Viimased kommentaarid

Phuket võrdub minu jaoks Sharm el Sheikiga. Igale ühele oma, paljudele meeldib ka Sharm el Sheik. Eks see on tunnetuse ja reisikogemuse asi. Käisin Tais siis, kui olin juba 8 kuud rännanud maailmas ringi ja sel hetkel tundus mulle Phuket täiesti mõtetu koht, ei üllatanud mitte millegagi. Võibolla mõnel muul eluhetkel oleks mulle Phuket väga meeldinud.

Aga Koh Samui tundus kuidagi mõnusam koht, inimesed ei elanud kukil ja turiste oli seal vähem (vähemalt selles piirkonnas, kus elasin).

Olen käinud nii Koh Samuil kui ka Chiang Mais. Chiang Mai on üks suur linn keset Taimaad, kus motikate bensuhais käib üle pea. Küll asub Chiang Mai kõrval dzungel, kus on võimalik turistidel reise ette võtta (sõita elevandi seljas, matkata dzunglis, külastada orhideekasvandust, sõita jõe peal bambuspaatidega, käia turistidele mõeldud hõimurahvaste külas jne. Lisaks võtsin Chiang Mais kokanduskursusi, mis oli väga vahva üritus. Selles linnas on palju turge ja mingi öö turg oli ka. Sattusin juhuslikult sinna linna siis, kui seal toimus laternafestival, mis oli omamoodi vaatamisväärsus. Jala käia selles linnakeses eriti ei anna (kõnniteid lihtsalt pole).

Koh Samui oli selline chill koht, kus saad nii rannas olla kui ka nt motikaga ringi sõita ja keskmaal dzunglis matkata. Lisaks saab seal ka igasugu ekskursioone võtta jms.

Üldiselt ma ei ole Taist eriti vaimustuses, kuid kui peaks Tai sihtkohtade pingerea koostama, siis see oleks järgmine: I koht Koh Samui II koht Chiang Mai III koht Phuket

Olen Havail viibinud kahel korral. Esimesel korral Mauil, millest ma olen ka siin varem rääkinud. 2009.a. novembrikuu viibisin 2 nädalat Oahul ja 2 nädalat Kauail. Oahu saarel viibisin Waikikil, mis ongi Oahu põhiline hotellide piirkond. Waikiki on päris pikk rand, mingi 3 km. Palavusega annab kõmpida teise ranna otsa. Waikikil ööbisin kahes hotellis. Päris hea hotellikett on Aqua. Esimesed 2 nädalat ööbisin Aqua Equusi hotellis, mis oli äsja renoveeritud ja väga mõnus sisustusega. Kahjuks ei olnud hotellis ujumiseks mõeldud basseini. Õnneks rand oli üle tee ja Hiltoni lagoon oli ka suht lähedal. Samuti oli paari sammu kaugusel Ala Moana kaubanduskeskus. Equus asub ühes Waikiki ranna otsas. Samas oli lähedal ka Ala Moana rand ja park. Rand on mõnusalt inimtühi ja laineteta, kuid pargis elab palju asotsiaale (neid elab üldse Oahul jube palju ca 10 000). Teine pool ajast viibisin teiselpool Waikiki ranna otsa-Aqua Oahu Park Shore Waikiki. Mis oli Equusi tasemega küll budgetlikum, aga see eest asukoht oli parem-hotelli basseini äärest oli võimalik merd vaadata. Selle hotelli lähedal oli ka loomaaed ja roheline park. Waikikil ööbides tuleb arvestada sellega, et parkimiskoht võib hotellist olenevalt maksta peaaegu sama palju kui ööbimine ise. Aga kui ööbid ühel- või teisel pool waikikit, siis saad auto parkida lähedal olevatesse elamurajoonidesse.JA üldiselt tasub auto rentida, kuna saarel palju kohti, kus võiks käia. Ja auto rendi hinnad ei ole üldiselt väga kallid.Ja kui sa tahad Waikikilt kuhugi minna, siis jala ei käi keegi seal saare peal. Kui siis ainult autost jala lähimasse punkti ja tagasi.

Waikiki puhul tuleb arvestada ka sellega, et kord kuus 3-4 päeva jooksul on rannas jellyfishid, milledega kohtumine ei pruugi hästi lõppeda.

Kauail viibisin Kapaas Aston Islander hotellis. Väga mõnus hotell- puhas, oma rõduga, vaatega ookeanile, hea bassein ja kuum jacuzzi,barbecue area, privaatne rand, toas miniköök, parkimiskoht. Asukoht nõuab auto rentimist. Lähimad toidupoed ja supermarketid asuvad 1 km kaugusel. Sinna saab ka jala minna, aga peale sinu sinna keegi jala muidugi ei kõnni! Lihuesse sai sõidetud 1 kord ka bussiga, kuid seda ootasin tund aega. Hotelli hoovil on ka üks pubi, kus käsisid nii kohalikud kui ka hotelli külalised. Nädalavahetusel olid elava muusikaga peod.

