Ohutus Barcelonas

Olen reisimas üksi Barcelonasse (naine 30ndates) ja lugedes postitusi Barcelona taskuvaraste kohta uuriks käinutelt, et kas tõesti on lugu nii hull, et õhtul ei tohiks ma ninagi välja pista ja linas jalutada ning enamvähem 90%-lise tõenäosusega varastatakse mind ka päeval paljaks?

Olen hakkama saanud Londonis, New Yorgis, Tais, Venemaal rääkimata Soomest ja Rootsist aga Barcelona kohta kirjutatakse eriliselt palju halba. Hirm tuleb peale?

Või on normaalselt raha lukuga käekotti pannes ning kotti kõvasti oma käevarre ja keha vahel hoides siiski suhteliselt ebatõenäoline asjadest ilma jääda?

Lugesin ka kusagilt, et peale seda kui tänavavarguste eest ka karistama hakati, ei ole see enam nii laiaulatuslik kui 90ndatel.

Ei ole ta ohtlikum ega ohutum kui ükskõik milline teine suurlinn, La Rambla peal on politseinikke iga 10 meetri tagant. Ise olen seal kaks korda käinud ja mulle tundus, et keegi isegi ei üritanud mind paljaks röövida.

Olen minagi saanud hakkama Londonis, New Yorgis ja Venemaal - a Barcelona pätid ei hoolinud sellest mitte ja püüdsid mind ikka paljaks varastada. Ma olin enne reisi netist taskuvaraste taktika kohta lugenud, teadin valvas olla ja nad ei saanud midagi, kuid läks päris napilt.

Kolleege-tuttavaid, kel Barcelonas taskud tühjaks tehtud, on mul oioi kui palju. Nii et Barcelona ON OHTLIKUM kui enamik teisi suurlinnu!

Kui mu taskute kallale tuldi, siis kohalikud nägid pealt, aga pöörasid pilgu kõrvale. Nende jaoks on valge turisti paljaksvarastamine OK ja keegi ei sekku. Juba see suhtumine eristab Barcelonat põhjapoolsemast Euroopast või Ameerikast.

Minu soovitus oleks lihtne: ÄRA KANNA käekotti! Ega vöökotti. Ega üldse mingit rahakoti moodi asja. Kui lähed otse hotellist teatrisse või restorani - siis muidugi. Aga lihtsalt linna vahel või metroos ringi jalutades jäta käekott ja muu kola lihtsalt hotelli.

Loe ka siit: http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/general/barcelona-pickpockets.html

Juba oma esimese 5 min jooksul Barcelona pinnal muutusin taskuvaraste huviobjektiks. Eka ma olin suht kerge saak ka: üksik tütarlaps kolme kotiga. Ühest kotist jäin siis ka ilma Tasub olla väga väga valvas, neil on igasugused trikid-nipid välja mõeldud + super meeskonnatöö. Otseselt kallale ei tungitud, kuid ühe sellise triki õnge läksin, kuigi enda arvates hoidsin oma asjadel ikka tavalisest mitumitu korda rohkem silma peal.

Tundub, et leidsin Kristiine keskuse ühest I korruse kotipoest spetsiaalse riiete alla pandava üleõlakotikese kuhu saab dokumendid ja raha/ kaardid panna (osa, sest nagu ma lugenud olen tuleb neid hajutada), sest ilma kotita lennujaamast ööbimiskohta (ning tagasi) on suhteliselt keeruline liikuda.

Imelik siiski, et muudes linnades ka üksi liikudes ma ei ole elus tundnud, et mu kott võiks kuidagi ohus olla. Aga Barcelona kohta lugedes, siis jääb tõesti mulje, et tegu on suurte gruppide poolt eriti osavalt organiseeritud kuritegevusega.

Ei ole jah Barcelona hullem kui mõni teine suurlinn. Olen siin paar kuud elanud ja kesklinnas ringi liikunud nii õlakoti kui ka seljakotiga. Kui ikka ise peale passid oma asjadele siis ei ole nii kerge sind paljaks varastada. Lukkudega kotid on igatahes paremad ja kindlamad. Olen kuulnud teiste lugusid kuidas rannas mobiilid lähevad ja välirestoranides kotid kui ei hoia omal süles või enda juures. Kui oled ettevaatlik siis pole hullu.

Mina ka ei saa aru, mida te kõik ajate. Olen olnud siin üle 3 kuu ja selle aja jooksul pole mult mitte midagi varastatud. Ja käin nädalas ikka mitu korda läbi la Rambla ning ka rannas ilusate ilmadega, kui rand rahvast täis on. Alati olen õlakotiga, mis iseenesest loomulikult on lukuga ning siiani pole probleeme tekkinud. Ei ütleks, et miski väga ettevaatlik ka olen, julgen koti panna kõrvalistmele kohvikus istudes, ei hoia kotti kramplikult kahe käega kinni ning julgen suhelda ka teise nahavärviga inimestega. Et mina küll ei saa aru, miks peaks Barca olema teistest linnadest ohtlikum.

ohh tänan :)

lihtsalt neid foorumeid/ lehti kus muudkui kirjutatakse sellest, kuidas Barcelonas varastatakse, on liiga palju ja see tekitabki kergelt kõhedust.

nagu NYCis ma kartsin, et kohe tuleb miski gängar ja tapab mu ära :D aga ei midagi - elus ja terve ja üpris rõõmus.