Ööbimine Toskaana kandis

Meie tripime oma ITA reisist paar päeva Toskaana kandis - olen välja vaadanud mõned linnakesed, kust sooviks nö läbi keerata - Pontito, Barga, Lucca, Pistoia jms.
KÜSIMUS - kas ma peaksin seal kuskile ööbimise ette panema? Kuidagi tahaksin pigem selline "go with the flow" minna - aga kuna meil on ka kaks last, siis otseselt puu alla jääda ei taha. Ehk, et küsimus siis - kas on tõenäoline, et me ikka seal kuskil öömaja leiame - või peaks ikkagi mingid peatuspaigad ette broneerima?

Kõik sõltub kuupäevadest, kui vaheaegu-riigipühi ei ole, siis ei tohiks majutuse leidmisega probleeme olla, teed pärastlõunal booking.com või hotelscombined.com lahti ja valid meelepärase majutuskoha.

No ma pigem mõtlesin just mõnda sellist kohalikku kohta, mida pole bookingus vms. A la pool kodumajutus, kuskil veiniistanduse juures vôi mäenôlval. Ehk, et kas selliseid ehedaid majutusi on sealkandis palju...

Tegelikult on ka Bookingus selliseid väikeseid kohti, aga võib vaadata ka nt Airbnb või guugeldada agriturismo. Üldiselt aga olen ise lastega reisides tahtnud hommikul enam-vähem kindlalt teada, kus õhtul maanduda. Erinevalt nt Montenegrost ei ole 'metsikuid' majutuspakkujaid Itaalias palju kuna riigimaksud majutusteenuse osutamisele on üsna kõrged ning nö igaks juhuks majutuse pakkujaid vähe.

Enda Firenze-kogemusest meenub, et San Lorenzo turul oli hulk müüjaid-talunikke, kes kauba degusteerijatelt jutu sees küsisid, ega nood äkki ringi ei reisi ega ole huvitatud nende (turismi)talus peatumisest, kus näeks viinamarjaistandusi ja aedu-põlde, saaks matkata ja rattaga sõita jne. Olid lausa voldikud ja visiitkaardid selle kohta, mida nad jagasid. Küllap oleks mõnegagi kohe sealsamas kaubale saanud, aga meil olid teistsugused plaanid...

Võid sobiva linnaku nime fb või tripadvisor lüüa. Leiab sulle linnaku ja seal all on nii söögikohad, hotellid ,kui ka vaatamisväärsused.Ja sealt validpakutavaid öömaju, osadel on ainult fb leht ja siis sealt link kodulehele. Leidsin ise suvel sedasi paar väikest kohakest :)

Tõstataksin uuesti sarnase teema...
Nimelt on plaan/soov minna 26.06-05.07 Bergamosse, rentida sealt auto ja teha ringreis: Bergamo-Verona-Veneetsia- Rimini-San Marion- Firense-Pisa-La Spezia-Genova-Milano/Bergamo ja muidugi igasugused teepeale jäävad linnakesed. Kõige suuremaks küsimuseks minu jaoks hetkel on see kas oleks reaalne plaan minna ööbimisi ette broneerimata? Tahaks just nii nagu teema algatajagi vaadata kohapeal kuhu ja millal edasi minna. Olen väga paljudelt lehtedelt uurinud majutusi, kui just 100€ öö eest pole nõus välja käima siis on valik üsna nadi. Samas paljud siis foorumites (2015a) kirjutavad, et teede ääres on piisavalt kodumajutusi ja hotellides ruumi. Tahakski teada kas see olukord on ka praegu ja juuni/juuli alguses nii ja mis on orienteeruv hind öö kohta? Ideaalis üle 50€ öö eest välja ei tahaks käia ja telkimine on ka välistatud.
Samuti kui pole just saladus siis kui palju on kellelgi taoline ringreis päeva kohta maksma läinud?