Kuula r2 reisipalaviku 03.05.09 saadet Balist, Balit küastas Heidy Purga. Olen ise käinud ja minu arvates annab ta hea ülevaate sellest saarest.

väga hea vaade õhtuseks tulede showks, lähedal ka maailma pikim välielevaator mäest ülestulekuks. Vaatasin, et tuba seal praegu 700 krooni. Botaanikaaia kõrval, merest km eemal.

Olen olnud Days Inn Miami Beach/South Beach hotellis. Midagi hiilgavat ei olnud toa sisustuses, selline 80. aastate sisustus nagu ikka Ameerikas. Aga selle days inni puss oli see, et see ranna ääres ja ocean drive ile sai jalutada mööda promenaadi mingi 20 minutit. Parkimine oli seal tasuline tänava peal 1h 1 dollar. Paistis, et seal nüüd ka tasuta internet ja bassein. Saime soodsa ööbimise sinna kupongite raamatust, mingi 70 dollarit öö.

Aga ma tahaksin siin veel hoiatada, et kui minek märtsis siis ei tasu Miami South Beachil lootma jääda sellele, et astun uksest sisse ja küsin hotellist hinda, kuna Ameerika pubekatel siis kevadvaheaeg ja nad on kõik sinna kokku tulnud. Käisime mingi 20 hotelli-motelli läbi ja kõige soodsam tuba oli 300 dollarit, panime Miamist ajama põhja poole ja väljaspool Miamit leidsime endale norm hinnaga motelli toa.

Bali on Aasia sihtkohtadest üks ägedamaid kohti. Olen ise käinud nii Tais kui Hiinas, Austraalias jne., aga Balisse läheks ma igatahes 10x enne tagasi kui Taisse. Kui ma käisin Balil, siis olin just Sanuris. See piirkond meeldis just sellepärast, et kui ülejäänud Bali oli väga ülerahvastatud, siis Sanuris sai vaikust nautida. Restoranid olid väga tasemel (väga modernselt sisustatud) ja suhteliselt odavad, k.a. mereannid, mis mujal on ülehinnatud. Mõnes restoranis on ka Bali rahvustantsijad. Sanuris ookeanis ujumas ei saa käia, sest seal tõusud ja mõõnad päris suured, et võib juhtuda, et meri taandub km. Kuid samas on seal väga mõnus mereäärne promenaad, kus jalutada. Segavad on muidugi müügiboxide esindajad, kes sul võivad 30 min järgi käia ja nuiata ostude tegemist nende boxis. Taksojuhi võid leida sealt sama promenaadi pealt, meie päevane trip saarepeal taksoga läks maksma 250 krooni. Ise ööbisin Segara Village Hotelis, väga mõnus hotell oli, hind oli siis 50 USA dollarit öö. Ilm oli eelmise aasta märtsis selline, et hommikul paistis päike ja peale lõunal läks pilve. Üldiselt ma ära ei põle aga Balil sain ikka mõnusa päiksepõletuse, peale basseinist ujumist 30 minutiga.Niiet peale ujumist alati uus kreem peale. Balil tasub ka massaazi võtta, isegi salongides suht odav, mingi tund aega massaazi 100 krooni. Ja seal tehakse massaazi ikka laudade peal, mitte põrandal maas nagu Tais. Käsitööd ja õlimaale tasub sealt igatahes osta!

Otsi mõnes söögikohas või turistikohtades sellised raamatud nagu roomsavers, mis sisaldavad kupongeid, millega saad soodsamalt motellides ööbida. Motellid on kõige odavamad ööbimiseks. Üldiselt need asuvad linna alguses kiirteede lähedal. Igakord kui toa võtad kontrolli tuba üle, et see päris peldik pole, sest samas hinnaklassis on kindalsti ümberringi ka muid motelle.Yosemite valleys on tarekesed alates 100 dollarit, soendusega telgis odavam. minu arvates LA on igav koht, kus pole midagi vaadata, Las Vegases on vaadata ainult õhtul linnatulesid. Kõige normaalsem koht on SF, kus on nii mõndagi vaadata, soovitan planeerida sinna mingi 2 päeva. Mulle meeldis ka Lake Tahoe ümbrus, võimas loodus.Hästi mõnus koht ööbimiseks on http://www.tahoelakeshorelodge.com/