Oktoobris Costa del Sol-i ja Lissaboni

Tere, palun rääkige, kes on käinud, kas tasub minna oktoobris lõuna-Hispaaniasse (piirkond Malagast Gibraltarini)? Kuidas on ilm-temperatuurid, kas randa minna veel saab, kas ujuda kannatab, kui pikalt on päevavalgust? Otsisin internetist infot, lugesin välja, et oktoober on sealkandis vist suhteliselt vihmane. Kuidas on lood tegelikult? Sama küsimus Lissaboni kohta.

Lissaboni kohta. Kohalike jaoks on oktoobri esimene pool veel suve lõpp, aga teist poolt peetakse juba jahedaks ja vihmaseks sügiseks. Samas see meenutab pigem meie keskmist suve. Ranna kohta ei oska midagi arvata. Vesi on ka augustis enamasti alla 19 kraadi, pigem kuskil 16 ümber. Oktoobri alguses on see tõenäoliselt sama.

0
0

Malagast- Gibralatarini võib sept lõpus -oktoobris ujumine vägagi karastavaks osutuda. Mida kaugemale ookeanist ehk siis Barcelona suunda, muutub vesi soojemaks, kuid minu arust mitte piisavalt.

0
0

Elasin 9 aastat Hispaanias+1 Portugalis (Algarves), enamuse Hispaania-ajast Costa del Sol'is, Malaga Gibraltari vahel. Minu ujumisperiood lõppes novembri algusega, algas märtsi lõpus, aprilli alguses. Ma pole talisupleja:) Kõige varem sain vette 2. jaanuaril Tarifas (kus juba Atlandi ookean) ja vesi oli siis +18 (läänetuule, mis lükkas sooja pinnavee kaldasse). Costa del Sol'is võib vesi külm olla ka juuli keskel, sõltub tuultest ja hoovustest. Kui idatuul (meretuul), siis soe, kui läänetuul (maatuul), siis külm. Olukord sarnane näiteks meie Piritaga- protsessi nimi up-welling, kus tuul lükkab sooja pinnavee eemale ja külm tõuseb alt asemele. Alates Cabo de Gata'st (Almeria) ülespoole (Valencia-) see probleem juba minimaalne ja vesi suvel garanteeritult soe. Olen oktoobri keskel ka +23 veetemperatuuriga Costa del Sol'is ujunud, kuid näiteks 3 päeva varem oli +17-18. Nii et loterii ka suvel. P.S. Olen ilmafriik ja mõõdan ööpäevaseid temperatuure (ka vee, kui võimalik), tuult, jne. ning kirjutan ka igapäevaselt ülesse.

4
0

Minu jaoks algab sobiv veetemperatuur umbes +25 juures. Oktoobri lõpus oli ühel päeval Malaga külje all vesi vähemalt +25. Päev kaks varem tõmbas külm jala krampi. Täielik loterii. Marksi poolt mainitud Tarifas puhub õige tuul ookeanilt sooja vee randa. Ka okt lõpus oli mõnus vees hullata. Aga see pole reegel. Olen korduvalt oktoobris Costa del Solis käinud. Vihma ma küll ei mäleta. Põhiline on see, et turismi tipphooaeg on okt keskel lõppenud ja paljud kohad lähevad talvepuhkusele. Sama juhtub ka hindadega. Eestlase jaoks on veel piisavalt soe ja rahakott lubab ka üht koma teist. Päeval on enamasti mõnusalt soe. Õhtul umbes +18-20. Ringi liikudes mõnus aga kusagil kohvikus istudes enam t-särgiga hubane pole. Päev on võrreldes meiega tiba lühem ja pimedaks läheb natuke äkilisemalt.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased