hommikusöök ja tasuta Internetiruum.
Ühe öö teiselt saarelt tulles sai ööbitud Honolulu lennujaama lähedal lennujaama hotellis Pacific Marina Inn'is. Läbi priceline'i 57$ + tax öö. Kaks topletlaia voodit, tasuta wifi ja lennujaama transfer.
Suurel saarel sai ööbitud Konas: esimene öö 72 $ Kona Seaside Hotel, läbi hotwire 72$ + tax, järgmine öö 78$ + tax (kohapealt pikendades). Parkimine lisaks 5 $. Hilo Seaside Hotel maksis telefoni teel broneerides 84 $ + tax, Uncle Billy's Hilo hotel aga 93$ + tax (sisaldas hommikusööki). Kõik toad olid tavalised, normaalsed 2 topeltvoodiga.
Autorent (fullsize) maksis keskmiselt 30 eurot päev, täiskindlustuse ja 0 omavastutusega. Markidest sai näiteks 2010 a. Chrysler 300 Touring'u ja 2009 a. Dodge Magnum'i (Dollari autorent). Külgboksi parkimise soovitan enne selgeks õppida, sest kui parkimise nurk on üle 12 kraadi, saab 50 dollarit trahvi.

Mina broneerisin hotelli Hawaiian Monarch Waikiki ranna lähedal augustiks 2010 (kokku 13 ööd) reservetravel.com leheküljel. Sain odavalt kätte, kahe peale 750 USD (include tax).